Geriausia jaunių čempionato plaukikė – šiaulietė

„Delfino“ nuotr.
Tris sidabro medalius Lietuvos jaunių ir jaunimo čempionate iškovojo Jokūbas Jankauskas, Guoda Tručinskaitė pasipuošė bronzos medaliu.
Dvi dienas Alytuje trukusiame Lietuvos jaunių ir jaunimo plaukimo čempionate šiauliečiai iš plaukimo centro "Delfinas" iškovojo 13 įvairių spalvų medalių. Viena plaukikių ne tik tapo jaunių čempionato geriausia sportininke, bet ir buvo pakviesta į rinktinę.

18 m. ir jaunesnių vaikinų grupėje (jaunimo) Jokūbas Jankauskas (treneriai Andrius Bičkus ir Dovilė Pocienė) tris kartus lipo ant antros vietos pakylos. Vaikinas 100 m plaukimo nugara rungtyje aplenkė 31 varžovą (58,19 sek.), 200 m - 27 priešininkus (2 min 7,85 sek.). Plaukdamas 400 m kompleksiniu būdu nurungė 9 sportininkus (4 min 44,48 sek.).

17 m. ir jaunesnių merginų (jaunimo) grupėje Ugnė Takuševičiūtė (treneris Egidijus Šiautkulis) plaukė laisvu stiliumi. 200 m distanciją ji įveikė per 2 min 12,05 sek. ir užėmė antrą vietą. Rungtyje dalyvavo 56 plaukikės. 800 m Ugnė nuplaukė per 10 min 0,81 sek. ir pelnė trečią vietą (15 dal.).

Jaunimo grupėje 400 m plaukimo kompleksiniu būdu bronzą iškovojo 13,55 sekundėmis nuo karjeros pradžios rezultatą pagerinusi jaunių (15 m. ir jaun. merg.) vicečempionė Guoda Tručinskaitė (5 min 26,43 sek., 8 dal.). Mergaitę treniruoja trenerė D. Pocienė.

200 m nugara plaukimo rungtis jaunimo grupėje geriausiai klostėsi sidabro medalį jaunių grupėje (2 min 26,99 sek., 19 dal.) pelniusiai Patricijai Geriksonaitei (trenerė Dovilė Pocienė). Čempionės laikas – 2 min. 25,59 sek. Ji 3,33 sek. pagerino asmeninį rezultatą ir įveikė 22 varžoves.

Patricija, 100 m plaukdama nugara, aukso medalį laimėjo ne tik jaunių (1 min 6,82 sek., 17 dal.), bet ir jaunimo grupėje (1 min 6,33 sek., 22 dal.).

Maža to, mergina dalyvavo abiejose amžiaus grupėse 50 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyse. Jaunimo grupėje jos rezultatas – 27,12 sek. (65 dal.) atnešė bronzos medalį, o jaunių – 27,07 sek. (49 dal.) – dar vieną trečios vietos apdovanojimą.
Už pademonstruotus rezultatus P. Geriksonaitė jaunių grupėje tapo geriausia čempionato plaukike (1945 taškai).

Patvirtinus šalies rinktinės, kuri atstovaus Lietuvai Europos jaunimo plaukimo čempionate, sudėtį, paaiškėjo, kad į vienuolikos narių komandą pakviesta ir P. Geriksonaitė.

Svarbiausi šių metų jaunimo startai numatyti liepos 6–11 dienomis Romoje (Italija).

Manto Daškevičiaus/DIEM sporto nuotr.
Už pademonstruotus rezultatus Patricija Geriksonaitė (stovi centre) jaunių grupėje tapo geriausia čempionato plaukike ir buvo pakviesta į Lietuvos jaunių rinktinę.