„Kentauro“ karatistai pelnė bronzą

Vokietijoje, Koblenz mieste, vykusiame Japonijos karatė asociacijos (JKA) jaunimo, suaugusiųjų Europos čempionate Lietuvos komanda, kurią sudarė karatė klubo „Kentauras“ sportininkai, komandinėje rungtyje iškovojo trečiąją vietą.

Laima AGANAUSKIENĖ

alaima@skrastas.lt

Šalies rinktinei atstovavo keturi Radviliškio-Šiaulių karatė klubo „Kentauras"sportininkai ir trys Raseinių karatė klubo „Bushi-do“ sportininkai.

Komandinėje rungtyje Lietuvos rinktinei atstovavo keturi karatė klubo „Kentauras“ nariai – Armandas Bunius, Modestas Kuvykas, Gytis Kasperavičius, Remigijus Jurgilaitis. Šioje rungtyje dalyvavo 13 komandų iš 13 šalių.

Lietuvos komanda pirmame rate išėjo be kovos, antrame rate 3:0 nugalėjo Vengrijos komandą, trečiame rate 1:2 patyrė pralaimėjimą prieš Ukrainos sportininkus. Lietuvos komandos atstovas R. Jurgilaitis 1:2 pralaimėjo kovą, A. Bunius buvo diskvalifikuotas už kontaktą, M. Kuvykas 2:0 iškovojo pergalę.

Laimėję ukrainiečiai turėjo susitikti su vokiečiais dėl pirmos vietos, tačiau kova neįvyko dėl patirtų traumų kovose su lietuviais.

Komandinės rungties čempionais tapo Vokietijos komanda. Lietuvos komanda komandinėje rungtyje iškovojo trečiąją vietą ir buvo apdovanoti medaliais ir taure.

Jaunimo grupėje, individualioje kumitė rungyje, kovojo 53 sportininkai, tarp jų – „kentauriečiai“ A. Bunius, R. Jurgilaitis, G. Kasperavičius ir M. Kuvykas.

A. Bunius pirmoje kovoje 2:0 laimėjo prieš Nyderlandus, antroje kovoje buvo diskvalifikuotas už kontaktą prieš Ukrainos atstovą. Bendroje įskaitoje vaikinas liko 17-32 vietoje.

G. Kasperavičius pirmąją kovą 1:0 laimėjo prieš Italijos sportininką, antrojoje kovoje rezultatu 2:0 įveikė Ukrainos sportininką, trečioje kovoje jam teko pripažinti Rusijos atstovo pranašumą, kuris varžybose tapo Europos vicečempionu. Bendroje įskaitoje užimta 9-16 vieta.

R. Jurgilaitis pirmoje kovoje 2:0 laimėjo prieš Italijos atstovą, 2:0 – prieš Ukrainos atstovą, trečiąją kovą radviliškietis pralaimėjo prieš Šveicarijos sportininką, kuris tapo Europos čempionu. Bendroje įskaitoje užimta 9-16 vieta.

M. Kuvykas pirmoje kovoje 2:0 laimėjo prieš Ukrainos sportininką, antroje kovoje 2:1 – prieš Italijos atstovą, trečioje kovoje nusileido Rusijos atstovui, kuris čempionate laimėjo bronzos medalį. Bendroje įskaitoje M. Kuvykas užėmė 9-16 vietą.

Lietuvos rinktinės vyr. treneris Arūnas Masalskis šį čempionatą vertino kaip aukšto lygio Europos čempioną, šalies rinktinės nariams teko kovoti su stipriais Rusijos sportininkais.