Kuršėniškiai išbandė lietuviškas ristynes

Asmeninė nuotr.
Lietuviškų ristynių čempionato dalyviai.
Savaitgalį Vilniuje vykusių Sostinės dienų metu Lukiškių aikštėje buvo surengtas Lietuvos lietuviškų ristynių čempionatas. Į jį sugužėjo imtynininkai iš įvairių Lietuvos kampelių. Tarp dalyvių buvo ir grupė kuršėniškių.

Vyrai varžėsi plunksnos (70 kg), lengvo (80 kg), pussunkio (90 kg), sunkaus (+90 kg) ir absoliučioje svorio kategorijose. Moterys – 50 kg, 60 kg, 70 kg ir absoliučioje svorio kategorijose. Vaikai (gimę 2008–2011 m.) – 35 kg, 42 kg, 50 kg, 60 kg ir 100 kg.

Kuršėnų sporto mokyklos atletai savo svorio kategorijose rinko medalius. Samanta Dajoraitė nugalėjo 40 kg svorio kategorijoje, finale pranokusi savo kraštietę Rugilę Šnaraitę. 42 kg svorio kategorijoje tarp berniukų sidabrą pelnė Ridas Šnaras.

Puikiai pasirodė pajėgiausia Kuršėnų sporto mokyklos imtynininkė Skaistė Novikova. Ji 70 kg svorio kategorijoje greičiau nei per dvi minutes patiesė visas tris savo varžoves ir iškovojo pirmąją vietą. Absoliučioje svorio kategorijoje Skaistė įnirtingoje kovoje įveikė dvigubai už save vyresnę braziliško džiu-džitsu meistrę Neringą Linkutę iš Klaipėdos ir pelnė 100 eurų prizą, medalį ir diplomą.

Pirmą kartą lietuviškų ristynių čempionate rungėsi ir senjorai. Čia savo jėgas išbandė kuršėniškių dziudo treneris Vidmantas Budraitis. Finale patyrusiam treneriui prireikė vos 11 sekundžių, kad įveiktų savo varžovą iš Vilniaus ir iškovotų pirmąją vietą.

Po smagių lietuviškų ristynių kuršėniškiai nesėdi sudėję rankų – ruošiasi rugsėjo 18 dieną Šiauliuose vyksiančiam Tarptautiniam sambo turnyrui. „Tikiuosi, kad Šiaulių rajono dziudo sportininkės ir čia pasirodys gerai“, – viliasi treneris V. Budraitis.