Į pergalę vedęs puolėjas įmušė šešis įvarčius

Šeštadienį A lygos XIV turo rungtynėse Šiauliuose vietos futbolininkai 7:3 (2:1) sutriuškino Tauragės „Taurą“. „Šiauliams“ šešis įvarčius pelnė Artūras Rimkevičius.

Giedrius VAITKEVIČIUS

sportas@skrastas.lt

Žaidė ne stipriausių sudėčių

„Šiauliams“ nepadėjo traumuoti pagrindinis vartininkas Mindaugas Malinauskas ir vienas svarbiausių saugų Tautvydas Eliošius.

„Tauras“ atvyko be traumas besigydančių lyderio Mariaus Kižio, Mantvydo Eizos ir italo Mišelio di Piedžio (Michele di Piedi).

Pirmąją tarpusavio dvikovą Tauragėje „Šiauliai“ pralaimėjo 0:1.

„Galbūt nusiteikimas nebuvo itin geras. Manau, kad „Šiaulių“ žaidėjų meistriškumas didesnis“, – prieš rungtynes sakė šeštadienio šeimininkų strategas Gediminas Jarmalavičius.

Pasak „Tauro“ trenerio Dariaus Gvildžio, „Šiauliai“ – ant bangos ir juos reikia stabdyti: „Daug aštrumo prideda Rimkevičius. Jį sunku sulaikyti.“

Prieš rungtynes tylos minute pagerbtas iš gyvenimo pasitraukęs futbolo teisėjas iš Telšių Antanas Rubys. Per rungtynių pertrauką jubiliejų proga apdovanoti Šiaulių veteranai. Žinomiausi jų – Romanas Skeivys ir Rimantas Ilgauskas.

Artūro Rimkevičiaus šou

Pirmojo įvarčio ilgai laukti neteko. 10-ąją minutę iš krašto gavęs kamuolį A. Rimkevičius pasiuntė jį į tolimąjį vartų kampą (1:0).

„Tauras“ nebuvo linkęs pasiduoti ir tiesiai prieš vartus laisvas likęs italas Alesandras Maskia (Alessandro Mascia) 32-ąją minutę įmušė į viršutinį „Šiaulių“ vartų kampą (1:1).

Iki pertraukos šeimininkai dar kartą išsiveržė į priekį, kai 40-ąją minutę kamuolį galva į vartus nukreipė argentinietis Santjagas Kesanelis (Santiago Cesanelli, 2:1).

„Tauras“, įkvėptas Tauragės miesto šventės – 505 metų jubiliejaus – ir toliau neketino pasiduoti. 60-ąją minutę reto grožio įvartį iš toli pelnė Vladas Petkevičius (2:2).

A. Rimkevičius varžovus pradėjo bausti nuo 69-osios minutės, kai realizavo S. Kesanelio uždirbtą 11 metrų baudinį (3:2). 75-ąją minutę puolėjas pasižymėjo po puikaus komandos draugo Igorio Kozlovo perdavimo (4:2), o 78-ąją minutę – galva, kai kamuolį į baudos aikštelę pakėlė Intaras Kirchneris (5:2).

84-ąją minutę „Taurui“ dar vieną įvartį pelnė buvęs „Šiaulių“ futbolininkas Robertas Freidgeimas, pasinaudojęs šiauliečių klaida (5:3).

A. Rimkevičius savo šou baigė rungtynių pabaigoje – 86-ąją minutę įmušė pabėgęs nuo varžovų (6:3), o 89-ąją realizavo Leonido Mušnikovo uždirbtą 11 metrų baudinį (7:3).

Šešis įvarčius įmušęs A. Rimkevičius dabar A lygos sezone turi 11 ir rezultatyviausių futbolininkų įskaitoje atsilieka nuo 12 kartų pasižymėjusio „Žalgirio“ puolėjo škoto Kelamo Eljoto (Calum Elliot).

Rungtynės žiūrovams turėjo patikti

„Tokios rungtynės būna labai retai. Šiandien žaidėme dėl žiūrovų. Mūsų gynyba buvo kiaura, Tauragės ekipai irgi nelabai sekėsi“, – po rungtynių kalbėjo didvyris A. Rimkevičius.

G. Jarmalavičius neliko patenkintas rezultatu – auklėtiniai daug praleido: „Yra kur dirbti. Turime dirvonus, kuriuos reikės išarti. Po tokių rungtynių trimis tūkstančiais plaukų sumažėjo. Darėme daug klaidų, nebuvo kovos iki galo. Tačiau turime puolėją, kuriam tereikia laiku ir tiksliai atiduoti kamuolį.“

Pasak „Tauro“ gynėjo Tomo Rimo, šiauliečiai norėjo reabilituotis prieš savus gerbėjus, po nesėkmės svečiuose: „Darėme vaikiškų klaidų, kurias lėmė koncentracijos stoka, nuovargis. „Šiauliai“ patyrusi komanda, tuo pasinaudojo ir pelnytai nugalėjo.“

„Mūsų komanda žaidė neblogai. Medžiagos teisėjams užteks mėnesiui į priekį. Pirmasis vienuolikos metrų baudinys sulaužė rungtynes, – sakė D. Gvildys. – Galbūt daug abiejų komandų klaidų ginantis lėmė mėnulio fazė? Kartais taip būna. Per metus pasitaiko vienerios tokios rungtynės.“

Redakcijos archyvo nuotr.

DIDVYRIS: „Šiaulių“ puolėjas Artūras Rimkevičius į buvusios komandos – „Tauro“ – vartus įmušė šešis įvarčius.

Jono TAMULIO nuotr.

SAUGAS: „Šiaulių“ atakų organizatorius latvis Igoris Kozlovas (dešinėje) žaidė aktyviai ir perdavimais maitino komandos draugus.

DEBIUTAS: Šio sezono „Šiaulių“ startinėje sudėtyje debiutavo Tomas Birškys.

TRENERIS: Naujojo „Šiaulių“ vyriausiojo trenerio Gedimino Jarmalavičiaus vadovaujama komanda laimėjo trejas rungtynes ir su Panevėžio „Ekranu“ bei Marijampolės „Sūduva“ sužaidė lygiosiomis.