Krepšinio svarstykles nusvėrė „Šiauliai“

Ketvirtadienį Baltijos krepšinio lygos (BBL) rungtynėse „Šiauliai“ (5 vieta — 8 pergalės, 7 pralaimėjimai) savo žiūrovų akivaizdoje po atkaklios kovos 98:96 (25:25, 21:29, 25:24, 27:18) palaužė svečius iš Švedijos — Norčiopingo “Dolphins“ (8 — 6, 9).

Giedrius VAITKEVIČIUS

Svečiai spurtavo 19:0

„Dolphins“ startavo su šiauliečiu Tomu Gaidamavičiumi. Kitas lietuvis — Povilas Šakinis — mačą pradėjo nuo suolo. Į “Šiaulių“ gretas beveik po mėnesio pertraukos grįžo traumą išsigydęs Rikis Harisas (Ricky Harris).

Pirmuosius taškus pelnė Ž. Janavičius, įmetęs dvitaškį su pražanga. Tačiau dar pirmąją minutę čiurną pasitempė M. Žukauskas ir rungtynių tęsti nebegalėjo.

Mačo pradžia „Šiauliams“ nieko blogo nežadėjo. Po Deivido Vyverio (David Weaver) “alley-oop'o“ šeimininkai pirmavo 25:14 (8 minutė). Tačiau švedai nebuvo linkę sudėti ginklų — dar antradienį Europos Iššūkio turnyro rungtynes žaidę svečiai laimėjo atkarpą 19:0 ir 12-ąją minutę pirmavo 33:25.

„Šiaulius“ bandė gelbėti Rašaunas Broudusas (Rashaun Broadus). Po jo sėkmingos atkarpos šiauliečiai skirtumą sumažino iki trijų — 41:44. Kėlinį sėkmingiau žaidę “Dolphins“ krepšininkai per pertrauką pirmavo 54:56.

Lemiamus taškus vėl pelnė Rašaunas Broudusas

Antrąją mačo dalį pradėjo aikštėje pirmąjį kartą pasirodžiusio Edgaro Stanionio dvitaškis. Tačiau pirmąją minutę po pertraukos „Šiauliai“ vėl gavo smūgį į paširdžius — pasirodė kraujas iš V. Šarakauskui nosies.

Prieš lemiamą ketvirtį svečiai pirmavo 78:71.

Ketvirtajame kėlinyje prasidėjo tikras nervų karas. Rezultatyviausias Norčiopingo ekipos krepšininkas Povilas Šakinis pataikė tritaškį nuo lentos ir apmalšino „Šiaulių“ pradėtą spurtą — 86:80. Į tai atsakydamas D. Vyveris pradėjo savo šou — dar kartą triuškinamai įdėjo virš lanko pakabintą kamuolį ir iš viso pelnė 8 taškus iš eilės. Po jo serijos — rezultatas lygus (90:90).

„Šiauliams“ įgijus keturių taškų persvarą (94:90), du tritaškius įsmeigę švedai išsiveržė į priekį — 96:94. Paskutinę atakos sekundę neleistinai sustabdytas V. Šarakauskas sumetė abi baudas. Lygu — 96:96.

Po „Dolphins“ netaiklaus metimo lemiamus taškus, kaip ir mače su “Lietuvos rytu“, po greitos kontratakos pelnė R. Broudusas — 98:96. “Dolphins“ dar turėjo kamuolį, metė iš toli, prametė, tačiau “Šiauliai“ patampė žiūrovų nervus — neatkovojo kamuolio ir švedai gavo pakartotinį šansą, bet ir šis tritaškis tikslo nepasiekė.

Tikėjosi kitokių rungtynių

Po mačo R. Broudusas sakė, kad nuo pat pradžios iki pabaigos buvo „velniškai sunkios rungtynės“.

