Du bronzos medaliai didžiausiame imtynių turnyre

Asmeninė nuotr.
Tarptautinio „Tallinn Open 202“ turnyro bronzos medalių laimėtojai, joniškiečiai Pijus Baldyšius, Nicole Rišytė Figueiredo ir treneris Rytis Keršys.
Kovo 22–24 dienomis Taline surengtame tarptautiniame imtynių turnyre „Tallinn Open 2024“, pritraukiančiame daugiausia dalyvių iš viso pasaulio, – jame varžėsi 2335 atletai iš 37 pasaulio valstybių, – joniškiečiai iškovojo du bronzos medalius.

 

Joniškio garbę tarpautiniame turnyre gynė 13 visuomenio imtynių sporto klubo „Kova“ ir sporto centro imtynininkų, kuriuos treniruoja treneris Rytis Keršys.

Pirmą varžybų dieną varžėsi laisvųjų imtynių atstovai ir moterų imtynių atletės. Čia pasižymėjo joniškietė Nicole Rišytė Figueiredo (svorio kategorija iki 29 kilogramų, 10 dalyvių), kuri pirmose imtyse įveikė imtynininkes iš Slovakijos ir Latvijos. Pusfinalyje mažoji joniškietė labai jaudinosi ir tai sutrukdė įveikti pajėgią olandę. Imtyje dėl trečiosios vietos Nicole per dvidešimt sekundžių įveikė suomę ir pelnytai iškovojo bronzos medalį.

Kitą dieną varžėsi 992 graikų–romėnų imtynių stiliaus atletai. Tarp jų galynėjosi ir 12 joniškiečių. Geriausiai ėmėsi praėjusių metų turnyro nugalėtojas Pijus Baldyšius (svorio kategorija iki 130 kilogramų, 6 dalyviai), kuris varžėsi tarp jaunimo (gimusių 2004–2006 metais). Jam pritrūko sėkmės, kad pakartotų pernykštį pasiekimą. Joniškietis pirmoje imtyje po efektingo metimo ant menčių patiesė estą, o pusfinalyje surėmė pečius su pagrindiniu varžovu iš Suomijos. Atkakli ir lygiaverčiai visas šešias minutes trukusi kova baigėsi rezultatu 1:1. Daug jėgų pareikalavusioje imtyje abiems imtynininkams rezultatyvių techninių veiksmų atlikti nepavyko. Pirmame kėlinuke teisėjai dėl aktyvesnio imtyniavimo tašku apdovanojo joniškietį, o antrame, kaip ir tikėtasi, tašką skyrė suomiui. Dėl paskutinio iškovoto taško pergalė atiteko suomiui. P. Baldyšius imtyje dėl trečiosios vietos vėl po efektingo metimo ant menčių prispaudė estą ir iškovojo bronzos medalį.

Kitiems joniškiečiams medalių iškovoti nepavyko. Pasak trenerio Ryčio Keršio, nors daugiau pergalingų laimėjimų nepasiekta, tokiame grandioziniame tarptautiniame turnyre įgyta patirtis yra neįkainojama.