Futbolo kronika

LFF nuotr.
FA "Šiauliai" - 2024 m. Lietuvos moterų salės futbolo čempionės.
Šiaulių futbolininkės susigrąžino salės čempionių titulą, o vyrai tęsia pasiruošimą TOP Sport A lygos čempionatui.

Moterys susigrąžino salės čempionių titulą

Druskininkuose vykusiose Lietuvos moterų salės futbolo čempionato finalo rungtynėse Futbolo akademijos „Šiauliai“ ekipa 5:3 (3:2) pranoko Gargždų „Bangą“. 3 įvarčius įmušė Simona Petravičienė, 2 – Vestina Neverdauskaitė (vieną įvartį pelnė iš baudinio, tačiau paskirto antrojo nerealizavo). 11 įvarčių pelniusi S. Petravičienė tarp rezultatyviausiai čempionate rungtyniavusių futbolininkių buvo trečia.

Įtemptai vykusiose rungtynėse gargždiškės sugebėjo pavyti 3:1 pirmavusias šiaulietes ir antrojo kėlinio pradžioje rezultatas jau buvo lygus – 3:3, tačiau galiausiai pergalę šventė iniciatyvos nepraradusi FA „Šiauliai“ komanda.

Kelialapį į finalą FA „Šiauliai“ ekipa užsitikrino pusfinalyje svečiuose 8:2 (4 įvarčius pelnė S. Petravičienė) pranokusi Vilniaus MFA „Žalgirį–MRU“.

Čempionėmis taip pat tapo: Andželika Mačenskytė, Delmantė Tamutytė, Viktorija Mikulskytė, Liepa Vitkutė, Samanta Karasiovaitė, Adrija Arlauskaitė, Jotvilė Šapaitė, Augustė Augėnaitė, Jarūnė Lipkinaitė, Lolita Kalinauskaitė ir Gerda Auksutytė.

Vertindamas laimėjimą Rimantas Viktoravičius, vienas iš komandos trenerių, šįkart duodamas interviu pavadavęs vyr. trenerę Tatjaną Veržbickają, kaip vieną iš sėkmingo pasirodymo faktorių minėjo G. Lukjančukę. Patyrusi ir tituluota vartininkė ženkliai sustiprino komandą. Šalia jos ir dar kelių nemažą patirtį sukaupusių žaidėjų, greičiau tobulėja ir jaunos (kai kurioms iš jų tik 14 ar kiek daugiau metų) futbolininkės.

FA „Šiauliai“ titulą susigrąžino po metų pertraukos, o dabartiniame finale žaidė tos pačios komandos, kaip ir pernai. Tuomet čempionėmis tapo Gargždų futbolininkės.

Pergalė ir pralaimėjimas

Tęsdama pasirengimą naujajam TOP Sport A lygos čempionatui, kuris startuos kovo mėnesį, FA „Šiauliai“ sužaidė dar dvejas rungtynes.

Po pergalės 4:0 (A. Klimavičius, S. Urbys, Gabr. Micevičius ir vieną įvartį įsimušė varžovai) Marijampolės manieže prieš Alytaus „Dainavą“, rungtyniauta Estijoje. Čia Narvos „Trans“(2023 m. Estijos taurės laimėtoja, 8 vieta nacionaliniame čempionate) nusileista 2:3 (0:0). Šiauliečiams teko dukart lyginti rezultatą: 62 min. A. Klimavičius realizavo 11-os metrų baudinį, o 75 min. pasižymėjo J. Petravičius. Pergalę varžovams nulėmė įvartis rungtynių pabaigoje.

Startinė šiauliečių sudėtis: G. Baliutavičius, E. Vaitkūnas, R. Baravykas, M. Dapkus, V. Gašpuitis, D. Šimkus, M. Kuklys, S. Urbys, D. Kazlauskas, J. Petkevičius, D. Ikaunieks.

Antrajame kėlinyje pasirodę futbolininkai: P. Linkevičius, S. Olberkis, G. Jaseliūnas, E. Gasiūnas, M. Gasiūnas, S. Paulius, D. Dovydaitis, Gabr. Micevičius, J. Petravičius, A. Klimavičius.

Vasario 17 d. Marijampolėje šiauliečiai žais su paskutiniojo sezono šalies čempionu – „Panevėžiu“. FA „Šiauliai“ pasirengimo varžybų ciklą prieš jau kitą mėnesį startuosiantį elitinės futbolo lygos čempionatą užbaigs dvikova Latvijos sostinėje su Rygos „Metta“ (vasario 24 d.).

Išlikusi lietuviškos komandos vizija

Lietuviškos FA „Šiauliai“ komandos linija, kai tiek anksčiau, tiek ir suburtoje dabar, yra vos keletas užsieniečių, išliko ir yra tęsiama. Nes tokia yra ir miesto savivaldybės, ir komandos politika bei vizija: visų pirma, kad žaistų kuo daugiau čia užaugusių akademijos auklėtinių, po to – lietuviai iš kitur, ir tik į likusias pozicijas ieškoma legionierių. „Reiškia, kažką darome gerai“, – apibendrintai apie praėjusį čempionato bronza „paskanintą“ sezoną ir penkių šiauliečių atstovavimą nacionalinei rinktinei kalbėjo FA „Šiauliai“ vyrų ekipos vadovas Gintautas Mirauskas.

Tarp naujokų yra ne vienas žinomas Lietuvos futbolininkas. Vytas Gašpuitis grįžo iš Vietnamo, kiti persikėlė iš Lietuvos klubų: Donatas Kazlauskas (Vilniaus „Žalgiris“), Martynas Dapkus („Kauno Žalgiris“), Nauris Petkevičius ir Augustinas Klimavičius (abu – Kauno raj. „Hegelmann“). Neseniai į gimtuosius Šiaulius sugrįžo ir rezultatyviausiai paskutiniajame čempionate tarp šiauliečių (14 įvarčių) žaidęs futbolininkas Eligijus Jankauskas, nežiūrint ankstesnio sprendimo tęsti sportinę karjerą užsienyje. Komandoje liko ir jai atstovavęs ukrainietis – Jevgen Jefremov. Po sezono išvykus ukrainiečiui Oleksijui Ščebetunui, jį pakeitė Latvijos nacionalinės rinktinės puolėjas Davis Ikaunieks. Karjerą baigė Ernestas Pilypas, Danielius Romanovskis išvyko į Sakartvelą, Rokas Lekiatas žais Rumunijoje.