Kuršėniškiai pasiekė istorinį rezultatą

Asmeninė nuotr.
Po daugiau kaip 20 metų pertraukos Kuršėnų karatė komanda Lietuvos moksleivių kiokušin karatė taurės varžybose vėl iškovojo trečiąją komandinę vietą.

Spalio 29 dieną Kėdainiuose vyko Lietuvos moksleivių kiokušin karatė taurės varžybos, kurios kuršėniškiams tapo istorinėmis. Lietuvos kiokušin karatė federacijos (LKKF) organizuojamose varžybose tik 2001 metais Kuršėnų komandai pavyko iškovoti trečiąją komandinę vietą – Lietuvos vaikų ir jaunučių čempionate.

Prireikė daugiau nei 20 metų, kad rezultatas būtų pakartotas ir ne daug trūko, kad būtų pagerintas. Mažo miesto komanda rikiuodavosi stipriausiųjų aštuntuke ar net penketuke, ir atrodė, kad aukštesnio rezultato pasiekti neįmanoma dėl mažo dalyvių skaičiaus, palyginus su didžiųjų miestų gausiomis ir labai stipriomis komandomis.

Šiemet Lietuvos moksleivių taurėje varžėsi per 700 vaikų, jaunučių ir jaunių amžiaus grupių sportininkų iš 39 Lietuvos kiokušin karatė klubų. Tarp jų dalyvavo 11 Valdemaro Mitkaus treniruojamų Kuršėnų sporto mokyklos ir kiokušin karatė klubo „Dao“ auklėtinių, iš kurių net aštuoni tapo savo kategorijų čempionais: Gabija Vitkevičiūtė, Aronas Pranauskas, Ieva Pieškutė, Teodora Kaveckaitė, Šarūnas Neverdauskas, Kipras Mintauskas, Tauras Pugačius ir Radvilas Lukšas. Antras vietas iškovojo Vakaris Kaveckas ir Armandas Mickevičius, o trečiąją vietą užėmė Patricija Leščinskaitė.

Tiek pat čempionų ir daugiau kitų prizinių vietų užėmusi „Energijos smūgis“ komanda iš Trakų iškovojo antrąją vietą, o stipriausias jau 14 metus iš eilės tapo vienas iš didžiausių karatė klubų Lietuvoje – Klaipėdos „Shodan“.

Kuršėniškiai aktyviai dalyvavo ant tatamių ne tik kaip kovotojai, bet ir kaip teisėjai – ne pirmą kartą padėjo LKKF vesti vienas didžiausių varžybų Lietuvoje. Tatamių teisėjais ir referiais dirbo Valdemaras Mitkus, Marius Fokas ir Julius Simonovičius.

Vienoms varžyboms pasibaigus laukia kitos – lapkričio 4–5 dienomis Bulgarijoje, Sofijos mieste, vyks Europos U-16, U-18 ir U-20 karatė čempionatas, kuriame Lietuvos ir Šiaulių rajono garbę gins V. Mitkaus auklėtiniai Vidmantė Petrulionytė ir Julius Simonovičius.