„Baltrex-Šiauliai“ iškovojo pirmąjį sezono trofėjų

Vitos ir Andriaus JEVTUŠENKŲ nuotr.
Lietuvos regbio federacijos Didžiosios taurės finale susitiko nuolatiniai varžovai Šiaulių „Baltrex-Šiauliai“ ir Šiaulių „Vairas-Kalvis-Jupoja“. Pranašesni šį kartą buvo ir taurę iškovojo „Baltrx-Šiaulių“ regbininkai.
Praeitą savaitgalį Lietuvos regbio federacijos Didžiąją taurę iškovojo Šiaulių „Baltrex-Šiauliai“ komanda, kuri „LRF Sovli taurės“ finale po itin permainingos ir atkaklios kovos 44:33 palaužė nuolatinius varžovus Šiaulių „Vairas-Kalvis-Jupoja“ regbininkus.

Pusantro kėlinio „Baltrex-Šiauliai“ dominavo aikštėje, diktavo žaidimo sąlygas ir triuškino varžovus 34:0. Įpusėjus antram kėliniui situacija aikštėje apsivertė aukštyn kojomis. Geltonas korteles gavo trys pirmaujančios ekipos žaidėjai. Aikštėje likę 12 žaidėjų prieš 15 varžovų nesugebėjo rimčiau pasipriešinti, o kraujo skonį pajutę ir spurtą surengę „Vairo“ regbininkai priartėjo iki 34:33. Tačiau lemiamą žodį rungtynėse tarė „Baltrex-Šiauliai“ komanda, kuri po tikslaus baudos smūgio ir dar vieno žeminimo nutolo iki 44:33 ir sudeginę paskutines rungtynių sekundes šventė pergalę.

„Šiam mačui buvome surinkę geriausią sudėtį, kokia esame rungtyniavę ruošdamiesi šiam sezonui, tačiau tai dar ne pati stipriausia sudėtis, kokią galėtume suburti, jei pasijungtų visi pajėgiausi žaidėjai. Dabar pradėsime ruoštis gegužės pradžioje startuosiančiam regbio-7 čempionatui. Tai bus puiki repeticija prieš gegužės 15 dieną Šiauliuose vyksiantį mūsų klubo jubiliejui skirtą „Šiauliai 7's“ turnyrą“, – sakė „Baltrex-Šiauliai“ treneris Žygimantas Radžius.

„Vairo“ vyriausiasis treneris Gediminas Marcišauskas po rungtynių sakė, jog būtų buvę smagu laimėti finalą, tačiau yra kaip yra, tai – procesas ir žingsnis link tobulėjimo. Treneris pasidžiaugė savo auklėtiniais, kurie net ir atsilikdami didele taškų persvara sugebėjo sugrįžti į žaidimą. „Matom, yra dalykų, kuriuos reikia stebėti, taisyti ir padirbėti“, – sakė G. Marcišauskas.

Lietuvos regbio federacijos „Sovli“ taurės rungtynėse dėl mažosios taurės Šiaulių „Citma-Kalvis-Jupoja“ pralaimėjo Šiaulių „Šiauliai“ ekipai.

„Citma-Kalvis-Jupoja“ treneris Sigitas Kukulskis rungtynių blogai nevertino ir pasveikino geriau žaidusius varžovus. „Pritrūkome namų darbų, kurių negalėjome gerai atlikti, nes žaidėjai nuolat keičiasi, negalėjome atidirbti tų dalykų, kuriuos privalome. Turime daug jaunų žaidėjų, bet trūkstame „raktinių žaidėjų“, kurie organizuoja žaidimą, laikosi disciplinos, įvykdo trenerių užduotis. Kai nėra pagrindinių žaidėjų, sunku įgyvendinti planus“, – sakė S. Kukulskis.

Tuo tarpu „LRF Sovli taurės“ turnyre kovodami dėl 7–8 vietų Šiaulių „Baltrex-Dubleriai“ neatsilaikė prieš jungtinę Klaipėdos „Kuršių“ ir Plungės „Perkūno“ komandą 10:13.

„Balterx-Dublerių“ treneris Audrius Stonys mačą apibūdino trumpai – „chaosas“. Pasak trenerio, kelios klaidos, nesusikalbėjimas, jaunatviškas maksimalizmas, kai nori padaryti viską, o gaunasi atvirkščiai – viskas susidėjo į galutinį rezultatą, nulėmusį varžovų pergalę. Atsilikdami trimis taškais šiauliečiai pasirinko ne mėginti išlyginti rezultatą baudos smūgiu, o tęsė žaidimą siekdami pergalės. Deja, planas nepasiteisino. Nepaisant nesėkmės, A. Stonys sako, kad didžiuojasi komanda ir parodytu charakteriu – kova iki pat pabaigos.