Joniškietis tapo pasaulio vicečempionu

Lenkijoje vykusiame pasaulio jaunių jaunimo jėgos trikovės čempionate Joniškio sporto klubo „Varūna“ atstovas Paulius Pupinis tapo vicečempionu.

Loreta RIPSKYTĖ

loretar@skrastas.lt

Sportininko sėkmė

Paulius Pupinis svorio kategorijoje iki 74 kilogramų varžėsi su 12 varžovų. Pirmoje rungtyje – pritūpimų su štanga – Paulius įveikė 250 kilogramų ir bendroje įskaitoje buvo ketvirtas. Rungtyje gulint ant suoliuko joniškietis iškėlė 165 kilogramų svorį ir užėmė antrą vietą.

Svarbiausia kova užvirė paskutinėje – štangos kėlimo – rungtyje. Joje tarpusavyje rungėsi varžybų lyderis iš JAV, Paulius ir Rusijos sportininkas. Nuo šio pasirodymo rezultato priklausė ne tik kas taps laimėtoju rungtyje, bet ir bendroje trikovės įskaitoje. Paulius Pupinis iškėlė 250 kilogramų svorį ir, aplenkęs abu varžovus, rungyje iškovojo pirmą vietą, o bendroje įskaitoje buvo antras.

Joniškietis sportininkas pagerino visus Lietuvos jaunių jėgos trikovės rekordus.

Treniruojasi 4 metus

Paulius Pupinis jėgos trikove užsiima ketverius metus. Jį į šį sportą atvedė tėvas ir vyresnysis brolis. Pasak trenerio Antano Virbičiansko, iš pradžių Pauliaus jis nenorėjęs priimti. Vaikinas dar neturėjo 14 metų, o nuo tokio amžiaus paprastai priimama į „Varūnos“ sporto klubą. Tačiau kiti šeimos nariai trenerį įkalbėjo ir nusivilti neteko. Vaikinas kovingas, turi motyvaciją. Jis ne kartą tapo Lietuvos jėgos trikovės jaunių ir jaunimo čempionu, yra įvykdęs sporto meistro normatyvą.

Treneris Antanas Virbičianskas auklėtinio pasiekimą vadina istoriniu įvykiu Joniškio sporto istorijoje. Su nedideliu pasiruošimo pasaulio čempionatui biudžetu Pauliaus rezultatas pralenkė visus trenerio lūkesčius. Treneris ir jo auklėtinis dėkingi sporto klubo „Varūna“ nariams, Joniškio verslininkams, draugams, visiems, kurie parėmė finansiškai ir padėjo pasirengti bei startuoti pasaulio čempionate.

Antano VIRBIČIANSKO nuotr.

VICEČEMPIONAS: Pasaulio vicečempionas Paulius Pupinis (centre) kelia 250 kilogramų štangą.