Futbolo kronika

Evaldo Černiausko-TUBUKO nuotr.
Rezultatyviausias (17 įvarčių) praėjusio sezono FA „Šiauliai“ futbolininkas Eligijus Jankauskas.
Neseniai vykusiuose Lietuvos futbolo TOPsport 2023 metų geriausiųjų apdovanojimuose pagerbti aukštas vietas iškovoję šiauliečiai. Bet prasideda naujas sezonas, ir laukia nauji iššūkiai.

Tarp sezono laureatų – ir šiauliečiai

Lietuvos futbolo TOPsport 2023 metų geriausiųjų apdovanojimo iškilmingoje ceremonijoje Kauno „Žalgirio arenoje“ nestigo ir šiaulietiškų akcentų.

Futbolo akademija „Šiauliai“, kurios vienuolikė A lygos čempionate finišavo trečiojoje vietoje ir po 24 metų pertraukos sugrąžino miesto vyrų futbolo atstovus ant elitinės lygos prizininkų pakylos, tapo „Geriausios futbolo organizacijos“ nominacijos laimėtoja.

Atsiimdamas apdovanojimą Šiaulių miesto meras Artūras Visockas patikino, jog esminis ir Šiaulius išskiriantis tarp kitų ekipų bruožas – komandos lietuviškumas – išliks ir ateityje. Lietuvos futbolo federacijos trečiojo laipsnio ordinas „Už nuopelnus vystant Lietuvos futbolą“ įteiktas akademijos vadovui Deiviui Kančelskiui. Futbolo akademija Šiauliuose gyvuoja nuo 2007 metų.

22 kartą šalies moterų čempionių titulą pelniusios Šiaulių „Gintros“ treneris Kaloyan Petkov buvo pripažintas geriausiu moterų treneriu.

Apdovanota ir „Gintrai“ atstovavusi rezultatyviausia (29 įvarčiai) čempionato žaidėja Juliet Sunday, legionierė iš Nigerijos.

Lygiosios Taline

Tęsdama pasirengimą naujajam A lygos čempionatui, kuris startuos kovo mėnesį, FA „Šiauliai“ Estijos sostinėje Taline žaidė su vietos „Nomme United“, estų elitinės lygos debiutante. Lygiosiomis (1:1) pasibaigusiose rungtynėse išlyginamąjį įvartį pelnė Davis Ikaunieks.

Startinė šiauliečių sudėtis: G. Baliutavičius, E. Vaitkūnas, J. Jefremovas, S. Olberkis, V. Gašpuitis, D. Šimkus, K. Žebrauskas, D. Kazlauskas, D. Dovydaitis, J. Petravičius, A. Klimavičius.

Antrajame kėlinyje pasirodę futbolininkai: L. Paukštė, E. Gasiūnas, M. Gasiūnas, R. Baravykas, V. Jucys, S. Paulius, S. Urbys, E. Jermolajevas, G. Micevičius, D. Ikaunieks.

Penktadienį Marijampolės manieže šiauliečiai žais su Alytaus „Dainava“. Vasario 9 d. bus vėl rungtyniaus Estijoje, kur laukia rungtynės su Narvos „Trans“.

E. Jankauskas sugrįžo į Šiaulius

Rezultatyviausias (17 įvarčių) praėjusio sezono FA „Šiauliai“ futbolininkas Eligijus Jankauskas, nežiūrint ankstesnio sprendimo tęsti sportinę karjerą užsienyje (tarp galimų pasirinkimų buvo Slovakija ir Turkija), vis tik nusprendė grįžti į savo gimtąjį miestą.

„Praėjęs sezonas buvo įsimintinas tiek visai FA „Šiauliai“ organizacijai, tiek man asmeniškai, todėl neslėpsiu, turėjau ne vieną pasiūlymą iš užsienio klubų, o į kelis buvau ir net nuvykęs, tačiau nepavyko susitarti dėl sąlygų, buvo tam tikros nežinomybės, o širdis sakė, kad ir toliau noriu žaisti Šiauliuose. Nenoriu būti suprastas neteisingai, tačiau nupieštas viršelis ir turinys viduje buvo skirtingas. Daug galvojau ir nusprendžiau grįžti į organizaciją, su kuria turime neužbaigtų darbų. Laukia labai įdomus sezonas, todėl noriu koncentruotis į pasiruošimą ir visomis mintimis būti ten, kur manimi pasitiki“, – futbolininką citavo oficiali klubo svetainė. 

E.Jankauskas gimtojo miesto komandoje rungtyniauja nuo 2022 metų, savo karjerą jis pradėjo FK „Šiauliai“ klube ir atstovavo komandai iki jos iširimo 2016 metais. 26-erių šiaulietis 9 kartus žaidė Lietuvos nacionalinėje rinktinėje.