Eva Gliožerytė treniruojasi Plimute, bet plaukia už Lietuvą

Eva Gliožerytė treniruojasi Plimute, bet plaukia už Lietuvą

Eva Gliožerytė treniruojasi Plimute, bet plaukia už Lietuvą

Plimute (Anglija) kartu su Rūta Meilutyte besitreniruojanti šešiolikmetė šiaulietė Eva Gliožerytė šiandien startuoja pasaulio jaunių plaukimo čempionate Dubajuje (Jungtiniai Arabų Emyratai). Plauks už Lietuvą.

Justina DIKŠAITĖ

justina@skrastas.lt

Lietuva – širdyje

– Paskutinėse svarbesnėse „British Gas International Swimming Meet 2013“ varžybose pasirodei gerai. Ar  patenkinta rezultatu?

– Šiose varžybose nebuvau pačios geriausios formos, bet rezultatai nebuvo labai blogi: 100 metrų laisvuoju stiliumi nuplaukiau per 58,99 sekundės, Rūta Meilutytė – per 55,75 sekundės.

50 metrų laisvuoju stiliumi įveikiau per 26,73 sekundės, o 50 metrų nugara – per 31,41 sekundės.

Į finalus buvo sunku patekti dėl didelės konkurencijos, nes teko varžytis su įvairaus amžiaus merginomis ir olimpietėmis.

Pasaulio jaunių plaukimo čempionatas prasideda rugpjūčio 26-ąją ir tęsis iki 31 dienos.

– Kur ruošeisi?

– Trumpam buvau grįžusi į Lietuvą, treniravausi ir Girstučio baseine, Kaune, ir grįžusi į Angliją Plimute.

– Už ką plauksi čempionate?

– Visada plaukiu tik už Lietuvą. Nesvarbu, kad treniruojuosi ir gyvenu Anglijoje. Mintyse ir širdyje visada esu su Šiauliais, ir su Lietuva.

– Kaip vertini R. Meilutytės patriotizmą?

– Ji man, kaip ir daugeliui pasaulio plaukikų, yra pavyzdys, kad savo šalį galima ir reikia mylėti, nepaisant jokių aplinkybių ar nuoskaudų.

Su Rūta susitinkame ir pasikalbame, ji labai draugiška ir negaili man gerų patarimų.

Manau, tai, kaip Rūta gerbia ir plaukdama visada randa būdą rodyti Lietuvos vėliavą, suvirpina emigrantų širdis. Kartais Lietuvos reikia netekti, kad suprastum, kaip stipriai ją myli.

Lyg darbo komandiruotė

– Ko labiausiai trūksta Plimute?

– Trūksta visko: šeimos, draugių. Į Plimutą išvykau tik pernai rudenį, tad visa, kas artima ir miela, liko Šiauliuose. Tačiau apie tai stengiuosi negalvoti. Visą save atiduodu treniruotėms ir mokslams. Jaučiuosi taip, tarsi gyvenimas Anglijoje yra darbo komandiruotė ir per daug apie ateitį negalvoju.

– Kokia tavo dienotvarkė?

– Gyvenu pačiame Plimute, studijuoju Plimuto koledže. Gyvenu bendrabutyje su kitais plaukikais. Režimas – beveik toks pats, kaip ir visų, gyvenančių bendrabutyje: rytinė treniruotė, mokykla, vakarinė treniruotė, kartais einame į sporto salę.

Gimusi plaukti

– Tavo tėveliai taip pat plaukikai?

– Taip, tėtis Evaldas Gliožeris – plaukimo meistras. Vis dar sėkmingai veteranų varžybose pasirodo ir mama Neringa Gliožerienė.

– Kelerių metų išmokai plaukti?

– Būdama 7-erių labai norėjau lankyti dailųjį plaukimą, bet reikėjo išmokti plaukti. Tad mama nuvedė į „Delfiną“, į pirmas plaukimo pamokas. Pakliuvau pas trenerę Aidą Zuozienę.

Po pusės metų lioviausi plaukusi, nes plaukimas nedarė didelio įspūdžio.

Kai kitą sezoną grįžau į plaukimo pamokas, patekau į trenerio Roberto Šuipio grupę. Pamatęs, kaip plaukiu, treneris užsiminė, kad man vertėtų pasilikti.

Taip ir plaukiu iki dabar. Džiaugiuosi, kad suteikiau sau antrą šansą ir rimtai susidomėjau plaukimu.

– Kaip manai, ar plaukimo sąlygos Lietuvoje taps geresnės?

– Sąlygos gerėja. Tačiau ne viskas priklauso nuo gerų baseinų. Kaune pastatė ir įrengė gerą Girstučio baseiną. Tačiau Lietuva – ne vien Kaunas. Daug lemia ir trenerių išsilavinimas, patirtis.

Asmeninės nuotr.

PASIRUOŠIMAS: Buvusi „Delfino“ plaukikė Eva Gliožerytė ruošiasi Dubajuje vyksiančiam pasaulio jaunių plaukimo čempionatui.

PADĖKA: Plimute (Anglija) apsigyvenusiai Evai atsivėrė naujos galimybės. Mergina sakė jaučianti dėkingumą ir plaukimo mokyklos „Delfinas“ vadovui Valerijui Belovui, ir savo treneriui Robertui Šuipiui, visiems, kurie padėjo tobulėti ir nesustoti pusiaukelėje.