
Naujausios
Buriavimo bazė – tarp bulvių ir landynės
Tarptautinėse buriavimo varžybose Šiaulių Rėkyvos ežere dalyvavusius švedus pašiurpino buriavimo bazė. Už jos atnaujinimą kovojanti trenerė Irutė Žičkuvienė – viena mūšio lauke. Bazės atstatymas tėra tolimuose planuose.
Justina DIKŠAITĖ
justina@skrastas.lt
Landynės kaimynystėje
Buriavimo bazė įsikūrusi Rėkyvoje, „Atžalyno“ sporto mokyklos teritorijoje. Į akis krenta ant žolės suguldytos ir į garažus netelpančios buriavimo valtys, kitas inventorius.
2009-aisiais sudegusios buriavimo bazės vietoje stovi vienišas biotualetas. Už garažų auga bulvės. Greta – landynė griūvančiu stogu.
Buriuotojų trenerės Irutės Žičkuvienės teigimu, benamių landyne virtęs pastatas priklausė Šiaulių mėsos kombinatui. Jam bankrutavus, pastatą perėmusi Savivaldybė žadėjo įkurti buriavimo inventoriaus sandėlį, bet pardavė privatiems asmenims.
„Blogiausia, kad po griūvančias patalpas lando iš Rėkyvos atbėgantys vaikai. Bazėje būnu tik nuo pietų iki vakaro, tik tada galiu prižiūrėti, kad vaikai neitų“, – sakė I. Žičkuvienė.
Patys renka butelius
Paramos buriavimo sportui iš Šiaulių miesto savivaldybės I. Žičkuvienė prašo jau 15-a metų.
Jos teigimu, tik liepos mėnesį į buriavimo bazę atgabentas vienas biotualetas, nors vaikai treniruojasi nuo kovo mėnesio, žiemą intensyviai vyksta ledrogių varžybos.
„Neturiu kur nuo lietaus ar žiemą kapojančių ledų paslėpti vaikų“, – teigė I. Žičkuvienė.
Buriavimo bazėje nėra prieplaukos tiltelio, sargo.
„Po savaitgalio išgertuvių randame visko. Su septynmečiais vaikais renkame butelius“, – piktinosi I. Žičkuvienė.
Rėkyvą reklamuoja svetimi
Kad Rėkyvos ežeras puikiai tinka buriavimui bei ledrogių sportui, pastebėjo ne tik savaitgalį viešėję švedai.
„Mūsų buriuotojai yra žinomi visame pasaulyje. Į varžybas prašosi vokiečiai, amerikiečiai, o aš neturiu, kur jų pakviesti“, – sakė varžybas organizuojanti I. Žičkuvienė.
Trenerės teigimu, vienas amerikiečių laikraštis 4–5 puslapius skyrė varžyboms Rėkyvoje. Apie Šiaulių pašonėje vykstančias buriuotojų ar ledrogininkų rungtynes visada parašo ir švedai.
„Tai tik įrodo, kad esame žinomi ir pageidaujami pasaulyje, bet tik ne namuose“, – sakė I. Žičkuvienė.
Šiuo metu Rėkyvoje buriuoja per 20 vaikų, į buriavimo pamokas užsirašo vis daugiau tėvelių su vaikais.
„Buriavimas skatina sveiką gyvenimo būdą, ugdo drąsą ir ištvermę. Nesuprantu, kaip to nesuvokia vietos valdžia?“ – retoriškai klausė trenerė.
I. Žičkuvienę labiausiai šokiravo prieš keletą metų iš valdininkų išgirstas pasiūlymas visai nerengti varžybų, jei buriuotojai neturi bazės.
Nidos valdininkai išgirdo
I. Žičkuvienė vienas tarptautines buriavimo varžybas organizavo Nidoje. Neringos savivaldybė per savaitę suteikė visą varžyboms būtiną pagalbą.
Pasak trenerės, sportininkai nemokamai įvažiavo į miestą, gavo patalpas, viešbučius, varžybų vietoje buvo pakankamai konteinerių ir biotualetų.
„Žmonės džiaugėsi, kad gali padėti, dėkojo už jų mieste suorganizuotas tarptautines varžybas“, – teigė I. Žičkuvienė.
Viltis – Europos Sąjunga
Šiaulių miesto savivaldybės Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas informavo, jog buriuotojų bazės atstatymas yra įtrauktas į 2014–2020 metų planą.
„Ar bazė bus atstatyta, priklausys nuo Europos Sąjungos projekto gairių“, – sakė G. Jasiūnas.
Jis pabrėžė, kad šį sportą gali paremti tik Europos Sąjunga arba privatūs asmenys. Savivaldybė trūkstanti lėšų net atlyginimams.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
REALYBĖ: Tokį vaizdelį išvydo į tarptautines varžybas atvykę švedų buriuotojai.
PLANAS: Pasak Šiaulių miesto savivaldybės Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Gintaro Jasiūno, atstatyti buriavimo bazę planuojama iki 2020-ųjų.
KARTĖLIS: „Esame žinomi ir pageidaujami pasaulyje, bet tik ne namuose“, – apgailestauja buriavimo trenerė ir varžybų organizatorė Irutė Žičkuvienė.