Izraelis čempionatą baigė iškovodami keistą pergalę

Vakar Šiaulių arenoje Izraelio krepšininkai po pratęsimo 96:95 (27:26, 22:15, 30:19, 5:24, 12:11) nugalėjo italus. Žydai ketvirtajame kėlinyje pirmuosius taškus pelnė likus 16,2 sekundės iki ketvirčio pabaigos.

Italijos ir Izraelio rinktinėms šis čempionatas jau baigėsi.

Giedrius VAITKEVIČIUS

Žydai kontroliavo tris kėlinius

Per pirmąsias ketverias rungtynes italai ir žydai iškovojo pergales prieš latvius.

Italai mūsų kaimynus įveikė 71:62, žydai — 91:88. Italijos rinktinė 68:80 pralaimėjo serbams, 62:76 vokiečiams ir 84:91 prancūzams.

Izraelio krepšininkai 64:91 nusileido vokiečiams, 68:85 prancūzams ir 80:89 serbams.

Rungtynes pradėjo Izraelio rinktinei atstovaujančio amerikiečio Deivido Blu (David Blu) du taškai. Po pirmojo ketvirčio žydai pirmavo 27:26.

Antrajame kėlinyje Izraelio krepšininkams atitrūkti padėjo italo Marko Mordentės nesportinė pražanga ir jo komandos draugo Marko Karareto (Marko Carraretto) trauma.

Kėlinuką užbaigė Izraelio krepšininko Afiko Nisimo (Afik Nissim) dvitaškis — 49:41.

Po pertraukos žydai didino persvarą. 28-ąją minutę ji pasiekė 21 tašką (72:51). Prieš lemiamą ketvirtį Izraelio ekipa pirmavo 79:60.

Italų spurtas 18:0

Ketvirtasis kėlinys tapo Italijos rinktinės benefisu ir Izraelio komandos fiasko. Italai į krepšį siuntė kamuolius vieną po kito ir atkarpą laimėjo 18:0 (78:79).

Žydams pirmuosius taškus baudos metimais likus 16,2 sekundės iki rungtynių pabaigos pelnė Galas Mekelis (80:78).

Kitoje aikštės pusėje vaikiškai suklydo Italijos rinktinės žvaigždė Danilas Galinaris (Danilo Gallinari), nespėjęs rasti laisvų komandos draugų ir išmesti kamuolio iš už šoninės linijos per penkias sekundes.

Italams prasižengus, A. Nisimas šaltakraujiškai sumetė abi baudas (82:78). Į jas tritaškiu atsakė D. Galinaris (81:82).

Abi baudas pataikius Izraelio rinktinės krepšininkui Gajui Pniniui, vinį iš tolį įsmeigė ir pratęsimą išplėšė italas Andrėja Barnjanis (Andrea Bargnani).

Nesklandumai pratęsimo metu

Papildomas penkias minutes pradėjo D. Blu dvitaškis. Žydai likus pusantros minutės pirmavo 93:89, bet italams pavyko rezultatą išlyginti.

Paskutinė ataka priklausė italams. D. Galinaris prametė iš toli. Kamuolį atkovojęs A. Barnjanis nepataikė, o D. Galinariui vėliau metimo pataisyti nepavyko.

Atrodė, kad pratęsimo laikas ištiksėjo, tačiau pasitarę teisėjai skyrė pražangą A. Barnjaniui. Janyvas Grynas (Yaniv Green) nepataikė pirmosios baudos.

Tada užgeso arenos laikrodžiai bei švieslentė. Ją įjungus — rodė nulius. Atsukus 0,7 sekundės, J. Grynas nepataikė antrosios baudos. D. Galinaris desperatiškai metė iš pusės aikštės — kamuolys atšoko nuo lanko.

Keistos rungtynės

Po rungtynių rezultatyviausias Izraelio komandos krepšininkas, 22 taškus pelnęs, G. Pninis džiaugėsi pergale prieš labai stiprią komandą.

„Norėjome čempionatą baigti pergale. Visų rungtynių metu parodėme charakterį. Ketvirtasis kėlinys buvo labai sunkus. Krepšinyje žaidimas gali keistis kiekviename ketvirtyje. Čempionatas mums buvo didelė patirtis“, — sakė G. Pninis.

Italijos rinktinės krepšininkas Andrėja Činčiarinis (Andrea Cinciarini) džiaugėsi žaidimu ketvirtajame kėlinyje, kuriame pavyko ištirpdyti žydų persvarą.

„Keistos varžybos, — sakė Izraelio rinktinės vyriausiasis treneris Arikas Šivekas (Arik Shivek), — Žaidėjai baigė rungtynes dar prieš mačą. 30 minučių žaidėme labai gerai. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje dukart neprasižengėme, o pratęsimą žaisti buvo labai sunku. Džiaugiuosi, kad rungtynes serbams ir prancūzams pralaimėjome nedideliu skirtumu. Čempionate gerai žaidė mūsų jauni žaidėjai.“

Italijos komandos strategas Simonė Pjandžianis (Simone Pianigiani) sutiko, kad mačas buvo keistas: „Šiandien sugebėjome prisikelti. Visas grupės rungtynes žaidėme atkakliai.“

Izraelis-Italija 96:95 (27:26, 22:15, 30:19, 5:24, 12:11)

Izraelis: G. Pnini 22, D. Blu 17, L. Eliyahu 16 (7 atk. kam.), Y. Halperin 10 (5 rez. perd.), E. Kadir 10 (5 atk. kam.), Y. Green 7, A. Nissim 7, Y. Ohayon 4, G. Mekel 3 (5 atk. kam.).

Italija: A. Bargnani 26 (11 atk. kam.), D. Gallinari 19 (5 atk. kam.), S. Mancinelli 16 (8 atk. kam.), D. Hackett 15, M. Belinelli 6, M. Mordente 5, A. Cinciarini 5, L. da Tome 3.

ATAKA: Paskutinioji Italijos rinktinės žvaigždės Andrėja Barnjanio (Andrea Bargnani) ataka tikslo nepasiekė.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

TAŠKAI: Izraelio pilietybę turintis amerikietis Deividas Blu (David Blu) paskutinėse komandos rungtynėse Šiauliuose pelnė 17 taškų.

EMOCIJOS: Emocingasis Italijos rinktinės treneris Simonė Pjandžianis (Simone Pianigiani) turėjo priekaištų teisėjams.

NUOMONĖ: Izraelio rinktinės vyriausiasis treneris Arikas Šivekas (Arik Shivek) pripažino, kad rungtynės buvo keistos.

TRAUMA: Rungtynių pradžioje traumą gavusiam Markui Kararetui (Marco Carraretto) aikštę palikti padėjo komandos draugai.

DŽIAUGSMAS: Izraelio rinktinės krepšininkai džiaugėsi pasiekę dramatišką pergalę.

ŠVIESLENTĖ: Visada tarsi šveicariškas laikrodis veikusi Šiaulių arenos švieslentė sustreikavo paskutinę grupės varžybų dieną.