Įvyko pirmosios daugiadienės kalnų dviračių varžybos

Pirmadienį baigėsi pirmosios Lietuvoje organizuotos MTB (kalnų) dviračių daugiadienės varžybos „MTB Šiauliai 2010“. Bubių, Kurtuvėnų miškuose prie Šiaulių daugiau negu du šimtai sportininkų ir mėgėjų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos varžėsi kroso ir maratono trasose. Trijų dienų varžybose nugalėjo ir naujus dviračius namo išsivežė kaunietis Šarūnas Pacevičius ir vilnietė Sabina Brazevič.

Leta MAČIULYTĖ

redakcija@skrastas.lt

Pradžia — kalnų kroso trasa

Šiauliečių sporto klubo „S-Sportas“ organizuotos varžybos prasidėjo šeštadienį kalnų krosu. Kalvotoje 5 km trasoje lenktyniavo elito grupė, o mėgėjai, moterys, moksleiviai ir veteranai per 50 metų kilo ir leidosi 2,5 km atkarpoje.

Meistriškumo pareikalavusioje trasoje greičiausias vyrų elito grupėje buvo kaunietis Šarūnas Pacevičius (klubas „Orbea-Velomanija“), “pralėkęs“ per 13 minučių 45 sekundes, moterų elito grupėje nepralenkiama buvo Sabina Brazevič (Focus Vilnius-Sietynas SM“), jos laikas — 10:16.

Sekmadienį prie starto varžybų dalyviai rikiavosi pagal kroso (prologo) rezultatus. Prie dalyvių prisijungė naujų dviračių sporto mėgėjų, kurie varžybose rinkosi varžytis ne visas tris dienas, o vieną ar dvi. 66 km trasoje, kuri beveik sutapo su Maratonų taurės Šiaulių etapo trasa, vyrų elito grupėje nuo kitų atsiplėšė uteniškis Martynas Maniušis („Transanktis“), finišą pasiekęs per 2 val. 19 min. 22 sek. Jo komandos narys Marius Kasparavičius nugalėjo mėgėjų grupėje — 1:13:43. V16 grupėje pirmas atmynė Lukas Talačka (“TOP dviratis“) iš Ukmergės — 1:15:26, tarp V18 grupės dalyvių greičiausias maratone buvo Valdemaras Geležiūnas (Kauno JSOM) — 1:16:03.

Vilnietė S. Brazevič nepralenkiama buvo ir antrąją dieną — 1 val. 21 min. 38 sek. V50 grupės nugalėtoju antrąją varžybų dieną tapo šiaulietis Albertas Mataitis „(S-Sportas“), jo laikas — 1:36:09, V60 dviratininkų grupėje pirmas 33 km trasą įveikė Jonas Serapinas — 1:33:21. Panevėžietis Augustas Mažeika (“Radon“) nepralenkiamas buvo tarp V13 grupės sportininkų — 1:41:33. Šiaulietė Dainora Samčenkienė (“S-Sportas“) — pirma M31 grupėje.

Važiuota ir triratukais

Antrąją varžybų dieną startavo ir mažiausi dalyviai: vaikai iki 7 ir iki 10 metų. Juos į startą palydėjo tėveliai, seneliai ir vyresni broliai ar sesutės. Vaikų startas sukėlė daug emocijų ne tik jų dalyviams, bet ir žiūrovams. Garsiais šūksniais palaikomi mažyliai mynė 200 m trasą, o vaikai iki 10 metų suko 1 km. Grupėje iki 7 metų nugalėjo Grantas Andriuška („S-Sportas“), antras — Kasparas Jankauskas (“Top team-Specialized“), trečiuoju buvo Matas Vilinauskas (“Veloma“). Vaikai iki 10 metų taip pat užlipo ant nugalėtojų pakylos: pirmas — Rokas Gelžinis, antras — Martynas Jurgaitis, trečias — Dominykas Budrys. Visa komanda iš Šiaulių klubo “S-Sportas“. Vaikų grupėje saldžiais prizais buvo apdovanoti visi dalyviai. Antrąją varžybų dieną koncertavo kaimiškos muzikos kolektyvas “Šelmiai“, stovyklavietėje grojo gyva muzika.

Ir nauja trasa, ir nauji dviračiai

Trečiąją varžybų dieną buvo oficialiai atidaryta naujoji maratono trasa pagal Dubysą vaizdingais jos slėniais. Trasa pažymėta, todėl liks išbandyti ir visiems norintiems ir po varžybų.

