Kaimynai latviai pasipriešino ir serbams

Latvijos rinktinė, laikyta silpna prieš šį Europos vyrų krepšinio čempionatą, vakar Šiaulių arenoje iki ketvirtojo kėlinio pabaigos inirtingai priešinosi serbams — 77:92 (7:23, 26:15, 25:32, 19:22). Serbijos rinktinė iškovojo antrąją pergalę, o latviai po atkaklios kovos pralaimėjo du kartus.

Giedrius VAITKEVIČIUS

Serbai spurtavo 11:0

Pirmąją čempionato dieną latviai sužaidė netikėtai geras rungtynes — po atkaklios kovos 78:89 nusileido aiškiais rungtynių favoritais laikytiems prancūzams. Serbai trečiadienį 80:68 pranoko italus.

Vakar mačo pradžioje latviams sekėsi prasčiau. Pirmuosius taškus gražiu dėjimu pelnė serbas Markas Kešeljus (Marko Keselj). Jo, Nenado Krstičiaus, Duško Savanovičiaus taiklių metimų serija garantavo „sausą“ startinį spurtą — 11:0.

Pirmuosius taškus latviams 5-ąją minutę pelnė mačo išvakarėse 32 taškus į prancūzų krepšinį įmetęs Janis Blūmas (2:11). Serbai tęsė šou ir surinko dar aštuonis taškus be atsako (19:2).

Latviai pabudo

Antrajame kėlinyje rezultatyvius perdavimus vieną po kito dalijusių serbų taškų mašina sustojo. Rezultatyvias atakas pradėjo rengti latviai.

Šiaulių arena šėlo po sėkmingų Latvijos krepšininkų atakų. Rolando Freimanio dėjimas rezultatą išlygino (29:29). Sirgalių šūksniai „Latvija, Latvija!“ aidėjo dar garsiau.

Kėlinio pabaigoje serbai trūktelėjo ir po pirmosios mačo dalies pirmavo 38:33.

Pergalę įtvirtino ketvirtajame kėlinyje

Trečiojo kėlinio pradžioje vyko apylygis žaidimas. Serbijos rinktinę į priekį tempė ekipos kapitonas Nenadas Krstičius. 26-ąją minutę, po jo dėjimo, švieslentėje degė 53:43.

Vėliau pasipylė sėkmingų Serbijos rinktinės atakų bangos (62:47). Prieš paskutinįjį ketvirtį serbai pirmavo 70:58.

Ketvirtajame kėlinyje latviai nepasidavė ir skirtumą sušvelnino iki šešių taškų (65:71). Tai buvo paskutinis latvių pasipriešinimas — Serbijos rinktinė šventė pergalę 92:77.

Po rungtynių — komplimentai vieni kitiems

Po rungtynių rezultatyviausias mačo žaidėjas, 23 taškus surinkęs serbas N. Krstičius gyrė gerą ir fiziškai stiprią Latvijos rinktinę. Jo nuomone, pergalė vietos kitame etape negarantuoja.

„Europos čempionate negalima atsipalaiduoti. Jei dvi tris minutes stabtelėsi, tokios komandos kaip Latvijos rinktinė, kuri neturi ką prarasti, iškart nubaus“, — sėkmingą mačo startą ir nelengvą eigą aiškino N. Krstičius.

10 taškų surinkęs serbas Ivanas Pauničius varžovams taip pat negailėjo komplimentų: „Latviai žaidžia gerai ir agresyviai. Mūsų ginklas — ilgą laiką žaidžiame kartu.“

Rezultatyviausiai Latvijos rinktinės gretose žaidęs R. Freimanis sakė, kad Latvijos komandos pralaimėjimus mačo pabaigose nulemia patirties stoka, o pagrindinis latvių ginklas — aikštės gynyba. „Buvome gerai nusiteikę, tačiau prametėme laisvi“, — prasto starto priežastis aiškino latvis.

Serbijos rinktinės vyriausiasis treneris Dušanas Ivkovičius sveikino Latvijos rinktinę, trenerį Ainarą Bagatskį, kurie įneša didelį indėlį į Europos krepšinį. „Tai turbūt stipriausias čempionatas per visą istoriją. Šiandien varžybos buvo aukšto lygio, bet pergalės nusipelnėme“, — mačą komentavo D. Ivkovičius.

Serbus pasveikinęs A. Bagatskis mano, kad varžovai — aukšto Europos lygio komanda. „Galbūt per daug gerbėme vardus ir prastai startavome. Vėliau serbai atsipalaidavo. Mes per jauni, kad laimėtume lygias ir atkaklias rungtynes. Nugalėjo stipresni“, — į D. Ivkovičiaus komplimentus tuo pačiu atsakė A. Bagatskis.

Statistika

Serbija — Latvija 92:77 (23:7, 15:26, 32:25, 22:19)

Serbija: N. Krstic 23, D. Savanovic 19 (5 atk. kam.), I. Paunic 10, M. Teodosic 9 (9 rez. perd.), K. Perovic 9, M. Keselj 5 (6 atk. kam.), M. Tepic 5 (5 atk. kam.), A. Rasic 4, M. Macvan 4, S. Markovic 2, N. Bjelica 2.

Latvija: R. Freimanis 19 (8 atk. kam.), R Kuksiks 16 (5 atk. kam.), J. Blums 15, J. Strelnieks 12, Dairis Bertans 10, Davis Bertans 2, M. Meiers 2, M. Jurevicus 1.

TAŠKAI: Rezultatyviausias mačo žaidėjas — 23 taškus surinkęs Serbijos rinktinės kapitonas Nenadas Krstičius (meta).

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

ĮŽAIDĖJAS: Geriausias praėjusių metų Europos krepšininkas Milošas Teodosičius į latvių krepšį įmetė 9 taškus ir atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų.

SERBAI: Serbus palaikė į Šiaulius atvykę sirgaliai (nuotraukoje), tačiau Šiaulių arena plojo ir džiaugėsi už latvius.

SIRGALIUS: Latvijos rinktinės sirgalius — lokys.

NUOMONĖ: Latvijos rinktinės vyriausiasis treneris Ainaras Bagatskis mano, jog laimėjo stipresnė komanda.

PERGALĖ: Serbijos rinktinės strategas Dušanas Ivkovičius po rungtynių gyrė varžovus, bet teigė, jog serbai laimėjo pelnytai.