Dramatiška „Kruojos“ pergalė ir „Šiaulių“ išsigelbėjimas

A lygoje žaidžiančioms apskrities futbolo komandoms sekmadienis buvo sėkmingas. Pakruojo „Kruoja“ sostinėje 2:0 (1:0) įveikė Vilniaus „Žalgirį“, o „Šiauliai“ savo aikštėje stebuklingai išsigelbėjo rungtynėse su Marijampolės „Sūduva“ – 3:3 (1:2).

Giedrius VAITKEVIČIUS

sportas@skrastas.lt

„Kruoja“ nokautavo „Žalgirį“

„Kruoja“ varžovus pribloškė greitu įvarčiu. 4-ąją minutę po Ernesto Veliulio pakelto kampinio įvartį galva pelnė Donatas Petrauskas (1:0).

Pasižymėję pakruojiečiai atsitraukė ir daugiau dėmesio skyrė savųjų vartų saugumui. Į ataką metęsis „Žalgiris“ turėjo neblogų galimybių įmušti. Vienoje atakų į tuščius vartus nepataikė Vaidotas Šilėnas, smūgiavęs į skersinį. Darbo turėjo ir „Kruojos“ gynėjai bei vartininkas Maris Eltermanis.

80-ąją minutę Pakruojo komandos baudos aikštelėje griuvo buvęs „Kruojos“ futbolininkas Raimondas Vilėniškis. Teisėjas skyrė 11 metrų baudinį. Marijaus Grgurovičiaus smūgį atrėmė M. Eltermanis.

Trečiąją pridėto laiko minutę neišlaikė „Žalgirio“ kapitono Algio Jankausko nervai. Gynėjui parodyta antroji geltona kortelė.

„Kruoja“ netruko pasinaudoti kiekybine persvara. Aktyviai žaidęs R. Diakivas po trijų minučių paspaudė buvusį „Šiaulių“, o dabar „Žalgirio“ vartų sargą Marių Rapalį. Šis mušė tiesiai į „Kruojos“ ukrainietį, nuo kurio kamuolys įskriejo į vartus (2:0). R. Diakivas įvartį atšventė nusimovęs marškinėlius ir išbėgęs toli už aikštės ribų.

Po rungtynių D. Petrauskas pripažino, kad rungtynės buvo sunkios fiziškai ir emociškai. Komandai padėjo pirmasis įvartis – greitus smūgius rungtynių pradžioje lemia nusiteikimas prieš rungtynes.

Pasak „Žalgirio“ gynėjo Karolio Urbaičio, vilniečiams nepasisekė: „Komanda žaidė gerai, stengėsi laimėti, bet neišnaudojome gerų progų.“

„Kruojos“ vyriausiasis treneris Aidas Dambrauskas džiūgavo, kad pakruojiečiai pirmąjį kartą klubo istorijoje nugalėjo „Žalgirį": „Noriu vyrams padėkoti už tai, jog atidavė visas jėgas. Žaidėme išvykoje, tikėjomės, kad vilniečiai mus spaus, tad atsitraukėme ir laukėme savojo šanso.“

„Žalgirio“ strategas Damiras Petravičius suskaičiavo, jog pirmąjį kartą per dvejus metus pralaimėjo rungtynes namie: „Mano žaidėjai norėjo pergalės, spaudė varžovus, bet kamuolys jų neklausė. Sveikinu „Kruoją“, kuri pelnė du įvarčius. Ji nedemonstravo gero žaidimo, bet mūsų klaidos ginantis nulėmė jos pergalę.“

„Šiauliai“ stebuklingai išsigelbėjo

„Šiauliai“ rungtynes pradėjo neblogai, tačiau pirmąjį šansą turėjo „Sūduva“. Iš toli mušė ir į skersinį pataikė Kreigas Tomsonas (Craig Thomson).

Šiauliečiai šanso nepaleido – 9-ąją minutę po sumaišties baudos aikštelėje kamuolį į vartus nukreipė argentinietis Santjagas Kesanelis (Santiago Cesanelli, 1:0).

17-ąją minutę rezultatą išlygino brazilas Rafaelis Ledesma, nukreipęs kamuolį į vartus po perdavimo iš dešinės (1:1).

