Ištvermės jojimo varžybos

Savaitgalį Kurtuvėnuose (Šiaulių rajonas) pirmą kartą Lietuvoje surengtos tarptautinės ištvermės jojimo varžybos. Jose dalyvavo svečiai iš Estijos, Suomijos ir Lenkijos.

Jurgita JUŠKEVIČIENĖ

jurgita@skrastas.lt

Varžybose varžėsi 12 raitelių su žirgais 90 ir 120 kilometrų trasose, jaunimo ir suaugusiųjų grupėse. Ryškūs lyderiai buvo Estijos atstovai. 120 kilometrų trasoje nugalėjo Laura Virge su žirgu Filly Bella. Trasą šis duetas įveikė per 8 valandas 33 minutes. 90 kilometrų trasoje, įveikęs ją per 5 valandas 28 minutes, nugalėjo estas Rohtla Heigo su žirgu Jethro.

Lietuvos atstovams prizinių vietų pelnyti nepavyko, tačiau džiaugiamsi, jog įveikė trasas. Šiaulių atstovės Justina Vaitiekūnaitė ir Apolonija Pociūtė įveikė 90 kilometrų trasas jaunimo grupėje.

Žirgai ilsėjosi po kiekvieno rato, kurių ilgis nuo 18 iki 30 kilometrų. Keturi dalyviai (du lietuviai, suomis ir estas) turėjo palikti trasą, nes žirgai buvo per daug pavargę.

Pasak renginio organizatorių, į varžybas galėjo atvykti daugiau užsienio šalių atstovų, tačiau vieniems sukliudė finansinės galimybės, kiti pabijojo Lietuvos kelių. „Matyt, įsivaizduoja, kad čia keliai neasfaltuoti“, — sakė vienas iš organizatorių Rytis Budrys.

Varžybų teisėjai iš Vokietijos, Rusijos ir Austrijos liko sužavėti Kurtuvėnų regioniniu parku ir varžybų trasomis. Pasak R. Budrio, jie ragino tarptautines varžybas rengti čia dažniau.

Ši sporto šaka Lietuvoje kultivuojama 10 metų. Geriausių rezultatų pasiekta su arabų veislės žirgais, kuriems 10— 14 metų.

IŠTVERMĖ: Kurtuvėnuose savaitgalį ištvermę demonstravo žirgai.

DŪŽIAI: Po kiekvieno rato, žirgai buvo apžiūrimi, tikrinamas jų pulsas. Kad žirgas galėtų tęsti varžybas, jis neturi būti didesnis kaip 64 dūžiai per minutę.

STARTAS: Tiks startuodavo žirgai ristele, vėliau trasoje tempą sulėtindavo.

TAKTIKA: Kad žirgai per daug nepavargtų, juos trasoje galima vestis. Tačiau finišuodamas raitelis turi būti ant žirgo.

ATGAIVA: Savo žirgą Baltimor drėgna kempine gaivina Estijos atstovė Kalbre Kairit.

SULTONAS: Žirgai poilsio minutėmis buvo šeriami, girdomi, masažuojami ir vėsinami vandeniu. Žirgu Sultonu rūpinasi lietuvių komanda.