Joniškietis liko per plauką nuo Olimpiados

Asmeninio albumo nuotr.
Teisėjas skelbia Vilių Laurinaitį dvikovos su prancūzu nugalėtoju.
Gegužės 5–9 dienomis Bulgarijos sostinėje Sofijoje vykusiame paskutiniame pasauliniame graikų-romėnų, laisvųjų ir moterų imtynių atrankos turnyre į Tokijo Olimpines žaidynes vos per plauką nuo olimpinio kelialapio liko joniškietis imtynininkas Vilius Laurinaitis.

Kelialapius į Olimpiadą iškovojo kiekvienoje svorio kategorijoje tik pirmas ir antras vietas užėmę atletai. Joniškiečiui Viliui Laurinaičiui iki šio pasiekimo pritrūko vienos pergalės. Jis pirmoje imtyje įveikė baltarusį, po to nugalėjo Japonijos atstovą. Trečioje imtyje buvo nugalėtas ir trijose Olimpiadose kovojęs prancūzas. Lemiamoje pusfinalio imtyje V. Laurinaičiui pristigo jėgų, jis neatlaikė čeko Arturo Umarovo spaudimo. Fiziškai galingas,patyręs čekas užstumdė lietuvį, rinko taškus ir pirmame kėlinuke pasiekė pergalę aiškia taškų persvara. Kovoje dėl trečios vietos V. Laurinaitis nugalėjo pajėgų vokietį Peterį Ohlerį, įrodydamas sau ir varžovams, kad svajonė varžytis 2024 metais Olimpinėse žaidynėse vis dėlto galėtų tapti realybe.

Kitam joniškiečiui Juliui Matuzevičiui turnyre sekėsi kur kas prasčiau. Jis atkaklioje kovoje nusileido varžovui iš Čekijos ir baigė varžybas.

Šiose graikų-romėnų imtynių varžybose iš viso kovojo keturi lietuviai: tauragiškis Justas Petravičius (svorio kategorija iki 60 kilogramų), klaipėdietis Paulius Galkinas (svorio kategorija iki 77 kilogramų) ir jau minėti du joniškiečiai – Julius Matuzevičius (svorio kategorija iki 87 kilogramų), Vilius Laurinaitis (svorio kategorija iki 97 kilogramų). Tauragiškis J. Petravičius įveikė kuveitietį, bet pralaimėjo armėnui ir pasitraukė iš tolimesnės kovos. Klaipėdietis P. Galkinas pirmoje imtyje įveikė italą, bet kitoje pralaimėjo turkui ir taip pat iškrito iš tolimesnės kovos.