Kelmės tinklinio atgimimas – "Etovis" keliauja į LTF taurės finalą

Vytauto KURALAVIČIAUS nuotr.
Kelmės "Etovio" tinklininkai - LTF taurės finale.
Savaitgalį paaiškėjo Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) vyrų taurės turnyro finalo dalyviai. Po intriguojančių ir itin atkaklių pusfinalio mačų tapo aišku, kad praėjusių metų finalininkai – Gargždų "Amber-Arlanga" ir Marijampolės "Sūduva" – šįkart žais tik dėl trečiosios vietos, o dėl trofėjaus kausis Kelmės "Etovis" bei Šiaulių "Elga-Master Idea-SC Dubysa".

Itin dramatiškas pusfinalis susiklostė tarp Marijampolės "Sūduvos" ir Kelmės "Etovio". Marijampoliečiai prieš savaitę atsirevanšavo Kelmės ekipai ir išlygino serijos rezultatą, o tai leido lemiamoms rungtynėms grįžti į Marijampolę. Lemiamą akistatą po itin permainingos penkių setų kovos 3-2 (26:24, 16:25, 25:16, 25:21, 18:16) laimėjo "Etovis".

Dramatiškame penktajame sete pirmieji per žingsnį nuo pergalės buvo atsidūrę "Sūduvos" tinklininkai (15:14), bet jie pergalingo taško pelnyti nesugebėjo. Vėliau galiausiai savo šansą triumfuoti išnaudojo "Etovio" komanda.

Nugalėtojams 23 taškus pelnė Laurynas Galdikas, 22 – Armandas Bielskus, 21 – Gediminas Guntarskis, 12 – Mantas Grinevičius. "Sūduvos" gretose 16 taškų surinko Jaroslavas Bogdanovičius, 15 – Audrius Kasparavičius, 14 – Jonas Rakickas, 11 – Mykolas Suchanekas.

"Labai smagu, kad radome tinkamą žaidimą. Džiaugiuosi už vyrus. Po praėjusio savaitgalio turėjome daug mikro traumų, bet visi ruošėsi šiai savaitei. Pagarba jiems. Iš esmės tai buvo lygiaverčių komandų akistata, o pergalę lėmė smulkios detalės", – sakė "Etovio" treneris Arnoldas Barauskis.

Keletą pastarųjų metų tik Pirmoje lygoje rungtyniavęs "Etovis" finale susitiks su taip pat senokai finale nežaidusia Šiaulių "Elgos-Grafaitės-SC Dubysos" komanda.

Šiauliečiai šeštadienį po dar vieno fantastiško tinklinio trilerio išvykoje 3-2 (27:29, 25:23, 25:19, 21:25, 16:14) nugalėjo LTF taurės neapgynusią Gargždų "Amber-Arlangos" ekipą ir laimėjo seriją 2-0.

Šiaulių klubui 29 taškus pelnė Arvydas Mišeikis, 22 – Arnas Rumševičius, 13 – Tomas Rogal. Gargždų komandoje rezultatyviausiai žaidė Daumantas Katinas ir Linas Petravičius (po 18 tšk.), Linas Starkutis (14 tšk.) bei Edvinas Žaltauskas (11 tšk.).

LTF taurės finalai vyks ateinantį savaitgalį Gargžduose.