Fut­bo­li­nin­kams pergalės neuž­te­ko

Futbolininkams pergalės neužteko

Ketvirtadienį UEFA Europos lygos pirmojo kvalifikacinio etapo atsakomosiose rungtynėse Šiauliuose vietos futbolininkai 2:1 (1:0) nugalėjo Talino „Levadia“ (Estija). Pergalės šiauliečiams neužteko, ir jie į kitą etapą nepateko.

Giedrius VAITKEVIČIUS

sportas@skrastas.lt

Žadėjo atakuoti

Prieš savaitę pirmąsias rungtynes Estijoje 1:0 (0:0) laimėjo „Levadia“. Įvartį 63-ąją minutę į savuosius vartus galva įsimušė Žuvenalis (Juvenal). Dėl svečiuose pelnyto įvarčio taisyklės namie „Šiauliams“ reikėjo laimėti 2:0, o praleidus – bent 3:1.

„Bus sunkios rungtynės. Viską pradėsime nuo nulio. Privalome išlaikyti savo vartus sausus. Žaisime prieš labai gerai subalansuotą komandą“, – prieš antrąjį mačą kalbėjo „Levadia“ vyriausiasis treneris Markas Kristalas.

Pasak „Šiaulių“ stratego Gedimino Jarmalavičiaus, šiauliečiai visą savaitę analizavo savo klaidas, ieškojo rezervų, naujovių: „Kito kelio neturime – reikia atakuoti, įmušti. Norime žengti tolyn.“

Šiaulių ekipos saugo Andriaus Bartkaus nuomone, „Levadia“ silpnų vietų neturi. „Stengsimės jų atrasti“, – sakė A. Bartkus.

„Pažadu, kad įmušime. Net neabejoju, kad pasižymėsime kartą, gal net du. Tik neaišku, ar to pakaks“, – baiminosi „Šiaulių“ puolėjas Artūras Rimkevičius.

Pralaimėjimą lėmė viena klaida

Šiauliečiai tesėjo pažadą. Mačo pradžioje pavojingai mušė Robertas Vėževičius. Po jo smūgio kamuolys skriejo virš vartų.

33-ąją minutę baudos aikštelėje griuvo „Šiaulių“ puolėjas Santjagas Kesanelis (Santiago Cesanelli). Nieko neleistino neįžvelgęs rungtynių arbitras iš Izraelio Orelis Grinfeldas 11 metrų baudinio neskyrė. Maža to, S. Kesanelis sulaukė geltonos kortelės.

40-ąją minutę O. Grinfeldas nusprendė, kad prieš A. Rimkevičių buvo prasižengta. Baudos aikštelėje neleistinai sustabdytas puolėjas pats realizavo 11 metrų baudinį (1:0).

Po pertraukos „Šiauliai“ nemažino tempo. 49-ąją minutę A. Rimkevičius dar kartą griuvo baudos aikštelėje, bet teisėjo švilpukas tylėjo.

Vėliau šiauliečių žaidimas išsiderino. Iniciatyvą perėmę estai kėlė kelis kampinius ir vienas jų baigėsi įvarčiu. 76-ąją minutę po Mareko Kaljumajės perdavimo pasižymėjo aikštėje po keitimo pasirodęs Arturas Ratelis (Artur Rattel, 1:1).

Iškart po minutės iš arti tiesiai į vartininką galva smūgiavo A. Rimkevičius.

„Šiauliams“ tikslą pavyko pasiekti 80-ąją minutę, kai niekas nelietė Igorio Kozlovo iš toli siųsto kamuolio ir šis, atšokęs nuo žemės, įskriejo į vartus (2:1).

Mačo pabaigoje šeimininkai visiškai užspaudė varžovus, bet įmušti trečiojo įvarčio nepavyko.

Po pergalės – liūdesys

„Neprisimenu, kad po pergalės būtų tokia bloga savijauta. Šį etapą turėjome praeiti. Didelį darbą padarė teisėjas. Jei jis skyrė 11 metrų baudinį pirmajame kėlinyje, antrajame buvo du tūkstantprocentiniai“, – apmaudo neslėpė A. Rimkevičius.

„Nenoriu pasakyti, kad „Levadia“ buvo stipresnė, bet jei eina toliau, vadinasi, kažkuo geresnė. Labai gaila Taline praleisto įvarčio. Jis viską lėmė“, – nusivylęs kalbėjo G. Jarmalavičius.

Pasak „Levadia“ vyriausiojo trenerio M. Kristalo, „keista džiaugtis po pralaimėjimo“.

„Levadia“ antrajame kvalifikaciniame etape susitiks su Kipro ekipa „Anorthosis“. Joje praėjusiame sezone žaidė šiaulietis Darius Jankauskas.

„Šiauliai“ – Talino „Levadia“ 2:1 (1:0)

(pirmos rungtynės 0:1, bendras rezultatas 2:2)

Šiaulių miesto stadionas.

Teisėjas – Orel Grinfeld (Izraelis).

Įvarčiai: 40 min. Artūras Rimkevičius (iš 11 m.), 80 min. Igors Kozlovs ("Šiauliai"); 76 min. Artur Rättel ("Levadia").

Įspėti: 33 min. Santiago Cesanelli, 35 min. Tomas Birškys, 51 min. Artūras Rimkevičius, 83 min. Juvenal ("Šiauliai"); 40 min. Artjom Artjunin, 83 min. Igor Subbotin ("Levadia").

„Šiauliai": Šarūnas Jurevičius; Juvenal (87 min. Rokas Urbelis), Laurynas Rimavičius, Deivydas Lunskis, Intars Kirhners; Tomas Birškys (67 min. Tautvydas Eliošius), Igors Kozlovs, Andrius Bartkus, Robertas Vėževičius (83 min. Edvinas Jasaitis); Artūras Rimkevičius, Santiago Cesanelli. Atsarginiai: Paulius Pocius, Piotr Hvorostianov, Lukas Sendžikas, Ernestas Pilypas.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

BAUDINYS: Po šios pražangos į „Levadia“ vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys. Jį realizavo pats nukentėjusysis – Artūras Rimkevičius.

ĮVARTIS: Antrąjį įvartį „Šiauliams“ pelnė Igoris Kozlovas.

LEMTIS: Lemiamu serijoje tapo Žuvenalio (Juvenal) Estijoje į savus vartus įsimuštas įvartis.

ŽIŪROVAI: „Šiaulių“ ir „Levadia“ mačą stebėjo pilna pagrindinė tribūna.

ESTAI: Į Šiaulius atvyko ir keletas sirgalių iš Estijos.