Baltijos šalių plaukimo čempionato nugalėtojais tapo lietuviai

Lietuvos plaukimo federacijos nuotr.
Ne viena pergale džiaugėsi Erika Pasakinskaitė (stovi ant aukščiausio laiptelio).
Dvi dienas trukusiame Baltijos šalių plaukimo čempionate geriausiai pasirodė lietuviai. Be sportininkų iš Lietuvos čempionate dalyvavo Latvijos ir Estijos plaukikai. Apdovanojimus pelniusios lietuvių rinktinės gretose ir Šiauliams atstovavę sportininkai.

Jaunių (2003–2004 m. gim. vaikinų) grupėje du sidabro medalius, plaukdamas nugara, laimėjo Jokūbas Jankauskas (treneriai Andrius Bičkus ir Dovilė Pocienė). 100 m nugara distanciją jis įveikė per 59,06 sek. (9 dalyviai). Dukart ilgesnį nuotolį šiaulietis nuplaukė per 2 min. 9,60 sek. (8 dal.).

Moterų grupėje džiuginančiai pasirodė „Delfinui“ atstovavusi Erika Pasakinskaitė. Nugalėtoja ji tapo 100 m plaukimo peteliške rungtyje. Nuotolį mergaitė įveikė per 1 minutę 3,03 sek. ir aplenkė 12 varžovių. Dukart ilgesnėje distancijoje tuo pačiu plaukimo stiliumi Erika taip pat buvo nepralenkiama (2 min. 21,53 sek., 3 dal.).

E. Pasakinskaitė prisidėjo ir prie rinktinės pergalės estafetės 4x100 kompleksiniu plaukimu rungtyje. Lietuvės (Ugnė Mažutaitytė, Kotryna Teterevkova, Smiltė Plytnykaitė ir E. Pasakinskaitė) atstumą nuplaukė per 4 min. 14,57 sek. Šioje rungtyje dalyvavo trys komandos.

Mergaitė gerai pasirodė ir savo bendraamžių jaunučių grupėje (2006 m. ir jaunesnių mergaičių), todėl medalių kraitis dar labiau pasipildė.

100 m peteliške Erika nuplaukė per 1 min. 3,33 sek. ir iš aštuonių plaukikių buvo greičiausia. Po dukart ilgesnės distancijos tuo pačiu plaukimo stiliumi (2 min. 21,53 sek., 2 dal.) taip pat laimėjo aukso medalį, o 200 m plaukimo kompleksu rungtyje (2 min. 29,02 sek., 7 dal.) atplaukė antra ir laimėjo sidabro apdovanojimą.

Komandinėje įskaitoje pergalę šventė lietuviai. Antrą vietą pelnė estai, o trečiąją – latviai.