Europos K-1 mėgėjai kovėsi Šiauliuose

Sekmadienį Šiaulių arenoje baigėsi pirmąjį kartą Lietuvoje organizuotas Europos K-1 mėgėjų čempionatas.

Giedrius VAITKEVIČIUS

sportas@skrastas.lt

Šiauliečiai kovėsi vienas prieš kitą

Senojo žemyno čempionu tapo šiaulietis Ernestas Dapkus (svorio kategorija iki 76 kilogramų). Jis finale po permainingos kovos ir teisėjų skirto ekstra raundo nugalėjo rumuną Bogdaną Stanciu. Pastarasis, laukdamas teisėjų sprendimo, buvo įsitikinęs pergale ir kėlė teisėjo nelaikomą ranką į viršų.

„Viltis buvo, tačiau maniau, kad jam pasiseks. Išgelbėjo ketvirtas, ekstra raundas. Šįkart padėjo ir namų sienos“, – džiaugėsi E. Dapkus.

Jis pusfinalyje įveikė komandos draugą, šiaulietį Marių Leonavičių, kuriam atiteko trečioji vieta.

„Pritrūko vienos nakties. Su Ernestu gal 12 metų treniruojamės kartu, tad puikiai vienas kitą pažįstame. Padarėme gerą treniruotę. Jis įdėjo daugiau pastangų, pergalės buvo labiau vertas“, – kukliai kalbėjo M. Leonavičius.

Finale marijampoliečio Herkaus Lukošiūno pranašumą teko pripažinti šiauliečiui Jonui Mikalauskui (15–16 metų amžiaus grupė, iki 63 kg).

Pusfinalyje krito ir šiaulietis Airidas Mankus (iki 67 kg).

Lietuviai triumfavo bendrojoje įskaitoje

Bendroje įskaitoje pirmąją vietą užėmė Lietuvos rinktinė, aplenkusi Estijos ir Moldovos komandas.

Europos čempionais taip pat tapo kauniečiai Deividas Danila (iki 63,5 kg), Juozas Minkevičius (17–18 metų amžiaus grupė, iki 66 kg), Rokas Bučas (15–16 m., iki 54 kg), Gražvydas Kontautas (15–16 m., iki 66 kg), marijampoliečiai Mantas Beliauskas (15–16 m., iki 51 kg) ir Vainius Kudaris (15–16 m., iki 80 kg) ir klaipėdietis Tadas Miceika (iki 91 kg).

„Finalinę kovą vertinu blogai. Pritrūko ištvermės. Manau, kad teisėjai, man skirdami pergalę, nusprendė teisingai, – sakė T. Miceika. – Turnyre trūksta organizuotumo. Nėra tikslaus laiko.“

Šiauliečiai pateisino lūkesčius

Dar 12-a lietuvių pralaimėjo finaluose, 15 – pusfinaliuose.

„Pritrūko kojų smūgių. Daugiau dirbau rankomis. Varžovas pradėjo labai stipriai, tačiau pataikiau porą smūgių ir apsiramino“, – sakė antrąją vietą iškovojęs kaunietis Mantvydas Švėgžda.

Pasak kito sidabro medalininko, tauragiškio Karolio Joniko, finale pritrūko pasiruošimo.

Lietuvos bušido federacijos prezidentas Donatas Simanaitis džiaugėsi, kad sportininkai demonstravo aukšto lygio kovas.

„Šiauliečiai pateisino lūkesčius, pasirodė labai gerai. Puikiai kovojo Marius Leonavičius, geras sportininkas yra Ernestas Dapkus“, – gyrė D. Simanaitis.

K-1 – kikbokso kovos, praturtintos kitų kovos menų stilių elementais. Kvadratiniame (6,4 x 6x4 metro) ringe dažnai susitinka kikbokso, Muay thai, karatė ir bokso atstovai. Kovos, kurios vyksta stovėsenoje, trunka tris raundus po tris minutes.

Jono TAMULIO nuotr.

PIRMENYBĖS: Europos K-1 čempionatas Šiauliuose vyko tris dienas.

ČEMPIONAS: Šiaulietis Ernestas Dapkus tapo Europos K-1 mėgėjų čempionu.

LIETUVIAI: Devyni lietuviai tapo Europos čempionais, 13 – vicečempionais, 17 puošėsi bronzos medaliais.