Baltijos regbio „Top“ lygoje – intriguojantis Šiaulių derbis

Algirdo KRYŽEVIČIAUS nuotr.
Baltijos regbio „Top“ lygoje intriguojančioje Šiaulių regbio grandų „Vairo-Kalvio-Jupojos“ ir „Baltrex-Šiaulių“ akistatoje pergalę rezultatu 30:13 šventė 30-metį šiemet minintis lygos vicečempionas „Baltrex-Šiaulių“ klubas (mėlyna apranga).

Praeitą savaitgalį Baltijos regbio „Top“ lygos reguliariajame sezone įvyko intriguojantis Šiaulių regbio grandų „Vairo-Kalvio-Jupojos“ ir „Baltrex-Šiaulių“ akistata, dar vadinama „Pietinia derbiu“.

30-metį šiemet minintis lygos vicečempionas „Baltrex-Šiaulių“ klubas šįkart įrodė savo pranašumą ir iškovojo pergalę 30:13 (13:3). Po antros iš eilės pergalės „Baltrex-Šiauliai“ gerokai sustiprino savo pozicijas siekiant pirmosios vietos reguliariajame sezone.

Jau 5-ąją minutę Martynas Lianzbergas žeminimu išvedė „Baltrex-Šiaulius į priekį 5:0. Vėliau Donatas Vilimavičius („Vairas“) ir Vytaras Bloškys („Baltrex“) apsikeitė tiksliais baudos smūgiais, o pirmojo kėlinio pabaigoje savo komandos pranašumą padidino dar vieną žeminimą atlikęs M. Lianzbergas (13:3). Lemiamos rungtynėse buvo pirmosios 10 min. antrajame kėlinyje. Du iš eilės žeminimus atliko V. Bloškys, dar 7 taškus realizacijos ir baudos smūgiais pridėjo Armandas Kalinauskas ir „Baltrex-Šiauliai“ nutolo 30:3.

Vėliau iniciatyvą perėmė „Vairo-Kalvio-Jupojos“ komanda, tačiau D. Vilimavičiaus ir Pauliaus Strigūno žeminimai leido tik kiek sušvelninti skirtumą.

Dramatiškiausia antrojo Baltijos regbio „Top“ lygos turo dvikova vyko Šiauliuose tarp „Šiaulių“ ir „Garkalne-Livonia“ (Latvija) ekipų. Abi komandos pralaimėjo pirmuosius susitikimus, todėl pergalė buvo labai svarbi siekiant vietos pusfinalyje.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai. Jau pirmąją minutę „Garkalne-Livonia“ ekipą į priekį išvedė Markussas Karllišs. Jau po šešių minučių rezultatą išlygino „Šiaulių“ talentas Matas Miežys. Vėliau svečiams trumpam pranašumą sugrąžino Kristers Rubers, bet kėlinio pabaigoje Kornelijus Klimas prispaudė kamuolį įskaitiniame plote, o M. Miežys realizacijos smūgiu išvedė šeimininkus į priekį 17:15.

Atkakli ir kieta kova tęsėsi ir antrajame kėlinyje. 48-ą min. svečius į priekį išvedė Gundars Griekis (20:17). 72-ąją min. Rokas Darbutas vėl atstatė šiauliečiams palankų rezultatą. Paskutinėmis minutėmis prasidėjo geltonų kortelių lietus. Šiauliečiai buvo įgiję dviejų žaidėjų kiekybinę persvarą, bet supykę latviai pavojingai ėmė šturmuoti įskaitinį plotą. Vėliau iš aikštės išvytas buvo Tomas Astrauskas, komandų pajėgos išsilygino, o „Garkalne-Livonia“ visiškai priartėjo prie „Šiaulių“ komandos įskaitinio ploto. Galiausiai paskutinėje atakoje latviai pametė kamuolį ir padovanojo pergalę šeimininkams.

Pirmąją pergalę iškovojo Kauno „Ąžuolo“ klubas. Jis savo aikštėje po rezultatyvios kovos 41:30 (27:13) pranoko RC „Miesnieki“ ekipą.

Baltijos regbio „Top“ lygos trečiasis turas vyks po dviejų savaičių. Liepos 18 dieną „Vairas-Kalvis-Jupoja“ išvykoje žais su „Garkalne-Livonia“ ekipa, o Šiauliuose įvyks „Baltrex-Šiaulių“ ir „Ąžuolo“ akistata. Liepos 19 dieną „Miesnieki“ namuose priims „Šiaulių“ regbininkus.