„Kruoja“ sutriuškino „Atlantą“

Ketvirtadienį atidėto Lietuvos futbolo A lygos XV turo rungtynėse Pakruojo „Kruoja“ 5:1 (1:0) namie sutriuškino Klaipėdos „Atlantą“. Du įvarčius pelnė Sergėjus Žygalovas, po vieną – Valdas Pocevičus, Gvidas Juška ir Giedrius Slavickas.

Giedrius VAITKEVIČIUS

sportas@skrastas.lt

Kiekvienas taškas brangus

„Kruoja“ po pergalės susigrąžino trečiąją A lygos poziciją (33 taškai). Tiek pat taškų turinti „Sūduva“ laipteliu žemiau, nes Pakruojo ekipa laimėjo abi tarpusavio dvikovas (2:1, 1:0). „Kruoją“ trimis taškais lenkia Vilniaus „Žalgiris“ (36 tšk.). „Atlantas“ (7 tšk.) – paskutinis, 10-as.

„Galvojame tik apie pergalę“, – prie rungtynes sakė „Kruojos“ gynėjas Alfredas Skroblas.

„Kruojai“ dėl diskvalifikacijos nepadėjo Tomas Miklinevičius, „Atlantui“ – Vygantas Zubavičius ir Ivas Begičius. Po kelio operacijos sveiksta Klaipėdos komandos kapitonas Dmitrijus Šiškinas. Ekipą paliko Evaldas Užkuraitis ir Donatas Surblys.

„Kruoja“ – viena geriausiai sukomplektuotų komandų. Ji į vieną vietą turi po du žmones. Visi 11 žaidėjų žino, ką veikia aikštėje, – sakė „Atlanto“ vyriausiasis treneris Romualdas Norkus. – Akcentuojame drausmę ir gynybą, stengsimės kuo ilgiau palaikyti kamuolį.“

Reikalus išsprendė po pertraukos

Aktyviai rungtynes pradėjusi „Kruoja“ į priekį galėjo išsiveržti 1-ąją minutę. Vienas prieš „Atlanto“ vartininką Giedrių Štreimikį iššoko, bet dvikovą pralaimėjo S. Žygalovas.

Pakruojo komanda ir toliau spaudė varžovus. Tikslą pavyko pasiekti 26-ąją minutę, kai iš toli tiksliai mušė V. Pocevičius (1:0). Pirmajame kėlinyje daugiau įvarčių nebuvo pelnyta.

46-ąją minutę pasižymėjo S. Žygalovas (2:0). 49-ąją minutę „Atlanto“ triuškinimą pradėjo Gvidas Juška, realizavęs baudos smūgį (3:0). 58-ąją minutę po G. Juškos pakelto kampinio kamuolį galva į vartus nukreipė S. Žygalovas (4:0).

„Atlantui“ garbės įvartį pelnė 68-ąją minutę baudos smūgį realizavęs Justas Vilavičius (4:1). Tai nebuvo paskutinis mačo įvartis – 92-ąją minutę pirmąjį kartą šiame sezone pasižymėjo neseniai traumą išsigydęs „Kruojos“ kapitonas Giedrius Slavickas (5:1).

Pralaimėjimas skaudus

„Rungtynės buvo sunkios. „Atlantas“ – ne pati stipriausia komanda, tačiau jauniems žaidėjams viskas prieš akis. Niekada nesiekiu įmušti, svarbu, kad komanda rinktų taškus“, – sakė dviejų įvarčių autorius S. Žygalovas.

„Pirmąjį įvartį praleidome gana greitai. Pasimetėme, nuleidome galvas. Nebebuvo dėl ko kovoti. Mano įvartis tikrai nedžiugina, nes praleidome penkis“, – nusivylęs sakė J. Vilavičius.

„Tikėjomės, kad rungtynės nebus lengvos. „Kruoja“ gerai sukomplektuota komanda, jos tikslas – tapti prizininke. Mes stengiamės išlikti. Visi pakruojiečių įvarčiai pelnyti po mūsų klaidų. Negalima taip vaikiškai klysti ginantis. Mūsų komanda jauna, tad žaidėjai nemoka susikoncentruoti“, – sakė „Atlanto“ treneris Mindaugas Jonelys.

Pakruojo „Kruoja“ – Klaipėdos „Atlantas“ 5:1 (1:0)

Teisėjas: V. Vasiliauskas (Telšiai), 400 žiūrovų.

Įvarčiai: 26 min. V. Pocevičius, 46 min. ir 58 min. S. Žygalov, 49 min. G. Juška, 90+2 min. G. Slavickas ("Kruoja"); 68 min. J. Vilavičius ("Atlantas").

Įspėjimai: 52 min. K. Matsion ("Kruoja"); 48 min. E. Žilinskas ("Atlantas").

Klubo „Kruoja“ nuotr.

ĮVARČIAI: „Kruojai“ du įvarčius mušė legionierius iš Ukrainos Sergėjus Žygalovas.

STARTAS: Pakruojo komandai psichologiškai labai svarbus buvo pirmasis įvartis, kurį gražiu smūgiu pelnė gynėjas Valdas Pocevičius.