Europos jaunimo festivalyje šiaulietės gerino Lietuvos rekordus

LTU Aquatics nuotr.
EJOF komandos sudėtyje – dvi šiaulietės: Emilija Pociūtė ir Guoda Tručinskaitė.
Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Šiaulių plaukimo centras "Delfinas" jaunosios sportininkės pagerino iki šiol gyvavusius mūsų šalies merginų rekordus.

Liepos 23–29 d. Dovilės Pocienės treniruojamos plaukikės varžėsi Maribore (Slovėnija). Jaunimo grupėje 400 m plaukimo kompleksu Lietuvos merginų iki 15 metų rekordą pagerino Guoda Tručinskaitė – 5 min 2,85 sek. (7 vieta, 18 dalyvių).

Perpus trumpesnę distanciją tuo pačiu stiliumi jaunoji plaukikė įveikė per 2 min 22,64 sek., tačiau to nepakako prasiveržti į finalą. Iškovota devinta vieta, rungtyje jėgas išbandė 26 plaukikės.

Emilija Pociūtė, plaukdama 100 m nugara pusfinalyje, ne tik pagerino savo asmeninį rekordą (1 min 3,85 sek.), tačiau ir pateko į šios rungties finalą. Jai visai nedaug trūko (0,01 sek.) iki kitos "Delfino" plaukikės – Patricijos Geriksonaitės -anksčiau pasiekto Lietuvos merginų iki 15 m. rekordo. Finale šeštą vietą užėmusi E. Pociūtė pademonstravo puikų rezultatą ir rekordą pagerino – 1 min 3,33 sek. Iš viso rungtyje varžėsi 40 sportininkių.

200 m nugara Emilija nuplaukė per 2 min 24,62 sek. (28 vieta, 42 dalyvės).

Merginų estafetės 4X100 laisvu st. rungtyje Guoda Tručinskaitė (trenerė Dovilė Pocienė), Ema Purvainytė, Ieva Nainytė, Stela Švenčionytė pasiekė 3 min 58,39 sek. rezultatą ir iš 16 komandų buvo devintos.

Mišrios estafetės 4X100 laisvu st. rungtyje Arnas Augustinavičius, Arminas Murėnas, Guoda Tručinskaitė (trenerė D. Pocienė), Stela Švenčionytė finišavo po 3 min 44,26 sek. ir užėmė 8 vietą iš 20 komandų.

Dar vienoje mišrioje estafetėje 4X100 kompleksu lietuvių komanda (Mantas Kaušpėdas, Dominykas Šulskis, Guoda Tručinskaitė (trenerė D. Pocienė), Stela Švenčionytė) pelnė 10 vietą iš 27 komandų (4 min 5,80 sek.).