„Gintra-Universitetas“ škočių barjero neperžengė

Antrąją UEFA Čempionių lygos atankos A grupės turnyro dieną Šiauliuose Lietuvos čempionė vietos „Gintra-Universitetas“ 0:2 (0:0) nusileido Škotijos FC “Glasgow City“. Grupės favoritė Miuncheno FC “Bayern“ net 19:0 (10:0) sutriuškino Gruzijos čempionę “Norchi Dinamoeli“.

Algirdas DANKISAS

algirdas@skrastas

Komandų sudėtys

„Gintra-Universitetas“: I. Boiko, J. Nosova, J. Ševcova, T. Starovoitova, G. Komarova, R. Kudytė (nuo 89 min. — G. Kerpienė), A. Alekperova, V. Budrytė, O. Ivanova, O. Imanalijeva (nuo 55 min. — R. Bložytė).

FC „Glasgow City“: C. Johnstone, E. Mcorley, S. Lappin, K. Lindner (nuo 90 min. — L. Evans), J. Paterson, M. Snedon, J. Ross (nuo 89 min. — S. Malone), L. Campbell (nuo 46 min. — L. Montgomery) R. Littlejohn, E. Fernon, L. Ross.

Įkąsti nepavyko

Pirmajame kėlinyje patyrusios škotės „Gintros-Universiteto“ silpną vietą aptiko kairiajame gynybos krašte, kur gynėsi T. Starovoitova.

Pavojaus varpai suskambo 26-ąją minutę. Tačiau K. Lindner apėjusi vartininkę I. Boiko, kiek sudelsė. Kamuolį už galinės linijos išsmūgiavo vartininkei pagalbon suskubusi vidurio gynėja J. Ševcova.

Didelių pastangų dėka šiaulietėms pavyko perimti iniciatyvą. Iki pertraukos jos turėjo kelias progas pasižymėti.

31-ąją minutę dėkingoje padėtyje atsidūrusi V. Budrytė užuot smūgiavusi pati perdavė kamuolį blogesnėje padėtyje buvusiai partnerei. 42-ąją minutę dešiniuoju kraštu prasiveržusios „Gintros-Universiteto“ legionierės G. Komarovos smūgiuotą kamuolį koja atmušė vartininkė C. Johnstone. Paskutiniąją kėlinio minutę po G. Komarovos perdavimo kamuolį galvos smūgiu virš skersinio pasiuntė A. Alekperova.

Viltys atidedamos

„Glasgow City“ pranašumas ėmė ryškėti antrajame kėlinyje. Škočių saugių grandis Lietuvos čempiones pranoko konstruktyviu žaidimu.

Dažniau ir pavojingiau atakavusios varžovės į priekį įšsiveržė 50-ąją minutę po R. Littlejohn įvarčio. Tiesa, įvartis sukėlė daugybę aistrų ir diskusijų. Daugelio nuomone, arbitrės asistentė neužfiksavo akivaizdžios nuošalės. Buvo manančių, jog darydamos dirbtinę nuošalę suklydo „Gintros-Universiteto“ gynėjos.

59-ąją minutę rezultatas galėjo tapti lygus. Greitos atakos smaigalyje atsidūrusi O. Ivanova permetė kamuolį per vartininkę, tačiau kamuolys praskriejo virš skersinio.

Tolesnė įvykių eiga tik patvirtino, jog škotės — tai ne futbolo abėcėlės besimokančios gruzinės iš „Norchi Dinamoeli“. 75-ąją minutę škočių staigi kontrataka baigėsi antruoju J. Ross įvarčiu.

FC „Glasgow City“ strategas P. Caulfield: “Lygiaverčių varžovių dvikovoje pergalę lėmė lankstesnė taktika. Lietuvos čempionių gynyboje rasti spragų, kaip ir tikėtasi, pavyko“.

„Gintros-Universiteto“ prezidentas G. Radavičius geriausioms ekipų žaidėjoms skirtus prizus įteikė M. Sneddon (FC “Glasgow City“) ir G. Komarovai (“Gintra-Universitetas“).

Planuotą antrąją vietą Lietuvos čempionėms užimti padėtų nebent pergalė rytoj 16 valandą prasidėsiančiose rungtynėse prieš įspūdingą futbolą demonstruojančia FC „Bayern“ ekipa. Panevėžio “Aukštaitijos“ stadione tuo pačiu laiku prasidės FK “ Glasgow City“ ir grupės autsaiderės “Norchi Dinamoeli“ dvikova.

Rezultatyviausiųjų žaidėjų sąrašo priekyje žengia po 6 įvarčius pelniusios FC „Bayern“ žaidėjos J. Simič, V. Burki ir K. Wurmser.

Turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. FC „Bayern 2 2 0 0 24:2 6

2. „Gintra-Universitetas“ 2 1 0 1 7:3 3

3. FC „Glasgow City“ 2 1 0 1 4:5 3

4. „Norchi Dinamoeli“ 2 0 0 2 1:26 0

PRIZAS: Rugpjūčio 12 dieną savo 32-ąjį gimtadienį švęsianti Galina Komarova (balti marškinėliai Nr. 17) apdovanota geriausios „Gintros-Universiteto“ žaidėjos prizu. 86-ąją minutę po jos smūgio Škotijos klubą nuo įvarčio gelbėjo virpstas.

ŠANSAS: „Gintros-Universiteto“ puolėja Olga Ivanova (balti marškinėliai Nr. 14) kamuolį per varžovių vartininkę permetė. Tačiau vartuose jis nepabuvojo — praskriejo virš skersinio.