Laimėjimai viename pajėgiausių turnyrų Europoje

Ryčio KERŠIO asmeninė nuotr.
Ketvirtos vietos laimėtojas Armandas Numsėdis (kairėje), turnyro nugalėtojas Pijus Baldyšius su treneriu Ryčiu Keršiu.
Kovo 24–26 dienomis Joniškio sporto centro ir visuomeninio imtynių sporto klubo „Kova“ imtynininkai (treneris Rytis Keršys) varžėsi Estijos sostinėje Taline surengtame tarptautiniame imtynių turnyre „Tallinn Open 2023“, kuriame pelnė vieną aukso medalį ir prizinę ketvirtą vietą.

 

Tarptautinis turnyras Estijoje laikomas pačiu masiškiausiu irvienu pajėgiausių jaunimo imtynių turnyrų Europoje. Jame jėgas išmėgino daugiau kaip 2000 imtynininkų iš beveik trisdešimties pasaulio valastybių.

Pirmą varžybų dieną varžėsi 942 graikų–romėnų imtynių stiliaus imtynininkai, tarp jų ir vienuolika joniškiečių. Pasak trenerio Ryčio Keršio, auklėtiniams imtis sekėsi permainingai, bet visi parodė ryžtą, drasą ir valią ant imtynių kilimo. Geriausiai ėmėsi Pijus Baldyšius (svorio kategorija iki 130 kilogramų), kuris važėsi tarp jaunimo (gimę 2003–2005 metais). Jis pogrupio varžybose iškovojo tris lengvas pergales, įveikdamas imtynininkus iš Panevėžio, Vilniaus ir Estijos. Imtyje dėl pirmos vietos Pijus Baldyšius po techniškai atlikto metimo ant menčių patiesė austrą ir tapo prestižinio turnyro nugalėtoju.

Tarp jauniausių (gimusių 2012 metais ir jaunesnių) varžęsis Armandas Numsėdis (svorio kategorija iki 70 kilogramų) iškovojo ketvirtą prizinę vietą. Armandas svėrė tik 58 kilogramus, bet sugebėjo laimėti dvi imtis prieš žymiai sunkesnius varžovus Šiame turnyre varžybų organizatoriai apdovanojo pirmas–šeštas vietas užėmusius imtynininku.

Po dvi pergales turnyre iškovojo joniškiečiai Tauras Petronis ir Ignas Žabarauskas, o po kartą varžovus įveikė Erikas Norkus ir Benas Musejukas.