Čempionės startavo pergalingai

Lietuvos moterų futbolo A lygos čemponate sužaistos pirmojo rato antrojo turo rungtynės. Šiaulių „Gintra-Universitetas“ namuose 2:0 (1:0) įveikė pernai metų sidabro medalių laimėtoją Ukmergės “TexTilitę“.

Algirdas DANKISAS

algirdas@skrastas

Čempionės turėjo vargo

A lygoje varžosi 5 komandos. Be jau minėtų „Gintros-Universiteto“ ir “TexTilitės“ dėl apdovanojimų dviem ratais kausis Naujosios Akmenės “Akmenė“, Vilniaus “Ardas-Žalgiris“ ir Kauno “Inkaras FK“.

Pirmojo turo rungtynėse „Gintros-Universiteto“ futbolininkės buvo laisvos. “Akmenė“ namuose 10:0 (5:0) sutriuškino “Inkarą FK“.

Atjaunėjusi Ukmergės komanda dar rungtynių pradžioje įrodė, jog atvažiavo kautis. Pasižymėti galėjo du kartus nuo čempionių gynėjų pabėgusi varžovių puolėja S. Vanagaitė.

Tai supykdė šiaulietes. Jos perėmė iniciatyvą ir nebeišleido jos iki rungtynių pabaigos. Pirmasis įvartis buvo pelnytas 17-ąją minutę. Čempionių kombinaciją tiksliu smūgiu užbaigė rezultatyviausia praėjusių metų čempionato žaidėja R. Imanalijeva.

Antrajame kėlinyje šiaulietės privalėjo pelnyti dar bent kelis įvarčius. Tačiau varžovės gerai gynėsi. Patikimai žaidė ir jų vartininkė, Lietuvos nacionalinės moterų rinktinės narė G. Kaselytė.

Čempionių persvarą 69-ąją minutę įtvirtino komandos debiutantė A. Naumčiuk. „Pergalė yra pergalė,— sakė “Gintros-Universiteto“ treneris R. Viktoravičius. — Jaudina tai, jog prastai užbaigiame tai, ką susikuriame.“

„Akmenė“ džiugina

Kita apskrities ekipa, pernai laimėjusi bronzos medalius, „Akmenė“ Vilniuje 3:0 (2:0) įveikė “Ardą-Žalgirį“. Du įvarčius — 26 ir 78 min. — mušė R. Bložytė, vieną (37 min.) G. Mintautaitė. Tai jau 7 Gintarės įvartis. Ji tapo rezultatyviausia čempionato žaidėja. Keturis įvarčius yra pelniusi jos komandos draugė R. Bložytė.

Po dviejų turų su 6 taškais vienvalde A lygos lydere tapo „Akmenė“. Trim taškais atsilieka vienerias rungtynes žaidusi “Gintra-Universitetas“. Po tašką turinčios “TexTilitė“ ir “Ardas-Žalgiris“ atitinkamai užima trečiąją ir ketvirtąją vietas. Kol kas nė taško neturi “Inkaras FK“.

Centrinės trečiojo turo rungtynės vyks gegužės 24 dieną Naujojoje Akmenėje. Čia 12 valandą susitiks lyderė „Akmenė“ ir “Gintra-Universitetas“.

JĖGA: „Gintros-Universiteto“ futbolininkės (balti marškinėliai) rungtynėse su Ukmergės “Textilite“ buvo veržlios ir greitos.