Futbolo sezoną vainikavo pergalių fejerverkai

Evaldo Černiausko „Tubuko“ nuotr.
Treti.
Praėjusį sekmadienį dangų ties Šiaulių stadionu nutvieskė šventiniai fejerverkai. Taip buvo pažymėta sėkmė paskutinėse Lietuvos vyrų futbolo čempionato rungtynėse. Pergalė 3:0 prieš Gargždų „Bangą“ užtikrino istorinį Futbolo akademijos „Šiauliai“ komandos pasiekimą – bronzą elitinės futbolo lygos čempionate. Fejerverko ugnies tą istorinį vakarą teko ir miesto reprezentacinei moterų „Gintrai“, kuri, dar nesibaigus čempionatui, jau užsitikrino šalies čempionių titulą – jau 22-ąjį per klubo gyvavimo istoriją.

Įveikė "Bangą" ir sulaukė "Kauno Žalgirio" pergalės

Prieš lemiamas rungtynes su Gargždų "Banga" neapsieita be dirgiklio: situacija turnyro lentelėje diktavo, jog net ir įveikus 6-ojoje vietoje buvusius gargždiškius, šiauliečiams buvo būtina sulaukti palankaus "Kauno Žalgirio" rezultato tuo pat metu vykusiame Kauno derbyje su "Hegelmann". Mat pastarasis turėjo tiek pat taškų kaip ir FA "Šiauliai" ir taipogi tęsė kovą dėl trečiosios vietos.

Negana to, jog šiemetinių dvikovų su "Banga" balansas buvo bemaž apylygis (1:0, 1:1, 1:1), šiauliečiams rungtynėse negalėjo atstovauti (dėl drausminių kortelių gausos) trys pagrindinės sudėties futbolininkai. Tačiau akivaizdžiai dominavę šeimininkai savo pranašumą pavertė trimis Oleksijaus Ščebetuno (tai buvo jo 7-tas įvartis čempionate), Gabrieliaus Micevičiaus (5) ir Danielio Romanovskio (9) įvarčiais. Rezultatyviausias čempionate tarp šiauliečių buvo 14 įvarčių pelnęs Eligijus Jankauskas, galutinėje A lygos snaiperių rikiuotėje pasidalijęs 3–4 vietomis.

Pasibaigus rungtynėms Šiauliuose, nesiskirstę žiūrovai netrukus sulaukė žinių ir iš Kauno, kur žalgiriečiai, pirmavę 2:0, nors ir buvo pavyti, bet kantriai užbaigė šį trilerį sau (ir šiauliečiams) palankiu rezultatu – 4:2. Šiaulių dangų jau skrodžiant pergalės fejerverkams, laimėjusiam "Kauno Žalgiriui" (2022 m. vicečempionui) tai leido finišuoti ketvirtam ir nustumti "Hegelmann" į penktąją poziciją.

Šalies čempiono vardą iškovojo "Panevėžys" (pernai – trečias), pranokęs pernykštį čempioną Vilniaus "Žalgirį". Į pirmąją lygą iškrito paskutinė A lygos komanda – Vilniaus "Riteriai".

Tubuko nuotr.
Pergalės džiaugsmas.

 

Paskutinį kartą reprezentacinė Šiaulių vyrų komanda ant šalies čempionato prizininkų pakylos lipo prieš 24-erius metus, kai 1999 metais sidabrą iškovojo legendinė "Kareda". Pernai FA "Šiauliai" finišavo 7-ojoje vietoje.

FA "Šiauliai" pelnė kelialapį ir į UEFA Konferencijų lygos varžybas, kurias pradės nuo atrankos etapo.

Tikslo siekė ne vienerius metus

Šiaulių vyrų komanda iš šalies elitinio futbolo žemėlapio dingo prieš septynerius metus: po nesėkmingo 2015 m. sezono, kai buvo finišuota priešpaskutinėje, 9-ojoje vietoje, kitų metų čempionate ekipa aikštėje jau nebepasirodė...

Atgimimo viltys (galiausiai pasitvirtinusios su kaupu) sietos su nuo 2007 m. veikusia Futbolo akademija, kurios vadovai neslėpė ir strateginių pastarojo penkmečio tikslų – sugrįžimo į elitą iš tuometinio rungtyniavimo žemesnėse lygose, nuo kurių ir prasidėjo kopimas aukštyn.

Tubuko nuotr.

"Trečioji vieta neatsirado iš kažkur. Tai – 15-os metų akademijos darbo vaisius. Organizacija ėjo žingsnis po žingsnio, neskubėdama ir galiausiai tikslas buvo pasiektas", – po istorinių rungtynių kalbėjo FA "Šiauliai" vyr. treneris 45-erių metų vilnietis Mindaugas Čepas, prieš kiek daugiau nei du dešimtmečius Lietuvos čempionas (1997 ir 1998) su Šiaulių "Kareda".

Tuo pat metu iš persirengimo kambario jau liejosi "Ši pergalės daina skambės ilgai...". Vakare veiksmas ir šėlsmas persikėlė į vieną iš kavinių, kur taurę ir medalius šiauliečiams įteikė Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Edgaras Stankevičius.

 

"Gintros" čempionių titulas – jau 22-as

Tubuko nuotr.
Šiaulių "Gintros" komanda jau 22 kartą čempionė.

Per rungtynių pertrauką buvo pagerbtos ir Šiaulių "Gintros" futbolininkės, anksčiau laiko užsitikrinusios Lietuvos čempionių titulą, 22-ąjį klubo istorijoje.

Tą patį sekmadienio vakarą šiaulietės namie 5:2 įveikė penktojoje turnyro lentelės vietoje esančią Gargždų "Bangą".

Be pralaimėjimų (20 pergalių ir 2 lygiosios) tęsiančiai pasirodymą šalies čempionate "Gintrai" lapkritį liko sužaisti dvejas paskutiniąsias čempionato rungtynes. Abejas – namie: 16 d. su FK "Vilnius" ir 19 d. su Utenos "Uteniu".