Iš Europos čempionato – su aukso ir bronzos medaliais

Dalyvių nuotr.
Lietuvos radiopelengacijos sporto rinktinė po Europos čempionato atidarymo. Pirmoje eilėje iš kairės: Rimantas Basys, Giedrė Kamarevceva, Mindaugas Nakvosas; antroje eilėje iš kairės: Rolandas Volbikas, Nadiežda Nakvosė, Audrius Tamaševičius, Nadiežda Mastauskienė, Artūras Žukauskas.
Rugpjūčio 28–rugsėjo 3 dienomis Bulgarijoje Bansko miesto pakraštyje esančiose kalnuose vyko radiopelengacijos sporto Europos suaugusiųjų čempionatas. Jame dalyvavo 202 sportininkai iš 23 šalių. Lietuvai atstovavo aštuoni sportininkai: septyni iš Šiaulių miesto ir vienas iš Vilniaus. Sportininkai varžėsi 3,5 MHz radijo bangų ruože sprinto ir radioorientavimosi („foxoringo“) rungtyse tik asmeninėje įskaitoje, o 3,5 MHz ir 144 MHz radijo bangų ruožų klasikos rungtyse – asmeninėje ir komandinėje įskaitose.

3,5 MHz sprinto rungtyje dalyvavo septyni Lietuvos sportininkai. Geriausiai startavo Šiaulių RSK „Pelengas“ atstovai. Nadiežda Nakvosė moterų M21 grupėje iškovojo aukso medalį, vyrų V21 grupėje Rolandas Volbikas užėmė 9 vietą, Mindaugas Nakvosas – 12, vyrų V60 grupėje Rimantas Basys užėmė 11 vietą.

3,5 MHz „foxoringo“ rungtyje startavo keturi Lietuvos sportininkai. Rimantas Basys iškovojo bronzos medalį. Mindaugas Nakvosas užėmė 5 vietą, Nadiežda Nakvosė – 8, vilnietis Artūras Žukauskas – 11.

Klasikos rungtyse dalyvavo visi aštuoni Lietuvos atstovai, tačiau prizinių vietų iškovoti nepavyko. Vietas pirmajame dešimtuke pelnė net penki sportininkai. 3,5 MHz rungtyje asmeninėje įskaitoje geriausiai pasirodė Mindaugas Nakvosas ir Nadiežda Mastauskienė, iškovoję ketvirtąsias vietas, Rimantas Basys – 8 vietą, Nadiežda Nakvosė ir Rolandas Volbikas buvo devinti. Komandinėje įskaitoje Lietuvos V21 vyrai užėmė aukštą ketvirtąją vietą.

144 MHz rungtyje asmeninėje įskaitoje geriausiai pasirodė Mindaugas Nakvosas, pelnę 6 vietą. Kiti mūsų šalies sportininkai užėmė vietas antrajame dešimtuke. Komandinėje įskaitoje Lietuvos V21 vyrai vėl užėmė aukštą ketvirtąją vietą.

Komandos vadovas Mindaugas Nakvosas ir treneriai Algimantas Dapkus ir Rimantas Basys visų sportininkų vardu padėkojo Šiaulių miesto ir rajono kūno kultūros ir sporto skyriams už paramą. Kitais metais Lietuvos rinktinės laukia du kartus dėl Covid-19 atidėtas pasaulio čempionatas Serbijoje.