Be lyderio žaidę „Šiauliai“ palaužė varžovus

Lietuvos krepšinio lygoje „Šiaulių“ krepšininkai šeštadienį išvykoje rezultatu 83:81 (19:24, 18:22, 30:15, 16:20) įveikė Panevėžio “Techaso“ ekipą ir iškovojo penktąją pergalę čempionate.

Vaida MILIŪTĖ

vaida@skrastas.lt

„Techaso“ spurtas

Panevėžyje „Šiaulių“ komandai, be traumą besigydančio kapitono V. Pauliukėno, negalėjo padėti dar du krepšininkai: sunegalavo T. Rinkevičius bei lyderis D. Zavackas.

Nepaisant to, „Šiauliai“ sėkmingai pradėjo rungtynes ir jau pirmosiomis minutėmis išsiveržė į priekį 8:2 (2 minutė). Šis svečių spurtas šeimininkų neišgąsdino. Ž. Urbono bei M. Budzinausko pastangomis “Techasas“ išlygino rezultatą (10:10, 5 minutė), o po R. Griffino, M. Budzinausko ir M. Smitho tolimų metimų išsiveržė į priekį 24:17.

„Šiaulių“ krepšininkai Panevėžio ekipos legionierių nesustabdė ir antrajame kėlinyje. Nuo tritaškių linijos taikliai atakavo Ch. Hillas ir M. Smithas. Po taiklių jų metimų “Techasas“ įgijo rekordinę — 14 taškų persvarą (39:25, 17 minutė).

Kėlinio pabaigoje „Šiaulių“ ekipoje lyderio vaidmens ėmėsi M. Ruikis. Jo pastangomis svečiai sustabdė įsibėgėjusius šeimininkus ir prieš ilgąją pertrauką sušvelnino rezultatą iki penkių taškų.

Pavyko atsitiesti

Po ilgosios pertraukos „Šiaulių“ žaidimas pakito. Krepšininkai pradėjo aktyviau gintis, žaidė daug greičiau nei pirmoje rungtynių pusėje. Taip pavyko perimti iniciatyvą. Po G. Maceinos taiklaus metimo iš po krepšio “Šiauliai“ po ilgos pertraukos persvėrė rezultatą 60:59 (27 minutė), o prieš lemiamą ketvirtį įgijo šešių taškų pranašumą.

Paskutiniajame ketvirtyje šiauliečiai po M. Ruikio bei A. Granto rezultatyvaus žaidimo išsiveržė į priekį 73:63 (32 minutė), tačiau šio skirtumas neišlaikė. Likus žaisti penkias minutes panevėžiečiai, po taiklių Ch. Hillo ir P. Staškūno metimų, priartėjo iki dviejų taškų (75:73).

Intrigą „Techaso“ krepšininkai atkūrė paskutinėmis rungtynių minutėmis, kada po įžaidėjo Ch. Hillo sėkmingos atakos “Šiauliai“ turėjo tik vieno taško persvarą.

Per likusį laiką šeimininkai bandė gelbėtis pražangomis. Prie baudų metimų linijos stojęs M. Ruikis pataikė tiki vieną metimą iš dviejų (83:81). Panevėžiečiai per likusias 12,4 sekundes du kartus netaikliai atakavo „Šiaulių“ krepšį.

Trenerių komentarai

Aurimas Matulevičius, „Techaso“ komandos treneris, sakė, kad komandai trūko geresnio Žydrūno Urbono žaidimo. Koją panevėžiečiams pakišo ir per didelis skubėjimas.

Robertas Kuncaitis, „Šiaulių“ komandos treneris, pripažino, kad mačo pradžioje iniciatyvą perėmę panevėžiečiai privertė kaip reikiant paplušėti jo auklėtinius. Pataikę kelis metimus iš eilės panevėžiečiai įgavo pasitikėjimo. Jie žaidė labai greitai ir pavargo. Po ilgosios pertraukos nuovargis jiems ir pakišo koją.

Rungtynių statistika

Panevėžio „Techasas“ ir “Šiauliai“ — 81:83 (24:19, 22:18, 15:30, 20:16).

Teisėjai: R. Brazauskas, A. Gelvichas ir J. Laurinavičius.

Panevėžio „Aukštaitijos“ sporto rūmai. 800 žiūrovų.

„Techasas“: R. Griffinas 21 (6/10 dvitaškių, 3/8 tritaškių, 6 atkovoti kamuoliai), Ch. Hillas (10 rezultatyvių perdavimų) ir M. Smithas po 14, P. Staškūnas 12, Ž. Urbonas 10, M. Budzinauskas 7, Ph. Williamsas 2, K. Gibsonas 1.

„Šiauliais“: M. Ruikis 17 (6/9 dvitaškių, 1/1 tritaškis), A. Grantas 16, M. Prekevičius 14, G. Maceina 13 (8 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai), S. Kuzminskas 12 (13 atkovotų kamuolių), J. Olivero 7, A. Masiulis ir A. Kieža po 2.

Taiklumas: 23/48 (48procentai) ir 28/53 (53) dvitaškių, 10/26 (39) ir 6/19 (32) tritaškių, 5/10 (50) ir 9/12 (75) baudų.

Atkovota kamuolių 38 ir 42, perimta 7 ir 3, blokuota metimų 1 ir 2, padaryta klaidų 10 ir 14.