Du medaliai per vieną dieną

Vakar Olimpinėse žaidynėse sidabro medalį laimėjo buriuotoja Gintarė Volungevičiūtė, bronza pasipuošė disko metikas Virgilijus Alekna. Dukart olimpinis ir dukart pasaulio čempionas 36-erių metų V. Alekna sėkmingiausiai nusviedė ketvirtuoju bandymu — 67 metrus 79 centimetrus.

MEDALIS: Virgilijus Alekna usileido tik dviem — aukso medalį pelniusiam estui Gerdui Kanteriui (68 m 82 cm) ir sidabro medalį laimėjusiam lenkui Piotrui Malachovskiui (67 m 82 cm).

DŽIAUGSMAS: Gintarės Volungevičiūtės pavardę dabar žino visoje Lietuvoje.

EPA-ELTA nuotr.

Lietuvos buriuotoja Gintarė Volungevičiūtė vakar laimėjo sidabro medalį. „Sunkiai dirbau dėl šios akimirkos. Labai džiaugiuosi, kad pavyko iškovoti pirmąjį olimpinį medalį buriavime, kurio mano šalis iki šiol neturėjo“, — po pergalingo finišo džiūgavo sportininkė.

Sėkmingas debiutas

Pekino Olimpinėse žaidynėse debiutavusi kaunietė Gintarė Volungevičiūtė sidabro medalį laimėjo moterų buriavimo varžybų „Laser Radial“ klasėje. Tai aukščiausias pasiekimas Lietuvos buriavimo istorijoje.

„Apie medalį galvoti pradėjau po pirmojo plaukimo. Kelias link jo buvo labai sunkus, tačiau džiaugiuosi, kad pavyko sėkmingai finišuoti. Tai laimingiausia diena mano gyvenime“, — švytėjo lietuvė.

Gintarė Volungevičiūtė antradienį laimėjo finalinį plaukimą. Lietuvė finalinio plaukimo pradžioje plaukė trečioje vietoje, o varžybų lyderė amerikietė Anna Tunnicliffe buvo rikiuotės gale. Jeigu lenktynės taip ir būtų pasibaigusios mūsų sportininkė būtų tapusi olimpine čempione. Tačiau amerikietė atsitiesė. Ji spurtavo. Finišo liniją kirto antrai ir išsaugoti pirmąją poziciją. Amerikietės sąskaitoje 37 baudos balai.

Sidabro medaliu pasipuošusi G. Volungevičiūtė surinko 42 baudos balus. Bronzos medalį iškovojo 20-metė Kinijos sportininkei Lijiai Xu — 50 baudos balų.

Varžėsi daugiau nei savaitę

Dėl medalių buriuotojos varžėsi daugiau nei savaitę. 25-erių metų lietuvė pirmajame plaukime finišavo trečia, antrajame — 13-a, trečiajame — aštunta. G. Volungevičiūtė laimėjo ketvirtąjį ir penktąjį plaukimus, o šeštajame finišavo ketvirta ir bendroje įskaitoje buvo pakilusi į lyderės poziciją.

Septintajame plaukime G. Volungevičiūtė finišavo 21-a ir smuktelėjo į trečią vietą, tačiau aštuntame etape pelnė 6-ą vietą ir pakilo į antrąją poziciją. Devintajame plaukime lietuvė finišavo ketvirta ir su 40 baudos taškų išsaugojo antrąją poziciją. Dešimtasis plaukimas dėl prastų oro sąlygų buvo atšauktas.

Varžybose dalyvavo 28 buriuotojos, o finaliniame plaukime rungėsi 10 per pirmuosius devynis etapus geriausiai startavusių sportininkių.

„Didžiuojiuosi savimi“

„Labai didžiuojuosi savimi, — po varžybų sakė devintąją vietą pasaulio reitinge užimanti G. Volungevičiūtė. — Noriu labai padėkoti treneriui, kuris su manimi jau dvylika metų. Be jo šiandien čia nebūčiau.“

Gintarė pripažino, kad amerikietė Anna Tunnicliffe šiuo metu yra stipriausia buriuotoja.

„Iki olimpinio medalio teko eiti ilgai ir kantriai. Net aštuonias dienas kovojome. Tokiose ilgose varžybose dar neteko dalyvauti — ant vandens kasdien praleidome po 5— 6 valandas. Medalį lėmė daug veiksnių, ir sėkmės faktorius ne paskutinėje vietoje. Laimi stipriausi“, — džiaugėsi sportininkė.

Sportininkės treneris Linas Eidukevičius teigė, kad sunkiausias buvo devintasis plaukimas, o finaliniame plaukime psichologiškai buvo lengviau. Trenerio teigimu, ir vėjas buvo palankus Gintarei.

L. Eidukevičius sakė, kad medalio buvo tikimasi, nes Gintarė daug kartų yra patekusi į tarptautinių regatų geriausiųjų dešimtuką.

Vandens baimės nejaučia

Kaunietę Gintarę Volungevičiūtę sportu sudomino tėvai. Gintarės tėtis dirbo Kauno jachtklube. Šiame klube nuo mažumės lankėsi Gintarė ir jos brolis Romas.

Nuo devynerių metų sportuojanti G. Volungevičiūtė prisipažįsta, kad buriavimas — sunkus sportas, kuris reikalauja daug sveikatos ir ištvermės.

G. Volungevičiūtė vandens baimės neturi. Buriuodama ji beveik visada mato krantą.

Varžybose buriuotojams kartais tenka grumtis ir su gamtos stichijomis. Audra, griaustinis kartais sukelia baimės jausmą. Gintarei ne kartą teko plaukti per lietų, ledų krušą, audrą. Plaukiant tokiomis sudėtingomis sąlygomis sportininkai dažnai galvoja ne apie greitį, o apie tai, kaip neapsiversti.

Buriuotoja plaukia „Amber“ pavadinimu pavadinta jachta. Tokį pavadinimą Gintarė Volungevičiūtė pasirinko neatsitiktinai. “Amber“ angliškai reiškia gintarą, o gintaro papuošalus sportininkė mėgsta labiausiai. Buriuodama ji turi bent vieną gintarinį papuošalą.

Be buriavimo Gintarė mėgsta muziką. Mokydamasi vidurinėje mokykloje ji sėkmingai baigė muzikos mokyklą. Skambino fortepijonu. Vėliau išmoko groti gitara.

Svoris: 64 kilogramai

Išsilavinimas: Lietuvos kūno kultūros akademijos turizmo ir sporto vadybos 2 kurso magistrantė

Laisvalaikis, pomėgiai: plaukimas, slidinėjimas, burlentės, muzika, knygos, rankdarbiai

Pirmasis treneris: Raimondas Komskis

Dabartinis treneris: Linas Eidukevičius

Pasiekimai:

2004 metai: tarptautinė regata Maljorkos Palmoje — 21 vieta;

2005 metai: Europos čempionatas Splite — 7 vieta, Europos taurės varžybos Austrijoje — 1 vieta, pasaulio taurės varžybos Vokietijoje — 1 vieta;

2006 metai: Europos čempionatas Italijoje — 2 vieta, olimpinė savaitė Barselonoje — 3 vieta, tarptautinė regata Varnemiundėje — 3 vieta;

2007 metai: pasaulio čempionatas Portugalijoje — 3 vieta, olimpinė savaitė Barselonoje — 2 vieta, tarptautinė regata JAV — 2 ir 3 vieta:

2008 metai: pasaulio čempionatas — 4 vieta.

BURIUOTOJA: Finaliniame etape greičiausia buvo Gintarė Volungevičiūtė.