„Ekranas“ įmušė ir „Kruojai“, ir sau

Pakruojo „Kruoja“ futbolo A lygos XIX turo rungtynėse pirmadienį namie 1:1 (1:1) sužaidė su ketverių pastarųjų metų šalies čempionu Panevėžio „Ekranu“. Abiejų įvarčių autoriai – „Ekrano“ žaidėjai.

Giedrius VAITKEVIČIUS

sportas@skrastas.lt

Buvo nusiteikę kovingai

„Tik pergalė“, – prieš rungtynes kovingai nusiteikęs kalbėjo „Kruojos“ vyriausiasis treneris Aidas Dambrauskas.

Jam antrino ir Pakruojo ekipos puolėjas Sergėjus Žygalovas, per pastaruosius penkis turus pelnęs šešis įvarčius.

„Pirmajame mače nepasisekė. Turėjome daug progų, žaidėme neblogai, bet nelaimėjome. Namie bus mūšis“, – įsitikinęs S. Žygalovas.

Pasak „Ekrano“ trenerių štabe dirbančio Valdo Dambrausko, „Kruoja“ – kvalifikuota komanda, kuriai atstovauja žinomi žaidėjai.

„Kruoja“ užsitarnauja gerą vardą, tačiau Pakruojo ekipa „Ekrano“ oficialiose rungtynėse nėra įveikusi“, – prisiminė V. Dambrauskas.

„Bus nelengva kova. „Kruoja“ demonstruoja gerą formą. Ji žaidžia kietą, greitą, atletišką futbolą“, – analizavo „Ekrano“ žaidėjas Aurimas Vertelis.

Iš vėžių išmušė kuriozinis įvartis

Apylygiai prasidėjusiose rungtynėse pirmasis pasižymėjo „Ekranas“. 5-ąją minutę baudos smūgį bandė realizuoti gynėjas Mantas Samusiovas. Panevėžio ekipos futbolininkas pataikė į gyvatvorę. Pakartotiniu bandymu įmušė Andrius Velička (0:1).

25-ąją minutę po Ernesto Veliulio perdavimo iš kairės kamuolį lietė ir į savuosius vartus nukreipė „Ekrano“ kapitonas I. Dedura (0:2).

Po kuriozinio įvarčio „Ekranas“ pasimetė, o „Kruoja“ pamažu perėmė iniciatyvą.

„Kruoja“ nepasinaudojo kiekybine persvara

Po pertraukos vyko apylygis žaidimas. Čempionų kortas 60-ąją minutę sumaišė I. Deduros gauta raudona kortelė. „Ekrano“ kapitonas iš aikštės buvo pašalintas už grubų teisėjo įžeidimą.

Nepaisant „Kruojos“ kiekybinės persvaros, „Ekranas“ nepasimetė ir, kol turėjo jėgų, bandė atakuoti.

Iniciatyvą perėmė Pakruojo futbolininkai ir mačo pabaigoje užspaudė varžovus. Geriausią šansą turėjo Donatas Petrauskas – „Kruojos“ vicekapitono smūgiuotas kamuolys atsimušė į skersinį.

Sunkios ir varginančios rungtynės

„Sunkios, labai varginančios rungtynės. Žaidžiant su čempionais, lygiosios gal ir geras rezultatas, bet norėjome pergalės“, – neslėpė E. Veliulis.

„Šiandien galbūt ir lygiosios nebuvo pats blogiausias rezultatas. Svarbu, kad nepralaimėjome“, – komentavo A. Velička.

„Kruojos“ stratego A. Dambrausko nuomone, rungtynes pakeitė raudona kortelė: „Rezultatas atspindi mačo eigą. Ir mes, ir „Ekranas“ turėjome šansų, bet jais nepasinaudojome. Tikėjomės pergalės, bet kiekvienas taškas brangus.“

„Ekrano“ strategas Valdas Urbonas pripažino, kad įvartis į savo vartus išmušė iš vėžių. „Nemanau, kad buvome verti raudonos kortelės, kuri nulėmė mačo baigtį. Dešimtiese atakuoti trūkome jėgų“, – sakė treneris.

Įpusėjus A lygos čempionatui „Ekranas“ (43 taškai) – pirmas, „Kruoja“ (34 tšk.) – ketvirta.

Pakruojo „Kruoja“ – Panevėžio „Ekranas“ 1:1 (1:1)

Teisėjas: G. Mažeika (Kaunas), 500 žiūrovų.

Įvarčiai: 25 min. I. Dedura ("Ekranas“ į savo vartus); 5 min. A. Velička ("Ekranas").

Įspėjimai: 67 min. A. Skroblas, 85 min. I. Zelmikas ("Kruoja"); 47 min. M. Andelkovič, 89 min. Y. Urdinov ("Ekranas").

Pašalinimai: 60 min. I. Dedura ("Ekranas").

Futbolo klubo „Kruoja“ nuotr.

ĮVARTIS: Įvartį į „Ekrano“ vartus įsimušė Ignas Dedura (kairėje). Jis lietė kamuolį po Ernesto Veliulio (viduryje) perdavimo.

SMŪGIS: „Kruojai“ pergalę galėjo išplėšti Donatas Petrauskas, tačiau stipriu smūgiu iš toli sudrebino „Ekrano“ skersinį.