Gimtosios bangos padėjo tik lyderiams

Talkšos ežere, liepos 20-21 dienomis vyko Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo moksleivių pirmenybės. Tai jau ketvirtosios tokio lygio varžybos Šiauliuose. Jos miesto sportininkams nebuvo ypač sėkmingos, tačiau lyderiai išsaugojo savo autoritetą.

Alvydas JANUŠEVIČIUS

alvydas@skrastas.lt

Išsaugojo pozicijas

Varžybose jaunieji kanojininkai ir baidarininkai varžėsi jaunių ir jaunučių amžiaus kategorijoje, 500 ir 200 metrų distancijos rungtyje. Nenugalimi dviviečių kanojų klasėje buvo šiaulietis Osvaldas Murza ir Eugenijus Kuračionokas iš Visagino. Jie laimėjo pirmąsias vietas abiejų ilgių distancijos rungtyse.

Vienviete valtimi Osvaldas Murza abiejų distancijų rungtyse nusileido šių metų Europos jaunių vicečempionui Henrikui Žustautui ir užėmė dvi antrąsias vietas. O. Murza nuolat lipa ant kulnų H. Žustautui, ilgesnėse distancijose kartais jį ir aplenkdamas. Kartais šių sportininkų kovos rezultatas išaiškinamas, tik peržiūrint fotofinišo įrašus.

Jaunučių amžiaus grupėje vienviete kanoja dvi trečiąsias vietas laimėjo Dominykas Murza, nusileisdamas visaginiečiui Vadimui Korobov ir panevėžiečiui Žygimantui Jusiui.

Šiaulietis Gytis Macevičius poroje su klaipėdiečiu sportininku Ernestu Auškalniu dviviete baidare abiejų ilgių distancijos rungtyse užėmė trečiąsias vietas. 200 metrų  vienviete baidare šiaulietis taip pat atplaukė trečias ir laimėjo bronzos medalį.

Baidarininkė Ernesta Šidlauskaitė 200 metrų distancijos rungtyje laimėjo trečiąją vietą. Gytį ir Ernestą treniruoja Antanas Lankas, kuris buvo vienas pagrindinių šių varžybų organizatorių.

Merginos nori tobulėti

Šiaulių kanojininkų treneris Artūras Navickas sako, kad šią sporto šaką pasirinkusioms merginoms yra sunku tobulėti. Varžybų nuostatai leidžia startuoti tada, kai tarpusavyje varžosi mažiausiai keturios sportininkės. Šiauliuose kanojininkių yra tik penkios, o jaunių amžiaus grupėje tik viena – Rūta Dagytė.

Anot trenerio, R. Dagytė yra viena stipriausių ir perspektyviausių kanojininkių Lietuvoje, todėl jai būtina suteikti galimybę tobulėti – leisti startuoti su tos pačios amžiaus grupės vaikinais. Varžybų rengėjai jau kelintą kartą tokio trenerio prašymo nepatenkina.

„Dideli medžiai iškyla miške, kur yra konkurencija“, – metaforiškai sakė A. Navickas, tikėdamasis, kad kitose varžybose jo auklėtinei pavyks startuoti.

R. Dagytė „Šiaulių kraštui“ pripažino, kad yra šiek tiek skaudu, kai uoliai treniruojiesi, o nėra galimybės įgauti tikros varžybų patirties: „Esu viena savo įskaitoje, todėl galėtų man leisti startuoti su vaikinais. Nemanau, kad kurį nors aplenkčiau. Tiesiog noriu grūdintis ir kaupti patirties“.

Mergina, kuri po poros savaičių švęs 17-ąjį gimtadienį, į kanojų sportą atėjo lygiai prieš metus. Iki tol ji aštuonerius metus buvo plaukikė.

Sportininkė išbandė ir baidares. Dvivietėje baidarėje su sportininke iš Visagino Olga Vorobjova ji jau dalyvavo Europos čempionate, kur laimėjo penktą vietą. Tame pačiame čempionate vienviečių kanojų kategorijoje Rūta pelnė aštuntą vietą. O. Vorobjova Rūtai kol kas yra kone vienintelė lygiavertė priešininkė Lietuvoje. Ją kartą jau pavyko aplenkti.

„Kai pernai baigėsi treniravimosi sezonas, nežinojau ką veikti vasarą. Su drauge nusprendėme išbandyti baidares ir kanojas. Pamilau kanojas, nors iš pradžių maniau, jog iš manęs bus tik baidarininkė“, – pasakojo R. Dagytė.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

SIDABRAS: Dviviete kanoja Dominykas Murza (dešinėje) su Donatu Valteriu 500 ir 200 metrų distancijos rungtyse  laimėjo antrąsias vietas.

VILTIS: Kanojininkė Rūta Dagytė tikisi, kad jai bus leidžiama startuoti su vaikinais, nes jos amžiaus grupės sportininkių Šiauliuose nėra.

TRADICIJA: Šiauliuose jau ketvirtą kartą vyko Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo moksleivių pirmenybės.