Latviai liko be pergalių

Vakar Latvijos rinktinė dramatiškoje kovoje vienu tašku nusileido Vokietijos krepšininkams 80:81 (14:15, 19:18, 15:23, 32:25). Paskutinėmis sekundėmis dar pirmavusių latvių viltis nubraukė taiklus Heiko Šafarciko tritaškis. Latviai, nelaimėję nė vienų pogrupio rungtynių, išvyksta namo, vokiečių Vilniuje laukia kova su ispanais.

Živilė KAVALIAUSKAITĖ

zivile@skrastas.lt

Lėmė paskutinis tritaškis

Vokietijos komanda, ryžtingai pradėjusi rungtynes, po pirmųjų šešių pirmojo kėlinio minučių nuo latvių buvo atitrūkusi rezultatu 11:2.

Didinti persvaros vokiečiams nebeleido du iš eilės latvių snaiperio Richardo Kuksiko pelnyti tritaškiai.

Laimėjusi atkarpą 6:0, Latvijos rinktinė skirtumą sumažino iki 1 taško — 14:15.

Antrojo kėlinio pradžioje po dar vieno taiklaus R. Kuksiko metimo latviai rezultatą persvėrė — 16:15.

Visą antrą kėlinį vyko lygi kova, tai viena, tai kita komanda pirmavo 1— 2 taškais. Kovingas latvių žaidimas sulaukė triukšmingo žiūrovų skandavimo ir sirgalių bangos. Po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus — 33:33.

Trečiajame kėlinyje likus žaisti tris minutes, vokiečiai atitrūko septyniais taškais — 51:43, neleisdami latviams išlyginti rezultato.

Priblėsusį latvių puolimą vėl atgaivino snaiperiai. Likus žaisti pusę ketvirtojo kėlinio, R. Kuksikas rezultatą išlygino — 64:64. Aistruoliai pašėlo Dairiui Bertanui tolimu metimu latvius išvedus į priekį 70:67.

Likus žaisti 26 sekundes, latviai dar pirmavo 79:75, bet persvarą iki minimumo sumažino taiklus Heiko Šafarciko tritaškis — 79:78.

R. Kuksikui pataikius vieną baudos metimą, latviai įgijo dviejų taškų persvarą (80:78). Taiklių metimų šou pratęsė H. Šafarcikas, paskutinėmis sekundėmis pataikęs dar vieną tritaškį, lėmusį pergalę Vokietijai — 81:80. Janio Strelnieko bandymas pataikyti iš toli skriejo pro šalį.

Rezultatyviausiai latvių komandoje žaidė R. Kuksikas, pelnęs 27 taškus. Latvių komandos snaiperiai pataikė 8 tritaškius metimus.

Vokietijos komandoje penki žaidėjai pelnė po 11 taškų: R. Benzingas, H. Šafarcikas, T. Pleisas, Ch. Kamanas ir D. Novickis. Pastaruosius du žaidėjus Vokietijos rinktinės treneris Dirkas Bauermanas tausojo būsimai kovai su ispanais.

Dar viena pamoka

Pasak Latvijos rinktinės trenerio Ainaro Bagatskio, Vokietijos rinktinė žaidė gerai ir be D. Novickio su Ch. Kamanu: „Sunkios rungtynės, o ypač sunkios paskutinės minutės“.

„Dar vienas skaudus pralaimėjimas. Vokiečiai žaidė labai gerai, mums šios rungtynės — dar viena gera pamoka“, — sakė R. Kuksikas.

Vokietijos rinktinės treneris Dirkas Bauermanas spaudos konferencijoje buvo gerai nusiteikęs, pirmiausia pažėrė pagyrų spaudos konferencijos vedėjai Kristinai Vengrytei.

D. Bauermano teigimu, latviai žaidė neįtikėtinai gerai, puikiai dalijo kamuolius, rasdavo atsidengusius žaidėjus.

„Esu laimingas, kad vyrai žaidė iš visų jėgų. Smagu laimėti paskutines pogrupio rungtynes. Puikus Heiko pasirodymas rungtynių pabaigoje“, — švytėjo treneris.

„Nebuvo lengva, bet mes šiose rungtynėse darbą atlikome 100 procentų. Nuostabus jausmas laimėti paskutinėmis sekundėmis“, — šypsojosi T. Pleisas

PADĖKA: Latvius sirgaliai po rungtynių išlydėjo kaip nugalėtojus.

TAIKLIARANKIS: Pergalę Vokietijos rinktinei lėmė taikli Heiko Šafarciko (8 numeris) ranka.

BLOKAS: Chriso Kamano blokas Dairiui Bertaniui.