Iškovojo pasaulio kultūrizmo čempionato bronzą

Organizatorių nuotr.
Pasaulio čempionato prizininkas Justas Poliakus ir jo treneris Arūnas Vandys.
Šiaulietis Justas Poliakus (treneris Arūnas Vandys, sporto klubas "Fortūna") Santa Susanoje (Ispanija) vykusiame IFBB pasaulio kultūrizmo čempionate iškovojo bronzos medalį. 31-erių atletas rungtyniavo svorio kategorijoje iki 95 kg, kur jo varžovais buvo 13 atletų iš 12-os valstybių. Čempiono titulą pelnė Irano atstovas, pranokęs antrojoje vietoje likusį savo tautietį.

Šis pasaulio čempionate iškovotas apdovanojimas Poliakaus kolekcijoje – nebe pirmas: 2021 m. atletas tapo planetos vicečempionu. Sėkmingai rungtyniauta ir Europos kultūrizmo čempionatuose: 2020-aisiais šiaulietis tapo absoliučiu čempionu. Tiesa, iki šio titulo keliauta ne vienerius metus, nes 2017-aisiais debiutuotuodamas senojo žemyno pirmenybėse Poliakus net nepateko į geriausiųjų penkioliktuką. Po dviejų metų jis jau ženkliai priartėjo prie prizininkų pakylos – liko ketvirtas. Taip pat nuo 2011 m. varžybose dalyvaujantis sportininkas yra iškovojęs penkis Lietuvos čempiono titulus tarp kurių yra ir du – 2015 ir 2020 m. – absoliutaus nugalėtojo trofėjai.

IFBB pasaulio vyrų čempionatai vyksta nuo 1959 m. Pernai planetos absoliučiu čempionu tapo Šiauliuose savo sportinę karjerą pradėjęs Karolis Linkevičius. Ankstesniais metais pasaulio čempionių titulus iškovojo šiaulietės Inga Neverauskaitė (2003) ir absoliučia nugalėtoja tapusi Ramona Žiauberytė (2018).