Kelialapį į Londoną padėjo iškovoti namų sienos

Sekmadienio vakarą išsipildė viena didžiausių šiauliečio Gedimino Bagdono svajonių. Dviratininkas ne tik laimėjo Šiauliuose surengtas šalies plento čempionato grupines lenktynes, bet ir iškovojo teisę startuoti Londono olimpinėse žaidynėse.

Giedrius VAITKEVIČIUS

sportas@skrastas.lt

Laimėjo įspūdingu spurtu

26-erių G. Bagdonas 170,3 kilometro (13 ratų po 13,1 km) trasą įveikė per 4 valandas 15 minučių ir 18 sekundžių.

Šiaulietis paskutiniajame rate kartu su klaipėdiečiu Aidžiu Kruopiu atitrūko nuo persekiotojų. Vėliau juos pasivijo Ignatas Konovalovas, galiausiai ir visa grupė. G. Bagdonas finišavo įspūdingu spurtu ir varžovams nepaliko jokių šansų.

„Jaučiuosi nepakartojamai, žiauriai fainai. Čia buvo svajonė“, – po finišo kvapą gaudė G. Bagdonas.

Šiaulietį aktyviai palaikė „Bangdzės fanklubas“. Jo nariai po finišo ilgam apspito G. Bagdoną ir džiaugėsi kartu su dviratininku.

„Šaunuolis“, „Super“, – liejosi sveikinimai. Kai kurie juokavo: „Palaikėte čempioną, ne šiaip ką.“

Atiteko kelialapis į Londoną

Antras finišavo A. Kruopis, trečias – 2007 ir 2011 metų čempionas Ramūnas Navardauskas.

„Sunki trasa, tačiau padėjo namų sienos. Malonu važiuoti savomis gatvėmis“, – džiaugėsi G. Bagdonas.

Po finišo šiaulietis tikėjosi, kad Lietuvos dviračių rinktinės vyriausiasis treneris Artūras Kasputis paskelbs, jog G. Bagdonas startuos Londone.

„Įrodžiau ir čia, ir sezono metu, kad galiu aktyviai važiuoti“, – sakė G. Bagdonas.

Sekmadienio vakarą jis savo pavardę išgirdo dukart – šiaulietis ne tik lipo ant aukščiausio prizininkų pakylos laiptelio, bet ir sulaukė A. Kaspučio kvietimo į rinktinę.

„Sprendimas buvo sunkus. Tiek Aidis, tiek Gediminas verti kelialapio. Tačiau čempionas yra čempionas“, – sakė A. Kasputis.

Šiauliečiui – lyderio vaidmuo

G. Bagdonas Londono olimpinėse žaidynėse startuos grupinėse lenktynėse. Du kelialapiai atiteko R. Navardauskui. Jis varžysis ne tik grupinėse, bet ir asmeninėse varžybose.

„Grupinėse lenktynėse lyderio vaidmuo atiteks Gediminui. Labai dideli šansai, kad sportininkai finišuos grupėje, tad reikalingas sprinteris“, – atskleidė olimpinis čempionas A. Kasputis.

Jis naujai iškeptiems olimpiečiams planuoja treniruotes kalnuose, keletą kontrolinių startų lenktynėse.

„Stengsimės nepavesti Lietuvos. Esame dviese, tad kai kurioms šalims neprilygstame. Tačiau Gediminui trasa bus gera, – sakė penktadienį atskiro starto lenktynes laimėjęs R. Navardauskas. – Bagdonas šiandien daug dirbo ir nusipelnė pergalės. Man bronzos medalis irgi gerai. Gaila, kad Olimpiadoje turime tik dvi vietas. Galėtume drąsiai vežti keturis žmones.“

Už olimpinio borto likęs A. Kruopis neslėpė apmaudo: „Beveik visas lenktynes viskas buvo gerai, tačiau kai prasidėjo žaidimas, įvyko blogiausias scenarijus, koks tik galėjo būti. Finišuojant pritrūko sėkmės.“

Ugdė ne tik Šiauliai

Per apdovanojimų ceremoniją pagerbtas ir pirmasis iš Šiaulių kilusio G. Bagdono treneris – Kęstutis Norvaišas.

„Iš pradžių Gediminas buvo kaip ir kiti. Galbūt išsiskyrė tuo, jog žaisdamas krepšinį visada norėjo įmesti taškų, parodyti save, atkreipti dėmesį“, – prisiminė K. Norvaišas.

Tėvams išvykus į Ispaniją, jaunas šiaulietis gimtajame mieste liko vienas.

„Tėveliai paprašė prižiūrėti, tačiau visąlaik vienoje lovoje su Gediminu juk nemiegosiu. Užrašiau jį į olimpinį centrą. Vėliau Gediminas pateko į labai gerą grupę Klaipėdoje, puikaus trenerio Vaitkaus rankas“, – pasakojo K. Norvaišas.

Treneris džiaugėsi, kad Šiauliams Londono olimpinėse žaidynėse atstovaus ne tik maratonininkės Rasa Drazdauskaitė ir Remalda Kergytė bei BMX dviratininkė Vilma Rimšaitė, bet ir G. Bagdonas.

Moterų varžybas laimėjo šilališkė

Sekmadienį moterų elito grupines varžybas laimėjo iš Šilalės kilusi Inga Čilvinaitė. 26-erių metų dviratininkė 104,8 km (8 ratai po 13,1 km) nuvažiavo per 2 val. 54 min. 39 sek. Sidabras atiteko panevėžietei Svetlanai Pauliukaitei, nuo nugalėtojos atsilikusiai 7 sek. Bronzos medalį iškovojo vilnietė Katažina Sosna (atsiliko 19 sek.).

Londono olimpinėse žaidynėse dalyvausianti 2007, 2009 ir 2011 metų šalies čempionė vilnietė Rasa Leleivytė finišavo penkta.

Jaunių grupėje triumfavo panevėžietė Milda Jankauskaitė (78,6 km – 2 val. 16 min. 25 sek.). Iš Šiaulių kilusi, bet Panevėžyje besitreniruojanti Žavinta Titenytė buvo trečia (2 val. 16 min. 31 sek.).

Veteranų per 30 metų (V30) grupėje nugalėjo vilnietis Deividas Vileniškis (52,04 km – 1 val. 15 min. 37 sek.), V40 – sostinės atstovas Raimondas Kalina (54,04 – 1 val. 19 min. 39 sek.), V50 – panevėžietis Saulius Janeliūnas (54,04 km – 1 val. 15 min. 38 sek.).

„Pasisekė finiše. Galbūt pergalę lėmė vidiniai resursai, meilė dviračių sportui. Šiauliuose varžytis labai patinka. Kiek čia dalyvaudavau, laimėdavau“, – šypsojosi veteranas S. Janeliūnas.

Penktadienį vykusias atskiro starto lenktynes laimėjo R. Navardauskas ir panevėžietė Vilija Sereikaitė.

Tomo GAUBIO (ELTA) nuotr.

ŠIAULIETIS: Lietuvos dviračių čempionato grupinių lenktynių nugalėtoju tapo ir kelialapį į Londono olimpines žaidynes iškovojo šiaulietis Gediminas Bagdonas.

NUGALĖTOJA: Lietuvos dviračių plento čempionato moterų grupinėse lenktynėse triumfavo iš Šilalės kilusi Inga Čilvinaitė.