30-ąją minutę puikios progos neišnaudojo „Šiaulių“ lyderis Artūras Rimkevičius, o kitoje aikštės pusėje po kampinio galva įmušė Sergėjus Loginovas (1:2).

„Sūduva“ į priekį išsiveržė 70-ąją minutę, kai kontrataką tiksliu smūgiu baigė Marius Šoblinskas (1:3).

89-ąją minutę „Šiauliams“ viltis grąžino Roberto Vėževičiaus įvartis (2:3). Saugas kamuolį į vartus pasiuntė po perdavimo iš dešinės.

Po tikslaus smūgio šiauliečiai žaidė tarsi ant sparnų. Į juos atsisuko ir sėkmė. Pačioje rungtynių pabaigoje iš toli mušė ir po rikošeto rezultatą išlygino Igoris Kozlovas (3:3).

„Labai smagu. Buvo sunku, bet kovojome iki galo. Į aikštę visada einame laimėti, tačiau šiandien atsilikome 1:3, tad lygiosios geras rezultatas“, – lietuviškai sakė latvis I. Kozlovas.

„Sūduvos“ gynėjo Nerijaus Radžiaus teigimu, marijampoliečiai patys susikūrė įvarčius į savuosius vartus: „Trūko dėmesingumo, koncentracijos. Labai skaudu. Savo rankose turėjome visas žaidimo gijas.“

Šeimininkų vyriausiasis treneris Gediminas Jarmalavičius pripažino, kad „Sūduva“ rungtyniavo labai gerai, bet „Šiaulius“ lydėjo sėkmė: „Šiandien mes laimingesni, nes nepralaimėjome ir išnešėme sveiką kailį.“

Įprastai kalbus „Sūduvos“ strategas Virginijus Liubšys buvo nešnekus. Jis kritiškai vertino komandos vartininką Martyną Matuzą. „Tokios dramatiškos rungtynes pasitaiko kartą per 10 metų“, – sakė treneris.

Vilniaus „Žalgiris“ – Pakruojo „Kruoja“ 0:2 (0:1)

Teisėjas: G. Mažeika (Kaunas), 1200 žiūrovų.

Įvarčiai: 4 min. D. Petrauskas, 90+6 min. R. Diakiv ("Kruoja");

81 min. M. Grgurovič neįmušė 11 m. baudinio ("Žalgiris").

Įspėjimai: 50 min. L. Perič, 85 min. A. Jankauskas ("Žalgiris"); 6 min. A. Skroblas, 26 min. V. Antipov, 36 min. E. Veliulis, 82 min. S. Žygalov, 90+6 min. R. Diakiv ("Kruoja").

Pašalinimai: 90+3 min. A. Jankauskas ("Žalgiris");

79 min. „Žalgirio“ treneris M. Čepas pašalintas iš techninės zonos.

„Šiauliai“ – Marijampolės „Sūduva“ 3:3 (1:2)

Teisėjas: D. Petraška (Ukmergė), 1200 žiūrovų.

Įvarčiai: 9 min. S. Cesanelli, 89 min. R. Vėževičius, 90+2 min. I. Kozlovs ("Šiauliai"); 17 min. R. Ledesma, 32 min. S. Loginov, 70 min. M. Šoblinskas ("Sūduva").

Įspėjimai: 16 min. E. Jasaitis, 43 min. S. Cesanelli ("Šiauliai"); 28 min. C. Thomson, 80 min. M. Šoblinskas ("Sūduva").

Sauliaus ČIRBOS nuotr.

KOVA: „Kruojai“ pirmąjį įvartį pelnęs Donatas Petrauskas (kairėje) stabdo „Žalgiriui“ atstovaujantį buvusį „Šiaulių“ futbolininką Vaidotą Šilėną.

Giedriaus STUGO (fotoklubo „Šiauliai") nuotr.

IŠSIGELBĖJIMAS: „Šiaulius“ išgelbėjo pačioje rungtynių pabaigoje atliktas tikslus Igorio Kozlovo smūgis.

VILTIS: „Šiaulius“ pakylėjo ir viltį suteikė Roberto Vėževičiaus įvartis. Saugas įmušė ketvirtosiose rungtynėse iš eilės.

DŽIAUGSMAS: „Šiauliai“ švenčia – jiems rungtynių pabaigoje išplėštos lygiosios prilygsta pergalei.