Dovilė Dzindzaletaitė turi ir medalį, ir atestatą

Dovilė Dzindzaletaitė turi ir medalį, ir atestatą

Dovilė Dzindzaletaitė turi ir medalį, ir atestatą

Vakar Šiaulių miesto savivaldybėje pasveikinta Dovilė Dzindzaletaitė ir jos treneris Juozas Tribė, sugrįžę iš 14-to pasaulio jaunimo (iki 20 metų) lengvosios atletikos čempionato, vykusio Barselonoje (Ispanija). Trenerio gimtadienį, liepos 12-ąją, sportininkė jam padovanojo pasaulio trišuolio rungties sidabro medalį ir pagerino Lietuvos rekordą.

Marina VISOCKIENĖ

marina@skrastas.lt

Moralinės paramos daugiau nei materialios

„Moralinės paramos galime skirti daugiau nei materialinės“, – įteikdamas Dovilei gėlių ir skėtį  kalbėjo miesto meras Justinas Sartauskas. Jis svarstė, kokių trišuolininkės pasiekimų galima tikėtis po šiuo metu vykstančios miesto lengvosios atletikos maniežo renovacijos. „Akivaizdu – kai sunkesnės sąlygos, sportininkai geriau sportuoja“, – svarstė meras.

Prastas treniruočių sąlygas Dovilė prisiminė nenoriai: „Nebuvo mums reikiamos dangos, tai kartais ir parke pabėgiodavau.“ Kukliai sportininkė kalbėjo ir apie išlaidas, kurių turėjo pusmetį ruošdamasi čempionatui: „Tėveliai ir draugas buvo pagrindiniai mano rėmėjai. Nė lito iš miesto savivaldybės ar federacijos negavau. Federacija skyrė pinigų tik kelionei į Barseloną.“

Meras pasiūlė trišuolininkę ir kitus nusipelniusius šiauliečius lengvaatlečius pagerbti surengiant turnyrą atnaujinto maniežo atidarymo proga. Lengvosios atletikos mokyklos direktorius Tolvydas Skalikas priminė: „Tuomet turėtume apie finansavimą rimtai kalbėti.“

Kol kas T. Skalikas kalba tik apie šią žiemą renovuotame manieže surengti planuojamą Lietuvos suaugusiųjų uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatą.

Gimtųjų Šiaulių nepaliks

Susitikime su Dovile dalyvavusi Vijolių vidurinės mokyklos direktorė Irma Abromaitienė jai įteikė brandos atestatą. Pati dvyliktokė laiku jo atsiimti negalėjo, nes dar nebuvo grįžusi iš Barselonos. „Kai teikdama atestatus ištariau Dovilės pavardę, visi mokiniai plojo, nes jau žinojome, kad ji tapo pasaulio vicečempione“, – pasakojo direktorė.

Paklausta, ką norėtų studijuoti ateityje, Dovilė atsakė: „Šiaulių universitete norėčiau studijuoti kineziterapiją. Kur aš iš Šiaulių važiuosiu be trenerio. Mūsų net gimtadienių datos skiriasi vos dviem dienomis. Pasaulio čempionato sidabrą iškovojau jo gimimo dieną. Tik laimėjusi pribėgau ir pasakiau: „Čia jums mano dovana gimtadienio proga“. Treneris apsiverkė.“

Dovilė treneriui Juozui Tribei – pirmoji auklėtinė, tapusi pasauline prizininke. „Ne veltui aš ją, šeštokę, iš lauko teniso paviliojau. Pusmetį įkalbinėjau“, – šypsosi buvęs trišuolininkas. Trišuolininke Dovile tapo nuo 13-os, prieš tai išbandžiusi bėgimą, šuolius į aukštį ir tolį. „Mačiau potencialą“, – tikina treneris. 13-metė Dovilė savo amžiaus grupėje pasiekė Lietuvos trišuolio rekordą. „Norėjau gerinti“, – prisimena 19-metė sportininkė.

Pergalės siekė kryptingai

Į šių metų sėkmę pasaulio čempionate Dovilė ėjo kryptingai: „Žiemą mano asmeninis rekordas buvo 13,60 metro, vasaros pradžioje turėjau traumą ir tada šokinėjau visu metru trumpiau. Likus porai savaičių iki pasaulio čempionato Barselonoje, tarptautinėse jaunimo lengvosios atletikos varžybose Vokietijoje jau nušokau 13,72 metro. Vos keliais centimetrais atsilikau nuo 13,77 metro – tuometinio Lietuvos moterų trišuolio rekordo. Geriausią savo formą pasiekiau Barselonoje“.

Pastarieji treji metai Dovilei buvo nelengvi, persekiojo traumos. „Nuolat degėm, – pasakoja treneris, – Prieš trejus metus vyko Europos jaunimo olimpinis festivalis, Dovilė turėjo nugaros problemų. Išsigydėm. Po metų Singapūre vyko pirmosios jaunimo olimpinės žaidynės: prieš varžybas Dovilė susirgo inkstų uždegimu. Šiek tiek pasigydėme – buvo 8-ta. Pernai Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionate koją pakišo vėjai. Ketvirti metai – pasisekė.“

Dalį sėkmės, trenerio manymu, nulėmė ir nusiteikimas. Pernai vienose tarptautinėse žaidynėse vos neverkė iš jaudulio. O šiemet? „Šiemet mano olimpiada buvo Barselonoje. Ėjau, turėdama tikslą nušokti 14 metrų. Nušokau. Dabar norėčiau stabiliai tiek šokinėti ir palengva įsilieti į suaugusiųjų sportininkų gretas. Tikslas – 2016 metų olimpiada Rio de Žaneire“, – sakė sportininkė.

Artimiausios varžybos – atostogos

Taip šypsodamasi atsakė Dovilė, paklausta, kokiose varžybose artimiausiu metu planuoja dalyvauti. Sportininkei bent mėnesio prireiks atsistatyti po patirtų didelių fizinių krūvių. Jaučiasi pavargusi ir psichologiškai.

„Sportininko darbas – sportuoti“, – sako trišuolininkė. Šio darbo ji neatsižadės ir atostogaudama, tik treniruotės nebus intensyvios: kelis kartus per savaitę bėgs krosą. Rimčiau treniruotis pradės nuo rudens.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

DUETAS: „Nesu užsispyrusi, klausau trenerio“, – sakė trenerio Juozo Tribės auklėtinė, pasaulio vicečempionė, trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė.

ATESTATAS: Dovilė pasirašė gavusi brandos atestatą. Jį įteikusi Šiaulių Vijolių vidurinės mokyklos direktorė Irma Abromaitienė abiturientės paprašė: „Kai olimpiadoje laimėsi medalį, nepamiršk jo atsinešti į mokyklą.“

MEDALIS: Pelnydama šį pasaulio vicečempionės medalį trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė įvykdė šių metų olimpinių žaidynių normatyvą. Tačiau keliomis dienomis pavėlavo tai padaryti ir neteko galimybės vykti į Londoną.