Elitas varžėsi 62 km trasoje, mėgėjai, moterys, moksleiviai ir veteranai per 50 metų — 38 km. Trasoje netrūko saulės, smėlio, įkalnių ir kitų išbandymų. Nuo lyderių grupės į finišą atsiplėšęs kaunietis Š. Pacevičius pirmasis vyrų elito grupėje įveikė maratono trasą ir tapo absoliučiu MTB daugiadienių varžybų nugalėtoju, jo laikas — 2 val. 16 min. 24 sek. Iš viso Šarūnas surinko 298 taškus.

Susumavus trijų dienų rezultatus kaunietis Andrejus Dolgovas („Top team-Specialized“) užėmė antrąją vietą — 2:16:52, trečias — jo kolega Julius Kvietkauskas (2:17:12).

Moterų elito grupėje ir trečiosios dienos lydere, ir varžybų nugalėtoja tapo vilnietė S. Brazevič („Focus Vilnius-Sietynas SM“) — 1:35:03, antra — vilnietė Indrė Janulevičiūtė (“Top team-Specialized“), jos laikas 1:39:59, trečia — to paties klubo narė Sveltana Zaikova (1:41:40). Elito grupės pirmosios vietos laimėtojai buvo apdovanoti ne tik diplomais, prizais, bet ir naujais dviračiais “Ghost“.

Mėgėjų grupės nugalėtojas — uteniškis Marius Kasparavičius (SK „Transaktis“), V16 grupėje pirmas panevėžietis Arnas Pelaitis (“Radon“), V18 lyderis — Valdemaras Geležiūnas (Kauno JSOM), M18 grupės nugalėtoja Silvija Latožaitė (DSK “Fortūna“) iš Panevėžio, A. Mataitis (“S-Sportas“) nugalėjo V50 grupėje, šiaulietis Svajūnas Ambrazas (“S-Sportas“) nepralenkiamas buvo V40 grupėje, bendroje įskaitoje jis buvo ketvirtas. V60 grupės nugalėtojas — vilnietis Juozas Vilkelis (“Stajeris“).

Komandinėje įskaitoje tarp elito pirmiauja „Top team-Specialized“, “S-Sportas“ pirmauja mėgėjų grupėje, elito — antri.

Po apdovanojimų ceremonijos vyko dalyvių numerių loterija. Joje išdalyti rėmėjų prizai, tarp kurių buvo ir „Šiaulių krašto“ dovanų. Redakcija prenumerata apdovanojo ir geriausią šiaulietį mėgėjų grupėje — Vaidą Jurgaitį, kuris tarp mėgėjų užėmė antrąją vietą, o pirmadienio maratone savo grupėje buvo pirmas.

ŠEIMA: Varžybų nugalėtojas Šarūnas Pacevičius sakė, kad jam labiausiai patiko kalnų kroso trasa. Šešerius metus aktyviai dviračiu sportuojantį Šarūną į visas varžybas lydi jo seneliai — Aldona ir Edmundas Pacevičiai. Senelis yra du kartus buvęs maratonų aplink Lietuvą nugalėtoju.

NUGALĖTOJAI: Daugiadienių MTB dviračių varžybų „MTB Šiauliai 2010“ nugalėtojai: (iš dešinės) Julius Kvietkauskas, Šarūnas Pacevičius ir Andrejus Dolgovas.

LYDERĖ: Sabina Brazevič nepralenkiama buvo visas tris dienas. Pirmos vietos laimėtojai skirtas prizas — dviratis.

KROSAS: Kalnų trasoje reikėjo įveikti ir tiltelius.

Jono TAMULIO nuotr.

FINIŠAS: Ir po finišo tęsėsi išbandymai.

BEBRA: MTB dviratininkams bebrai patvenkė upelį.

DAUGIADIENĖS: Pirmą kartą Lietuvoje daugiadienes MTB dviračių varžybas organizavo šiauliečiai.

VANDUO: Antrąjį ratą važiavusiems maratono dalyviams šiokia tokia atgaiva karštą dieną.

DALYVĖ: Mažiausi dalyviai iki 7 metų 200 m trasą įveikinėjo ir taip.

VETERANAI: Trečią varžybų dieną V50 grupėje nugalėjo: pirmas — Albertas Mataitis (jis ir absoliutus grupės nugalėtojas), antras — „Šiaulių krašto“ žurnalistas Vytautas Ruškys ir trečias — Vytautas Vestartas.