„Gintrai-Universitetui“ kelią Čempionių lygoje užkirto Norvegijos klubas

„fkgintra.lt“ nuotr.
Šiaulių „Gintros-Universiteto“ kelionė 2020 metų UEFA moterų Čempionių lygos sezone baigėsi antrajame atrankos etape – kelią žygiuoti toliau užkirto norvegės.

2020 metų UEFA moterų Čempionių lygos sezone Šiaulių „Gintros-Universiteto“ kelionė baigėsi antrajame atrankos etape. Ketvirtadienį šiaulietės Telšių stadione priėmė Norvegijos flagmanę Oslo „Valerenga“ ir turėjo pripažinti pajėgių varžovių pranašumą rezultatu 0:7 (0:3). Norvegės pateko į pagrindinį Čempionių lygos turnyro etapą.

Dėl pasaulį užklupusio koronaviruso šių metų Čempionių lygos formatas kiek pasikeitė. Poros nugalėtojas atrankoje sprendėsi vos iš vienų rungtynių.

Rungtynės Telšiuose prasidėjo pavojingu aikštės šeimininkių išpuoliu, kurio smaigalyje buvo Ru Mucherera, tačiau jos smūgį atrėmė varžovių vartininkė.

Po kelių akimirkų nagus parodė ir viešnios iš Norvegijos – komandos kapitonės Sheridos Spitses smūgį atrėmė patikimai žaidusi Meda Šeškutė.

12-ąją rungtynių minutę pavojingą progą sukūrė šiaulietės. Rimantės Jonušaitės smūgis praskriejo virš skersinio.

Įvarčių sąskaitą šiame susitikime atidarė „Valerenga“. Po kampinio stipriu smūgiu galva M. Šeškutę nuginklavo Ingibjorg Sigurdardottir – 0:1.

Viduryje kėlinio vis dar pliaupiant lietui norvegės turėjo galimybę dar kartą nubausti mūsiškes, tačiau N. Nkout atsidūrė nuošalėje.

„Gintros-Universiteto“ gretose aktyviai dešiniajame krašte rungtyniavo R. Mucherera. 30-ąją minutę amerikietė ir vėl pavojingu smūgiu grasino varžovių vartininkei, bet smūgis, deja, skriejo per aukštai, o rezultatas liko nepakitęs.

32-ąją minutę Lietuvos čempionėms teko dar vienas kirtis – ir vėl po kampinio. Po sumaišties vartininkės aikštelėje antrąjį įvartį į Šiaulių klubo vartus pasiuntė Rikke Madsen – 0:2.

Gerą galimybę susikūrusi Jelena Čubrilo 37-ąją minutę turėjo progą sušvelninti atsilikimą, tačiau smūgis ir vėl skriejo virš skersinio.

Per pridėtą pirmojo kėlinio laiką norvegės pasiuntė aikštės šeimininkes į nokdauną – 0:3. Įvarčiu pasižymėjo D. Stefanovič.

Iškart po pertraukos R. Jonušaitė išprovokavo varžovių pražangą pavojingoje zonoje, tačiau Jelenos Čubrilo baudos smūgis buvo netikslus.

Antrajame kėlinyje akivaizdžiai iniciatyvą perėmė šeimininkės. Pasižymėti po standartinės padėties progą turėjo Jessica Ayers, bet smūgis galva skriejo ne į vartų plotą. Iki 60-os minutės „Gintra-Universitetas“ į vartų plotą smūgiavo vos kartą.

Ketvirtąjį įvartį „Valerenga“ ir vėl pelnė iš standartinės padėties – 61-ąją minutę smūgiu galva pasižymėjo D. Stefanovič – 0:4.

Subyrėjusios „Gintros-Universiteto“ komandos padėtimi viešnios ir toliau naudojosi. Prabėgus vos minutei nuo ketvirto praleisto įvarčio Njoya Nkout pelnė penktąjį – 0:5.

Košmariškos rungtynės, kurias mūsiškės norės kuo greičiau pamiršti baigėsi nuviliančiu rezultatu 0:7.