Dviratininkai mynė tris dienas

Savaitgalį prie Šiaulių vykusių daugiadienų kalnų dviračių varžybų „MTB-Šiauliai-2012“ elito grupių nugalėtojais tapo vilniečiai – Edgaras Kovaliovas ir Roma Puišienė. Jiems įteikti pagrindiniai prizai – dviratininko bateliai ir širdies ritmo monitoriai.

Giedrius VAITKEVIČIUS

sportas@skrastas.lt

Nugalėtojas įveikė sunkumus

Pirmąją varžybų dieną laukė krosas. Vyrų elito grupė įveikė 5 km sudėtingą trasą, mėgėjai – 2,5 km. Antrąją – elitas mynė 66 km maratoną (mėgėjai – 33 km), o trečiąją – naujai parengtą 50 kilometrų (mėgėjai – 31 km) trasą. Dviratininkams teko iškęsti ir karštį, ir po liūties atsiradusią žliugeną. Nugalėtojo E. Kovaliovo ("Top Team-Specialized“ komanda) trijų dienų bendras laikas – 4 valandos 28 minutės 40,90 sekundės.

„Buvo sunku. Daug purvo, pavedė dviratis, jis ir dabar neveikia taip, kaip turėtų“, – po paskutinio finišo įspūdžiais dalijosi E. Kovaliovas.

Antroji vieta bendrojoje įskaitoje atiteko panevėžiečiui Domui Manikui ("Velostreet-fuji team“, 4 val. 29 min. 12,50 sek.).

Trečiąją vietą užėmė kaunietis Denas Danyla ("Velomanija-Niskama“, 4 val. 30 min. 6,90 sek.).

„Labai daug purvo. Grupėje važiuoti nesaugu. Pavyko atitrūkti nuo varžovų. Paskutinė atkarpa – labai sudėtinga dėl šaknų, purvo. Likus trims kilometrams pasivijo Kovaliovas ir finišavome kartu“, – pasakojo į trečiąją vietą po paskutinės dienos iš aštuntosios pakilęs D. Danyla.

Nepasisekė praėjusių metų daugiadienių varžybų čempionui Šarūnui Pacevičiui ("Velostreet-fuji team"). Kaunietis po dviejų dienų buvo pirmas, tačiau sekmadienį finišavo penktas ir bendrojoje įskaitoje nukrito į ketvirtąją poziciją (4 val. 31 min. 19,50 sek.).

„Sutrukdė kitos ekipos. Jų nariai naudojo komandinę taktiką. Man nepasisekė“, – nusivylęs sakė Š. Pacevičius.

Įvertino trasą

Moterų elito grupės nugalėtoja tapo vilnietė R. Puišienė (IOSK „Būdakalnis"). Moterys pirmąją dieną įveikė 3,5, antrąją – 33, trečiąją – 31 kilometrą. R. Puišienės bendras laikas – 3 val. 16 min. 53,30 sek.

„Labai gera, techniška trasa. Pergalę lėmė sistemingas pasiruošimas“, – trečios dienos įspūdžius pasakojo R. Puišienė.

Antroji – Milda Černeckytė (Neringos SM, 3 val. 24 min. 50,60 sek.), trečia – Inga Paplauskė (LOFT Racing, 3 val. 24 min. 57,10 sek.).

M31 grupėje nugalėjo šiaulietė Vesta Ambrazaitė (SK „S-Sportas“, 3 val. 59 min. 1,40 sek.) M18 – Algirda Zaliauskaitė (3 val. 33 min. 5,90 sek.), M16 – Karolina Špukaitė iš Šiaulių jaunųjų turistų centro (4 val. 43 min. 55,70 sek.).

V14 įskaitoje triumfavo šiaulietis Ignas Ambrazas (SK „S-Sportas“, 1 val. 29 min. 32,75 sek. – 2,5 km ir 33 km), V16 – Laurynas Stasikėlis (DSK „Geno“, 2 val. 56 min. 43,70 sek.), V18 – Arnas Pelaitis ("Velostreet-fuji team“, 2 val. 38 min. 48,29 sek.), V60 – Petras Kiušas (3 val. 33 min. 9,60 sek.).

V40 grupėje pirmas finišo liniją kito varžybų organizatorius Svajūnas Ambrazas ("S-Sportas“, 4 val. 35 min. 6,50 sek.).

Stipriausia sportininkų komanda pripažinta „Top Team-Specialized“, o stipriausia mėgėjų – „S-Sporto“ klubas, kurio nariai nuvažiavo daugiausia kilometrų.

Antrąją varžybų dieną startavo mažiausi dalyviai ir vaikai iki 12 metų.

Varžybų prizininkai dar buvo apdovanoti TAFISA žaidynių taurėmis bei medaliais. Šios varžybos buvo įtraukos į TAFISA programą.

Varžybose dalyvavo apie 400 dviratininkų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Australijos.

Pasižymėjo ir „Šiaulių krašto“ dviratininkai

Mėgėjų grupėje pirmas buvo Regimantas Kavaliauskas ("Igtisa“, 2 val. 46 min. 4,32 sek.), kuriam įteiktas prizas – dviratis. Antrąją vietą iškovojusiam Vladimirui Volodko ("SK S-Sportas“, 2 val. 46 min. 15,49 sek.) atiteko „Šiaulių krašto“ prenumerata šių metų pusmečiui.

Garbingai pedalus mynė ir „Šiaulių krašto“ darbuotojai. Vyriausiasis finansininkas Alvidas Urniežius laimėjo V50 grupėje (2 val. 59 min. 59,50 sek.).

„Labai smagi trasa. Ji driekiasi gražiais miškais, puikūs pakilimai, šaunūs nusileidimai. Tiesiog nuostabu. Ryte atsikėlęs jaučiausi puikiai ir tikėjausi, kad galiu nugalėti“, – šypsojosi A. Urniežius.

Toje pačioje įskaitoje trečias buvo žurnalistas Vytautas Ruškys (Akmenės SC, 3 val. 24 min. 35,10 sek.), ketvirtas – informacinių technologijų inžinierius Artūras Jaugėla ("SK S-Sportas“, 3 val. 25 min. 45,80 sek.).

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

SVEČIAI: Pirmąją dieną dviratininkai įveikinėjo sudėtingą kroso trasą.

NUGALĖTOJA: Trijų dienų lenktynėse moterų elito grupėje triumfavo vilnietė Roma Puišienė.

NUGALĖTOJAS: „MTB Šiauliai“ vyrų elito grupės nugalėtoju tapo Edgaras Kovaliovas.

FINIŠAS: Finišuoja vyrų elito grupės sidabro medalio laimėtojas Domas Manikas.

FINIŠAS: Sekmadienį vyrų elito grupės lenktynių etapą laimėjo Denas Danyla. Pergalė trečiajame etape jam leido pakilti iš aštuntosios į trečiąją vietą.

LAIMĖTOJAS: „Šiaulių krašto“ vyriausiasis finansininkas Alvidas Urniežius laimėjo V50 įskaitoje.

FENOMENAS: Svajūnas Ambrazas ne tik varžybų organizatorius"MTB Šiauliai“, bet ir nugalėjo V40 grupėje.

PAGALBA: Pačius mažiausius artimieji ne tik palydėjo į trasą, bet ir padėjo ją įveikti.

MĖGĖJAI: Mėgėjų grupės nugalėtojas Regimantas Kavaliauskas laimėjo dviratį. Prizais apovanoti ir prizininkai Volodko Vladimir (2 vieta) ir Linkus Žilvinas (3 vieta).