Baltijos šalių čempionate pasiekti nauji rekordai

ltuswimming.com nuotr.
Moterų grupėje triskart plaukimo nugara rungčių nugalėtoja tapo Patricija Geriksonaitė (centre).
Kovo pradžioje Rygoje vykusiame Baltijos šalių plaukimo čempionate, Lietuvai atstovavo ir "Delfino" plaukikų komanda šalies plaukimo rinktinės sudėtyje.

Vyrų grupėje, 200 m plaukimo laisvu stiliumi rungties čempionu tapo Danas Rapšys (treneris Paulius Povilionis). Jo rezultatas – 1 min 47,03 sek. (31 dalyvis). Jis dalyvavo ir estafetėje 4X100 m laisvu stiliumi (3 min 24,84 sek.). Iš trijų komandų Lietuvos ketvertas (D. Rapšys, Tajus Juška, Adomas Gatulis, Edvinas Česnakas) užėmė antrą vietą.

Jaunių grupėje du sidabro medalius pelnė Artas Apinys (trenerė Ema Vielavičiūtė). Šiaulietis 100 m laisvu st. nuplaukė per 53,35 sek. (58 dal.), o 200 m kompleksu – per 2 min 15 sek. (23 dal.).

Toje pačioje amžiaus grupėje Erikas Dagys 200 m nugara (trenerė Ema Vielavičiūtė, Dovilė Pocienė) įveikė per 2 min 14,70 sek. (21 dal.) ir pelnė antrą vietą.

Estafetės 4x100 m laisvu stiliumi rungtyje Lietuvos komanda (Tajus Juška, Arnas Augustinavičius, Žygimantas Tautvydas, Artas Apinys) tapo čempione (3 min 34,21 sek., 8 komandos). Kita komanda (Arvydas Jegorovas (tr. E. Vielavičiūtė), Kajus Rimkus, Giedrius Cirtautas, Domantas Labanauskas) toje pačioje rungtyje laimėjo bronzos medalius (3 min 42,20 sek.).

Po estafetės 4x100 m plaukimo kompleksu rungties ant nugalėtojų pakylos lipo Lietuvos komanda (Mantas Kaušpėdas, Dominykas Šulskis, Tajus Juška, Artas Apinys (tr. E. Vielavičiūtė). Mūsų šalies sportininkų rezultatas 3 min 56,69 sek. (4 komandos).

Moterų grupėje triskart plaukimo nugara rungčių nugalėtoja tapo Patricija Geriksonaitė (trenerė Dovilė Pocienė). 50 m mergina nuplaukė per 29,36 sek. (22 dal.), 100 m – per 1 min 3,58 sek. (22 dalyvės), 200 m – per 2 min 18,75 sek. (17 dal.).

Emilija Pociūtė (trenerė Dovilė Pocienė) laimėjo bronzos medalį 100 m plaukimo nugara rungtyje (1 min 6,25 sek., 22 dal.).

Rekordą moterų estafetės 4x100 m kompleksiniu būdu rungtyje užfiksavo Patricija Geriksonaitė, Kotryna Teterevkova, Radvilė Kerševičiūtė ir Smiltė Plytnykaitė. Lietuvos komanda pademonstravo 4 min 12,27 sek. rezultatą ir 0,03 sek. pagerino 14 metų gyvavusį rekordą. Rungtyje dalyvavo trys komandos.

Jaunimo grupėje medalių kraitę papildė du P. Geriksonaitės aukso medaliai po 100 m (1 min 5,57 sek., 10 dal.) ir po 200 m plaukimo nugara (2 min 23,82 sek., 8 dal.) rungčių. Sidabro medalį ji dar iškovojo 100 m plaukdama laisvu stiliumi (58,97 sek., 17 dalyvių).

Maža to P. Geriksonaitė drauge su Smilte Plytnykaite, Ieva Visockaite, Patricija Kondraškaite estafetės 4X100 m laisvu stiliumi plaukimo rungtyje (3 min 56,58 sek., 4 komandos) iškovojo pirmą vietą.

Jaunių grupėje E. Pociūtė pelnė aukso ir sidabro medalius plaukdama nugara: 100 m – per 1 min 6,77 sek., (5 dal.), 200 m – per 2 min 22,82 sek. (5 dal.).

Rekordinį plaukimą Lietuvos komanda (E. Pociūtė, Liepa Veronika Borevičiūtė, Karilė Ališauskaitė, Ieva Nainytė) pademonstravo estafetės 4X100 m kompleksiniu plaukimu rungtyje (4 min 32,06 sek., 4 komandos). Lietuvaitės pasiekė naują mergaičių iki 13 metų šalies rekordą.

Dar vieną trečios vietos apdovanojimą lietuvės (Ieva Jurkūnaitė, Patricija Kupstaitė, Evita Boboriko, Emilija Pociūtė) pelnė estafetės 4x100 m laisvu stiliumi rungtyje (4 min 7,97 sek., 4 komandos).

Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad lietuviai nugalėjo jaunių ir jaunimo amžiaus grupėse. Suaugusiųjų grupėje Lietuvos sportininkai užėmė antrą vietą. Pirmą iškovojo estai, o trečią užėmė Latvijos rinktinė.

Jaunių grupėje du sidabro medalius pelnė Artas Apinys (kairėje).
Emilija Pociūtė (su vėliava) apdovanojimų pelnė ir suaugusiųjų, ir jaunių grupėje.