„Man buvo geras vakaras. Vienas iš tokių, kai jaučiausi puikiai. Komandos draugai negailėjo perdavimų ir jaučiau, kad galiu pataikyti. Mėgstu kai kamuolys būna mano rankose. Patinka būti paskutinio metimo didvyriu. Šiandien tai pavyko“, — džiaugėsi R. Broudusas.

Šiaulietis T. Gaidamavičius sakė, kad visada tikisi laimėti, bet galvojo, jog „Šiauliai“, Švedijoje pralaimėję dideliu taškų skirtumu, susikaups ir namie sutraiškys. Juo labiau, kad “Šiauliai“ laimėjo prieš “Lietuvos rytą“, gerai žaidė su “Rūdupiu“.

„Šiaulių“ vyriausiasis treneris Antanas Sireika džiaugėsi pergale, nors mano, kad ji neturėjo būti tokia sunki — varžovai pranoko ne tik trenerio, bet turbūt ir savo lūkesčius.

„Nebuvo tinkamo nusiteikimo. Varžovams leidome pajusti žaidimo malonumą, o to negalima leisti. Tačiau džiaugiuosi, kad vyrai sugeba atsitiesti, geriau gintis, dirbti“, — teigė A. Sireika.

Statistika

„Šiauliai“: R. Broadus (6/7 dvit., 6 rez. perd., 4 per. kam.) ir R. Gumenyuk (5/12 baud., 11 atk. kam., 10 išpr. praž.) po 17, E. Ruzgas 14 (4/4 dvit., 2/7 trit.), V. Šarakauskas 13, D.Weaver 12, M. Delas 9, O. Matulionis 6, R. Harris ir Ž. Janavičius (4 rez. perd.) po 3, D. Gvezdauskas (7 rez. perd.) ir E. Stanionis po 2 (M. Žukauskas);

„Dolphins“: P. Šakinis 19 (5/7 trit.), G. Gervin 18 (6/8 dvit., 2/2 trit.), J. Kjellbom 15 (6/12 dvit.), A. Mitchell ir R. Hanke po 9, M. Lindqvist 8, T. Gaidamavičius 7, O. Ayuba 6, C. Grace' 5 (M. Riipinen).

TAŠKAI: Lemiamus taškus antrosiose namų varžybose iš eilės pelnė Rašaunas Broudusas (Rashaun Broadus).

TRAUMA: Traumą išsigydęs Mindaugas Žukauskas mačą pradėjo startiniame penkete, tačiau pirmąją minutę pasitempė čiurną ir rungtynių tęsti nebegalėjo.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

SIMBOLIS: Šiaulių arenoje susirinkusius krepšinio sirgalius aktyviai linksmino „Šiaulių“ simbolis Jautukas, pirmajame kėlinyje per minutės pertraukėlę užsilipęs ant krepšinio stovo.

VARŽOVAI: Rezultatyviausiai „Dolphins“ gretose žaidė lietuvis Povilas Šakinis (su kamuoliu), pelnęs 19 taškų ir pataikęs 5 tritaškius iš 7.

PRIZAS: Prieš rungtynes apdovanojimą už dešimtąją vietą geriausių praėjusių metų Šiaulių sportininkų rinkimuose atsiėmęs Vytautas Šarakauskas šįkart pelnė 13 taškų, o trečiojo kėlinio pradžioje turėjo stabdyti nosies kraujavimą.

LYDERIS: „Šiaulių“ lyderiu tampantis amerikietis Deividas Vyveris (David Weaver) surinko 12 taškų, 8 iš jų — ketvirtajame kėlinyje.

ŠIAULIETIS: Į gimtąjį miestą grįžęs Tomas Gaidamavičius pelnė 7 taškus, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus suklydo ir buvo priverstas palikti aikštę dėl išnaudoto pražangų limito.

TRENERIS: „Šiaulių“ vyriausiasis treneris Antanas Sireika mano, kad varžovai pranoko ne tik jo, bet ir savo lūkesčius.