Ch. Frenkelio taurę iškovojo „Futbolo akademijos bendruomenės“ ekipa

ŠAFF nuotr.
Turnyro nugalėtoja tapo „Futbolo akademijos bendruomenės“ komanda.

Šiaulių miesto stadione praeitą šeštadienį antrus metus iše eilės surengtas Chaimo Frenkelio taurės futbolo turnyras. Jo nugalėtoja tapo „Futbolo akademijos bendruomenės“ komanda, dvikovoje dėl pirmosios vietos po baudinių serijos 4:3 (0:0) pranokusi „Šiaulių metalo grupės“ ekipą.

Pagrindiniais turnyro organizatoriais buvo Šiaulių apskrities žydų bendruomenė (pirmininkas Sania Kerbelis) ir Šiaulių apskrities futbolo federacija (prezidentas Gintautas Mirauskas), taip pat prisidėjo Šiaulių miesto savivaldybė bei Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai.

Nugalėtojams atstovavo komandos kapitonas, žinomas futbolininkas ir treneris Deivis Kančelskis, Rolandas Gedminas, Nerijus Čepas, Tadas Stačkūnas, Daivaras Daujotas, Egidijus Selvenis, Robertas Jarašius, Giedrius Kazlauskis, Olegas Levčenko, Vaidotas Varnas, vartus gynė Laimonas Balčiūnas.

Turnyre dalyvavusios 8 komandos iš pradžių rungėsi dviejuose pogrupiuose. Sėkmingiausiai pasirodžiusios ekipos kovojo dėl pirmosios vietos. Atitinkamai susitiko ir žemesnes vietas pogrupiuose užėmusios komandos.

Trečiojoje vietoje finišavo „Plieno fortas“, 1:0 pranokęs „ŠAFF-Makabi“. Penkta liko „Bodesa“, kuri tokiu pat rezultatu nugalėjo Šiaulių miesto savivaldybės komandą. Rungtynes dėl septintosios vietos laimėjo „Sovli“. 2:0 nugalėję „GEOline“ komandą.

Žymaus praeityje verslininko ir kultūros bei sporto mecenato Chaimo Frenkelio (1857–1920) verslo, paramos bei mecenavimo darbus tęsė jo sūnus Jokūbas (1883–1967). Taip Šiauliuose apie 1925-uosius atsirado žydų „Makabi“ sporto organizacijai priklausiusi futbolo aikštė (dabartinės „Baltik Vairas“ įmonės teritorijoje), kuri buvo geriausia mieste. Joje vykdavo Lietuvos futbolo lygos rungtynės, taip pat – ir abejos istorinės šiauliečių rungtynės su Vidurio Europos komandomis – „Hakoah“ (Austrija) bei „Kispest“ (Vengrija).

Chaimo Frenkelio taurės futbolo turnyras debiutavo pernai, rungtyniavo keturios komandos. Pirmaisiais šių varžybų laureatais tapo „Šiaulių futbolo grandų“ komanda su profesionalo karjerą baigusiu Donatu Koniku priešakyje. Taip pat pernai, minint organizuoto sporto Šiauliuose pradžios ir „Makabi“ šimtmetį (1921–2021), buvo išleistas specialus pašto ženklas su Ch. Frenkelio portretu.