Futbolui pievos nepakanka

Futbolui pievos nepakanka

Futbolui pievos nepakanka

Antradienį Šiauliuose apsilankę Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Liutauras Varanavičius ir generalinis direktorius Julius Kvedaras apžiūrėjo Šiaulių futbolo bazes ir pažadėjo skirti dirbtinę dangą vienam stadionui.

Jurgita JUŠKEVIČIENĖ

jurgita@skrastas.lt

Jaukus, bet netinkamas

Šiaulių savivaldybėje susitikęs su žurnalistaisinias L. Varanavičius pagyrė Šiaulių miesto stadioną, pavadino jį vienu iš jaukiausių Lietuvoje, bet jame negalės žaisti nacionalinė rinktinė.

„Tačiau jaunimo rinktinė galės žaisti. Manom, kad šiam stadionui tikrai ne daug trūksta“, — sakė L. Varanavičius.

Trūkumai — prasta stadiono danga ir treniruočių bazių stoka. „Galima vežti svečius treniruotis 25 kilometrus, bet tai jau ne prestižas“, — įsitikinęs LFF prezidentas.

Stadioną gali užarti

Susitikime dalyvavęs Šiaulių apskrities futbolo federacijos vadovas Vidmantas Šulčius akcentavo aikščių problemą. Kokybiškas Kairių stadionas neseniai buvo perduotas savininkams, kaip grąžintina nuosavybė. „Jeigu savininkas panorės jį suarti, futbolo nebus kur žaisti“, — neslėpė nusivylimo V. Šulčius.

Šiaulių futbolo klubas „Juventa-99“ savo lėšomis rekonstruoja mieste, Žaliūkių mikrorajone esantį stadioną, kuris priklauso Šiaulių specialiajai mokyklai “Ringuva“.

Gardino gatvėje esantis stadionas priklauso Šiaulių universiteto gimnazijai. S. Lesnickas viliasi, kad jis bus perduotas Futbolo akademijai.

„Stadionas — sudėtingas inžinerinis statinys. Iš tarybinių laikų susiformavo toks stereotipas, kad futbolui pakanka pievos ir vartų. Futbolo aikštė turi būti aptverta, apšviesta, įrengti persirengimo kambariai, dušai ir panašiai“, — pabrėžė V. Šulčius.

Įgyvendinant projektus L. Varanavičius patarė labiau pasikliauti savo jėgomis, o nelaukti miesto valdžios veiksmų: „Belaukiant valdžios iniciatyvos, geros idėjos numiršta.“

Skirs dirbtinę dangą

LFF yra numačiusi dešimčiai didžiausių miestų skirti dirbtines dangas futbolo stadionams. Šiauliečiams belieka apsispręsti, kur ją norėtų pakloti.

Dirbtinės dangos, kaip parama, bus skirtos futbolo klubams, o ne miestams: „Valdžios keičiasi. Viena gali labai rūpintis sportu, o kita stadione nuspręsti auginti bulves. Todėl dėl dangų skyrimo pirmiausia tarsimės su klubais.“

Norvegijos fondo lėšomis bus atnaujintas Gytarių stadionas, priklausantis Futbolo akademijai. Čia taip pat bus paklota nauja dirbtinė danga.

Rugsėjo mėnesį Gytarių stadione ant naujos dangos planuojama surengti futbolo šventę, nes 10 metų jubiliejų švęs „Gintros-Strektės-Universiteto“ klubas, dveji metai sukanka Futbolo akademijai.

Maniežas pritrauktų sportininkų

Susitikime prabilta apie futbolo maniežą. Futbolo entuziastų įsitikinimu, jis pritrauktų daugiau jaunųjų sportininkų. L. Varanavičius pasitelkė Kauno pavyzdį: ten pastačius futbolo maniežą, sportuojančių vaikų padaugėjo trigubai. Tačiau šiuo metu galimi tik paruošiamieji darbai.

LFF prezidentas pasidžiaugė, kad atsiranda stiprus mėgėjiškas futbolas: „Jei pavyktų dar keletą aikščių įrengti, tai paskatintų kurtis mėgėjiškas komandas. Nuo mėgėjiško sporto priklauso ir profesionalaus futbolo sėkmė“.

„Šiauliai“ nusipelnė pagyrimų

LFF vadovai gyrė „Šiaulių“ futbolo komandą, kuri puikiai startavo A lygoje. “Tai viena iš nedaugelio komandų, kuri remiasi tik savo žaidėjais — joje žaidžia 95 procentai šiauliečių. Tai sektinas pavyzdys, kuris gali atnešti ir ekonominę naudą“, — gyrė “L. Varanavičius.

IŠNAŠA: „Šiaulių miesto stadioną pavadino vienu iš jaukiausių Lietuvoje, bet jame negalės žaisti nacionalinė rinktinė.“

PAGUODA: LFF prezidentas Liutauras Varanavičius (antras iš kairės) gyrė Šiaulių miesto stadioną, tačiau pažymėjo, kad kol kas tarptautinės varžybos jame negali vykti, nebent jaunių.

 

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.