Horizonte — olimpiada ir penktoji vieta

Horizonte —  olimpiada ir penktoji vieta

37-ojo Europos vyrų krepšinio čempionato („Eurobasket 2011“) pusfinalyje dėl 5— 8 vietų vakar Kauno “Žalgirio“ arenoje Lietuvos rinktinė po atkaklios kovos 80:77 (19:20, 25:13, 19:24, 17:20) įveikė Slovėnijos komandą.

Užsitikrinusi vietą pirmajame šešete, ji pateko į papildomą olimpinės atrankos turnyrą bei šeštadienį kovos dėl penktosios vietos.

Antra smūgis buvo netoli

Po trečiadienį patirto skaudaus pralaimėjimo ketvirtfinalyje makedonams Lietuvos krepšininkai vos išvengė antro smūgio. Po dviejų kėlinių lietuviai pirmavo 44:33, o po trijų–63:57. Likus žaisti 1 min. 11 sek., slovėnai pelnė tritaškį ir persvėrė rezultatą. Lietuvių pergalę lėmė tolimas Manto Kalniečio metimas.

Rungtynių pradžioje slovėnai pirmavo 4:0, 6:2, 8:4, o 6-ąją min. po dviejų iš eilės Zorano Dragičiaus dvitaškių — 14:6. 8-ąją min. lietuviai sumažino skirtumą–11:14. Pirmąjį kėlinį Slovėnijos komanda laimėjo 20:19. 11-ąją min. po Martynas Pociaus kamuolio dėjimo į krepšį Lietuvos komanda pirmą kartą išsiveržė į priekį — 21:20. 14-ąją minutę lietuviai pirmavo 27:23, bet slovėnai netrukus persvėrė rezultatą 28:27. Po to keturis taškus pelnė Rimantas Kaukėnas, tris–Robertas Javtokas ir lietuviai priekyje — 34:28. Kęstučio Kemzūros vadovaujama mūsų šalies komanda sėkmingai baigė kėlinį ir įgijo 11 taškų persvarą — 44:33. Po dviejų kėlinių iš lietuvių rezultatyviausi buvo R. Javtokas (9 tšk.) ir Šarūnas Jasikevičius (8 tšk.).

Bangotas žaidimas

24-ąją min. Simas Jasaitis pagaliau atidarė Lietuvos komandos tritaškių sąskaitą. Po jo tolimo metimo lietuviai pirmavo 49:39. Bet slovėnai laimėjo atkarpą 7— 0 ir skirtumas ištirpo. Lietuvos komanda išsaugojo nedidelę persvarą iki kėlinio pabaigos. Likus žaisti 10 minučių, lietuviai pirmavo 63:57. Ketvirtojo kėlinio pradžioje slovėnai sumažino skirtumą iki minimumo 62:63, o 33-iąją min. Matjažas Smodišas persvėrė rezultatą 64:63. Kiek vėliau po Sašo Ožbolto tritaškio slovėnai pirmavo 68:65. Po to tritaškiu baigėsi ir lietuvių ataka–pataikė M. Kalnietis. Po Mirzos Begičiaus ir Jakos Lakovičiaus metimų slovėnai buvo priekyje 72:68. Likus žaisti 2 min. 47 sek., rezultatas tapo lygus 72:72. Likus 1 min. 30 sek., Š. Jasikevičius baudų metimais išvedė Lietuvos komandą į priekį 76:74. Po 19 sek. Erazemas Lorbekas pataikė iš toli, bet, likus žaisti 19,4 sek., tritaškį pelnė ir M. Kalnietis (79:77). Po to slovėnų ataka buvo nesėkminga. Likus žaisti 3,3 sek., M. Kalnietis pataikė tik vieną baudos metimą. Laimei, paskutinis tolimas Gorano Dragičiaus metimas iš aikštelės krašto buvo netaiklu.

Tiesiogiai į Londono olimpines žaidynes pateks finale žaisiančios rinktinės, o 3— 6 vietas užimsiančios komandos kovos papildomame atrankos į olimpiadą turnyre, kuris vyks kitų metų liepos 2— 8 dienomis.

STATISTIKA

Nugalėtojams 17 taškų pelnė M. Kalnietis, po 12 — Darius Songaila ir Š. Jasikevičius.

Slovėnijos ekipai G. Dragičius ir E. Lorbekas pelnė po 16, M. Begičius — 11, o Zoranas Dragičius–10 taškų.

Rungtynėms teisėjavo Italijos, Kroatijos ir Graikijos arbitrai.

KOVA: Lietuvos rinktinei teko kovoti dėl kelialapio į antrankos turnyrą į oplimpiadą nepraėjus nė parai po skaudaus pralaimėjimo makedonams.