Dešimt medalių parvežta iš Estijos

Asmeninio albumo nuotr.
Joniškio imtynininkai po apdovanojimo. Iš kairės: Erikas Norkus, treneris Rytis Keršys, Benas Musejukas, Greta Užbalytė, Ignas Žabarauskas, Emilis Vitkauskas, Nicole Rišytė Figueiredo, Domas Abromavičius, Aironas Račkauskis, Vilius Čereška, Armandas Kulevičius, Armandas Numsėdis.
Rugsėjo 30 dieną Estijoje, Lihula miestelyje, tryliktą kartą buvo surengtas Gustavo Vahario memorialinis tarptautinis imtynių turnyras, kuriame varžėsi 223 imtynininkai iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Lietuvai atstovavo imtynininkai iš Vilniaus, Joniškio ir Kauno. Joniškiečiai iškovojo net dešimt medalių.

Kova tarp sportininkų vyko ne tik individualiai, bet ir tarp 29 komandų. Šiame turnyre Joniškio visuomeninio imtynių sporto klubo „Kova” imtynininkai ėmėsi labai gerai. Medalius iškovojo dešimt iš vienuolikos kovojusių trenerio Ryčio Keršio auklėtinių, o komandinėje įskaitoje užimta aukšta šešta vieta. Vaikinai varžėsi graikų – romėnų imtynių varžybose, o mergaitės ėmėsi pagal laisvųjų imtynių taisykles.

Geriausiai ėmėsi Aironas Račkauskis (sv.kat. iki 35 kg), varžęsis tarp gimusių 2013 metais ir jaunesnių. Aironas nugalėjo keturis varžovus bendru taškų santykiu 22:0 ir iškovojo pirmą vietą. Antras vietas iškovo Erikas Norkus (sv.kat. iki 32 kg) ir Emilis Vitkauskas (sv.kat. iki 53 kg), o trečią vietą užėmė Benas Musejukas (sv.kat. iki 29 kg). Tarp 2011 metais gimusių ir jaunesnių antrą vietą iškovojo Armandas Kulevičius (sv.kat. iki 70 kg), o Armandas Numsėdis (sv.kat. iki 60 kg) buvo trečias. Tarp gimusių 2008-2010 metais antrą vietą užėmė Domas Abromavičius (sv.kat. iki 62 kg), o trečią vietą laimėjo Ignas Žabarauskas (sv.kat. iki 68 kg). Viluis Čereška (sv.kat. iki 85 kg) buvo penktas. Nuo vaikinų neatsiliko ir mergaitės. Tarp jauniausių, gimusių 2013 metais ir jaunesnių varžėsi dvi joniškietės. Nicole Rišytė Figueiredo (sv.kat. iki 30 kg) iškovojo antrą vietą, o Greta Užbalytė (sv.kat. iki 50 kg) – trečią vietą. Mergaitėm Lietuvoje trūksta varžybų, dėl to tenka vykti į Estiją ar Latviją įgyti varžybinės patirties. Estijoje imtynių turnyrai vyksta beveik kiekvieną savaitgalį. Pasak trenerio R. Keršio, šaunuoliai sportininkų tėveliai, kurie nuveža jaunuosius imtynininkus savo automobiliais į artimą užsienį ir taip prisideda prie jaunųjų imtynininkų tobulėjimo.