Italams broliai latviai lengvai nepasidavė

Latviai, patampę nervus prancūzams ir serbams, atkakliai kovėsi ir su Italijos rinktine, bet pralaimėjo — rezultatu 62:71 (21:18, 12:13, 20:24, 9:16). Italai latvius palaužė tik ketvirtajame kėlinyje. Latviams šis pralaimėjimas buvo trečiasis, italai pasiekė pirmąją pergalę.

Živilė KAVALIAUSKAITĖ

zivile@skrastas.lt

Nesulaikė lyderio

Šiaulių arenoje latviai žaidė palaikomi jungtinės lietuvių-latvių sirgalių armijos, kuri nustelbdavo italų aistruolių keliamą triukšmą.

Kiekvienas taiklus latvių metimas buvo palydimas džiaugsmingais šūkiais. Audringai reaguota ir į kiekvieną teisėjų švilpuką.

„Uz priekšu bral!“ (“Pirmyn, broli“), — tokiu plakatu lietuviai ragino latvius.

Pirmuosius tris taškus latviams, sukeldamas džiaugsmo bangą, pelnė Richardas Kuksikas.

Sužaidus pusę kėlinio, į taiklius italų metimus R. Kuksikas atsakė dar dviem tritaškiais metimais, komandą išvesdamas į priekį 11:7.

Tempo nemažinę latviai po pirmojo kėlinio priekyje buvo trimis taškais — 21:18.

Sunkiausiai latviams sekėsi stabdyti Andrėją Barnjanį (Andrea Bagnani), kuris per 10 minučių pelnė 14 taškų.

Per pirmąsias keturias antrojo kėlinio minutes latviai įgijo 6 taškų pranašumą. Ilgai išlaikyti jo nepavyko, italai priartėjo ir vienu tašku persvėrė rezultatą.

Tirpstant paskutinėms kėlinio sekundėms, rezultatas buvo lygus 31:31. Sirgalius iš vietų pašokdino taiklus latvių dvitaškis, pelnytas aidint sirenai — 33:31.

Trečiąjį kėlinį italai pradėjo šešiais taikliais taškais, latvių atakos buvo nesėkmingos.

Nesėkmių ruožą nutraukė R. Kuksiko dvitaškis ir tritaškis. Latviai vėl priekyje — 38:37. Po dar dviejų sėkmingų atakų, Latvijos krepšininkai įsiveržė 4 taškais — 42:38.

Iki kėlinio pabaigos likus žaisti pustrečios minutės Stefanas Mančinelis (Stefano Mancinelli) trumpam italus buvo išvedęs į priekį 48:46, bet rezultatą akimirksniu išlygino R. Kuksikas.

Kova taškas į tašką vyko iki trečiojo kėlinio pabaigos. Italams dviejų taškų persvarą pavyko išplėšti taikliais Marko Belineli (Marco Belinelli) baudų metimais — 55:53.

Latviams ir toliau nesisekė uždengti A. Barnjanio, kuris per tris kėlinius jau buvo įmetęs 27 taškus.

Ketvirtąjį kėlinį italai pradėjo taikliais A. Barnjanio ir M. Mordente metimais, italai atitolo 61:53. Likus žaisti pusę kėlinio, komandas skyrė 10 taškų — 56:66.

Už susistumdymą italas Danielis Haketas (Daniel Hackett) ir latvis Dairis Bertans buvo nubausti techninėmis pražangomis.

Italų lyderį A. Barnjanį, pelniusį 36 taškus, sustabdė tik penkta pražanga.

Už gražias rungtynes sirgaliai latviams dėkojo ir lietuviškai: „Ačiū!“

Pritrūko patirties

Spaudos konferencijoje italų treneris Simone Pianigiani sakė, jog sužaistos dar vienos sunkios rungtynės: „Latvija dar kartą įrodė, kad yra gera komanda“. Pasak trenerio, latviai turi daug snaiperių, o italams derėtų neleisti varžovams pelnyti lengvų taškų.

„Jei suteikiame varžovams laisvę, jie mus nužudo“, — sakė italų treneris, pasigedęs savo auklėtinių taiklumo.

D. Haketas pabrėžė, kad ši pergalė po dviejų pralaimėjimų italams buvo labai svarbi ir sunki, o komandos pranašumas išryškėjo tik ketvirtajame kėlinyje.

Latvių treneris Ainaras Bagatskis priminė ankstesnėje spaudos konferencijoje sakytus žodžius, kad latviai žino, kaip žaisti, bet dar nežino, kaip laimėti: „Patirtis ateina žaidžiant“. Pasak trenerio, koją pakišo ir nepataikyti laisvi metimai.

R. Kuksiko teigimu, jauna latvių komanda žaidė iš visų jėgų, bet to nepakako laimėti rungtynėms.

TAIKLUMAS: Latviai neuždengė Andrėjo Barnjanio, pelniusio 36 taškus.

AISTROS: Italų ir latvių kova buvo kupina įtampos ir emocijų.

DĖJIMAS: Latviai italus pavaišino ir dėjimais iš viršaus.