Europos krepšinio veteranų čempionate „Albufeira’23 Open“ dalyvavo dešimt Lietuvos komandų

Organizatorių nuotr.
Radviliškio moterų krepšinio komanda "Šeduvos malūnas".
Portugalijoje Albufeiros mieste vykusiame Europos krepšinio veteranų čempionate „Albufeira’23 Open“ Lietuvai atstovavo dešimt komandų, jose žaidė daug praeityje garsių krepšininkų ir krepšininkių. Čempionate dalyvavo ir Šiaulių apskrities atstovės – Radviliškio moterų krepšinio komanda "Šeduvos malūnas".

Lietuviai yra Europos krepšinio veteranų čempionatų įkvėpėjai. Vilniuje 2013 metais įregistruota asociacija „European Seniors Basketball Association“ (ESBA) kasmet įvairiuose Europos miestuose rengia skirtingų amžiaus grupių vyrų ir moterų Europos veteranų krepšinio čempionatus.

Nuo 2014 metų asociacija yra organizavusi 7 čempionatus – 2014 m. Liepojoje, Latvija; 2015 m. Antalijoje, Turkija; 2016 m. Porečėje, Kroatija; 2017 m. Santandere, Ispanija; 2018 m. Puloje, Kroatija ir 2019 m. Altea, Ispanija. Minėtuose čempionatuose Lietuvos komandos yra iškovojusios 20 aukso, 14 sidabro ir 10 bronzos medalių.

Šiais metais ESBA pakeitė čempionato formatą ir jį padarė atviru visoms Pasaulio valstybėms. Savo aštuntąjį čempionatą ESBA surengė Portugalijoje Albufeiros mieste. Čempionatas vyko nuo birželio 10 iki 17 dienos, jame buvo žaidžiama 13 amžiaus grupių – 7 vyrų ir 6 moterų.

Į turnyrą atvyko 114 komandų iš 22 valstybių, kuriose žaidė apie1400 žaidėjų. ESBA čempionatuose žaidėjams leidžiama žaisti ir už kitos šalies komandą, todėl buvo atstovaujama 24 valstybėms, pavyzdžiui, kelios žaidėjos iš Argentinos žaidė už Peru, o kelios brazilės – už Ukrainos komandas.

ESBA surengtame „Albufeira'23 Open“ čempionate dalyvavo 10 komandų iš Lietuvos (trečia vieta pagal komandų skaičių delegacija). Vyrų komandos: „Alkajas“ iš Vilniaus (V50 amžiaus grupė), „Brazylija LT“ iš Vilniaus (V50 amžiaus grupė), „Patvanka“ iš Kauno (V50 amžiaus grupė), „Atskalūnas“ iš Kauno (V60 amžiaus grupė ), „Perlas“ iš Vilniaus (V60 amžiaus grupė), „Samogitia“ iš Tauragės (V60 amžiaus grupė), „Lietuva 70+“ iš Vilniaus (V70 amžiaus grupė), ir moterų komandos: „Favoritės“ iš Kauno (M35 amžiaus grupė), „RKL Lithuania“ iš Alytaus (M40 amžiaus grupė), „Šeduvos malūnas“ iš Radviliškio (M45 amžiaus grupė).

Lietuvos komandose žaidė praeityje žinomi žaidėjai: Algimantas Pavilonis, Vitoldas Masalskis, Rolandas Skaisgirys, Rolandas Matulis, Egidijus Mikalajūnas, Aurimas Palšis, Giedrius Pečiulionis, Mindaugas Lukošius, Arūnas Grigas, Saulius Krikščiūnas, Loreta Ramanauskaitė-Slančiauskienė, Rasa Matlašaitienė, Kornelija Balčiūnaitė, Jolanta Jurčiuvienė it kt.

Lietuvos komandoms sekėsi neblogai. Finaluose žaidė 3 komandos, kurių viename aukso medalius iškovojo „RKL Lithuania“ komanda rezultatu 55:41 nugalėjusi „Avantis Latvia“ komandą. Antrąsias vietas iškovojo vyrų „Alkajo“ komanda rezultatu 72:74 pralaimėjusi „Golden players Italia A“ komandai ir „Lietuva 70+“ komanda po įtemptos kovos pralaimėjusi JAV septyniasdešimtmečiams rezultatu 43:47.

Dėl 3–4 vietų kovojo dvi komandos: vyrų „Patvankos“ komanda rezultatu 60:74 pralaimėjo italų komandai „FIMBA Italia M50“, o moterų „Favoričių“ komanda rezultatu 78:63 laimėjo prieš „Team Germany“ komandą ir iškovojo Lietuvai vienintelius bronzos medalius. Penktoje vietoje liko „Šeduvos malūno“ moterų komanda.

Taip pat ESBA čempionatuose leidžiama savo valstybei atstovauti kelioms komandoms, kurias dažnai sudaro veteranų klubų žaidėjai. Gausiausiai savo šaliai atstovavo Italijos komandos, kurių į čempionatą atvyko net 19. Ne mažai nuo jų atsiliko ir Vokietija, iš kurios atvyko 14 komandų. Net iš Ukrainos pavyko atvykti penkioms – 2 vyrų ir 3 moterų – komandoms.

Geriausiai iš europiečių pasirodė italų komandos bendrai laimėjusios 11 medalių (iš jų 2 aukso, 4 sidabro ir 5 bronzos).

Ukrainiečiai laimėjo dvi pirmąsias vietas – vieną jauniausiųjų V40+ amžiaus grupėje, o kitą vyriausiųjų V75+ amžiaus grupėje. Ukrainiečių moterų M50+ komanda „Ladies‘ legion“ laimėjo bronzos medalius.

Iš ne Europos komandų gausiausia delegacija buvo iš JAV atsiuntusi 6 komandas. Kaip ir reikėjo tikėtis geriausiai čempionate pasirodė JAV komandos, kurios laimėjo aukso medalius vyrų V55, V60, V65 ir V70 amžiaus grupėse ir vienintelė iš JAV dalyvavusi moterų M35+ komanda taip pat iškovojo pirmąją vietą.

Visą varžybų statistiką galima rasti ESBA portale adresu www.esba-basket.com. Portale pateikiama ir profesionali fotonuotraukų galerija iš varžybų, atidarymo ceremonijos ir tradicinės ESBA čempionatuose krepšininkų vakaronės https://esba-basket-galeries.com/.

ESBA čempionatų istorijoje pirmą kartą vyko finalinių varžybų tiesioginės transliacijos per „Youtube“ kanalą, kurių įrašus sporto gerbėjai gali pamatyti šioje nuorodoje – https://esba-basket.com/albufeira-2023/videos/#mbt:231-500$t&0=1