Europos radiopelengacijos čempionatas vyko Kelmės rajone

Liepos 11–14 dienomis įvyko radiopelengacijos 13-asis Europos jaunių čempionatas, kurį organizavo Šiaulių radiopelengacijos sporto klubas „Pelengas“ ir Lietuvos radijo mėgėjų draugija.

Čempionate dalyvavo 103 sportininkai iš 11 Europos valstybių: Bulgarijos, Čekijos, Kroatijos, Lenkijos, Norvegijos, Rusijos, Slovakijos, Slovėnijos, Ukrainos, Vokietijos ir Lietuvos.

Lietuvai atstovavo šeši sportininkai: Šiaulių miesto Jaunųjų technikų centro auklėtiniai – Domantas Dapkus, Mantas Kazakevičius, Justinas Benikasas (šešiolikmečių komanda), Rolandas Volbikas ir Mindaugas Kazakevičius (keturiolikmečių komanda) bei Kauno orientavimosi sporto mokyklos auklėtinė Akvilė Kozeniauskaitė (asmeninė įskaita).

Sportininkams, atsižvelgiant į amžiaus grupes, reikėjo surasti 3–5 punktus, įveikiant 4–6 kilometrų trasas.

Pirmąją dieną varžybos vyko Kelmės rajono Vaitaičių miške. Sportininkai varžėsi ultratrumpųjų radijo bangų (2 metrų) rungtyje. Tarp Lietuvos atstovų geriausiai pasirodė Domantas Dapkus, jis 16-mečių amžiaus grupėje tarp 33 sportininkų iškovojo 5 vietą. Kiti mūsų šalies sportininkai užėmė vietas antrame ir trečiame dešimtukuose: Rolandas Volbikas – 12, Akvilė Kozeniauskaitė – 15, Justinas Benikasas – 21, Mantas Kazakevičius – 24 ir Mindaugas Kazakevičius – 27. Komandinėje įskaitoje Lietuvos šešiolikmečiai iškovojo bronzos medalius, aukso medaliais pasipuošė Rusijos, sidabro – Čekijos sportininkai.

Trumpųjų radijo bangų (80 metrų) rungtyje varžybos vyko Šiaulių rajono Dengtilčio miške. Šioje rungtyje Lietuvos sportininkai pasirinko sudėtingus varžybų trasos įveikimo variantus ir rezultatai buvo kuklesni: R. Volbikas – 7 vieta, A. Kozeniauskaitė – 10, Mindaugas Kazakevičius – 21, Mantas Kazakevičius – 22, D. Dapkus – 25 ir J. Benikasas – 27. Komandų įskaitoje Lietuvos keturiolikmečiai užėmė 7 vietą, o šešiolikmečiai – 8-ą. Aukso medalius iškovojo Rusijos, sidabro – Čekijos, bronzos – Ukrainos sportininkai.

Čempionato svečiai – Tarptautinės radijo mėgėjų sąjungos (IARU) atstovas sportinei radiopelengacijai Panayot Danev ir IARU atstovė jaunimui Lisa Linders labai gerai įvertino varžybų organizavimą ir išreiškė nuomonę, kad Lietuva pajėgi organizuoti suaugusiųjų Europos ir pasaulio čempionatus.

„Šiaulių krašto“ inf.

Algimanto Dapkaus nuotr.

KOMANDA: Radiopelengacijos 13-ajame Europos jaunių čempionate šiauliečiai (iš kairės) Justinas Benikasas, Domantas Dapkus ir Mantas Kazakevicius komandinėje įskaitoje tarp šešiolikmečių iškovojo bronzos medalius.