K. Bubelytė laimėjo tris tarptautinius jaunių teniso turnyrus iš eilės

Sauliaus ČIRBOS nuotr.
Rugsėjo mėnesį startavusi keturiuose Latvijoje ir Estijoje vykusiuose jaunių turnyruose, Klaudija Bubelytė vienetų varžybose iškovojo tris nugalėtojų taures.

Septyniolikmetė Šiaulių teniso akademijos auklėtinė Klaudija Bubelytė sėkmingai skinasi kelią pasaulio jaunių teniso elito link. Rugsėjo mėnesį startavusi keturiuose Latvijoje ir Estijoje vykusiuose jaunių turnyruose, K. Bubelytė vienetų varžybose iškovojo tris nugalėtojų taures, o kartą suklupo pusfinalyje. Per šį laikotarpį šiaulietė su bendraamžėmis sužaidė 19 susitikimų ir iškovojo 18 pergalių.

„Manau, kad Klaudijos pergales visų pirma lėmė geras fizinis pasirengimas. Tai buvo pirma mūsų turnyrų serija po 7 mėnesių pertraukos, per kurią ypač daug dėmesio skyrėme fiziniam pasirengimui. Ir tai, ypač vėlesniuose turnyruose, tikrai jautėsi. Galiausiai turi pagirti savo auklėtinę už norą laimėti, maksimalų susikaupimą. Išlaikyti tinkamą psichologinį nusiteikimą turnyrų serijų metu nėra lengva“, – sako K. Bubelytę treniruojantis Šarūnas Kulnys.

K. Bubelytė apšilo kojas rugpjūčio ir rugsėjo sandūroje Liepojoje vykusiame turnyre, kurio pusfinalyje ji 6:7(3), 4:6 nusileido Rusijai atstovaujančiai Alevtinai Ibragimovai. Dvejetų varžybų finale K. Bubelytė kartu su latve Sabina Rutlauka 3:6, 2:6 turėjo pripažinti Umos Bakaitytės ir Patricijos Paukštytės pranašumą.

Iš karto po to Rygoje vykusiame turnyre trenerio Š. Kulnio auklėtinė vienetų varžybose savo varžovėms neleido laimėti nė seto. Ant grunto vykusio turnyro finale šiaulietė 7:5, 6:3 įveikė savo dvejetų partnerę S. Rutlauką. Vienetų finalo dalyvės kartu triumfavo ir dvejetų turnyre, kurio lemiamame susitikime jos 6:2, 4:6, 10:7 nugalėjo A. Ibragimovos ir latvės Valerijos Karginos porą.

K. Bubelytė dominavimą kortuose pratęsė Ventspilyje vykusiame turnyre, kurio finale ji 7:5, 6:3 įveikė rusę Anastasiją Grečkiną. Antrame turnyre iš eilės šiaulietės varžovės, žaisdamos prieš ją, nesugebėjo laimėti nė seto.

„Ventspilyje žaidėjų ir turnyro organizatorių nelepino oras. Buvo dienų, kuomet dėl audrų ir lietaus varžybos nevyko visiškai, o vėliau teko žaisti net tris mačus iš eilės. Džiaugiuosi, kad Klaudija be didesnių problemų atlaikė tokį krūvį“, – pasakoja Š. Kulnys.

Priešnuodžių šiaulietės žaidimui varžovės nerado ir praėjusią savaitę Taline vykusiame turnyre. Jo finale K. Bubelytė 6:2, 6:0 sutriuškino kortų šeimininkę Anet Koskel, kartu su kuria ji pateko ir į dvejetų turnyro finalą.

Po Latvijoje ir Estijoje iškovotų pergalių K. Bubelytė priartėjo prie 200 pajėgiausių jaunųjų pasaulio tenisininkių.

„Mūsų minimalus tikslas – kitais metais patekti į vadinamąją didžiojo kirčio turnyrų atrankos zoną ir sužaisti atvirojo Prancūzijos čempionato jaunių turnyre bei tose pačiose varžybose Vimbledone. Šį gi sezoną planuojame pabaigti keliuose suaugusiųjų turnyruose. Nors, aišku, labai daug priklausys nuo to, kaip klostysis koronaviruso pandemijos situacija, nes nemažai turnyrų pasaulyje yra atšaukiami“, – teigia šiaulietės treneris.

Šiais metais K. Bubelytė tapo ir Lietuvos teniso čempione.